Binding book in Hom Pat4

دوخت عطف کتاب و مراحل چسب کاری

دوخت عطف کتاب و مراحل چسب کاری

صحافی دوخت عطف کتاب  پایان نامه و یا هر اوراق  اداری دیگری  از مهمترین مراحل صحافی به حساب می آید اگر این مرحله از کار به درستی انجام نشود ممکن کل کار زیر سئوال برود شما یک کتاب یا پایان نامه را در نظر بگیرید که  دارای جلد طلاکوبی بسیار زیبایی است و از استحکام خوبی نیز برخوردار است ولی به دلیل اینکه خوب ته بندی و یا دوخت عطف آن به درستی انجام نشده است در حین جابجایی دچار مشکل شده و از هم می پاشد اینجاست که تمام آن زیبایی ها ارزش خود را از دست می دهد و کار دیگرهیچ ازرشی نزد مشتری ندارد در زیل به صورت اختصار نحوه ته بندی کتاب و یا هر اوراق اداری دیگری را برای شما شرح داد ایم : ضماً ته بندی و دوخت عطف به چند طریق انجام می شود که از آن جمله می توان به دوخت عطف به روش سورخکاری دوخت عطف به روش اره کاری که از روش سنتی صحافی است دوخت عطف به روش ته چسب و یا چسب حرارتی و دیگری دوخت پانچ و سیمی کردن جزوات و بسیاری روش های دیگر که در این مجال نمی گنجد.

 دوخت عطف کتاب

ممکن است صفحات جداگانه و همچنین صفحات چهار صفحه را با هم ترکیب کنید. با این حال شما نمیتوانید در امتداد مرکز چرخد ​​- به عنوان هیچ کدام وجود ندارد. آنچه شما باید انجام دهید این است که سوراخ سوراخ در امتداد لبه قرار دهید و سپس صفحات را به هم بزنید. نتیجه چیزی شبیه لبه پیچیده است که قبلا شرح داده شده است. نقاشی ها نشان می دهد که این نوع اتصال چگونه انجام می شود. گفته می شود که کتابی با عنوان “متصل به سمت” است.
چسباندن
زمانی که میخواهید برخی از چسبناکی را انجام دهید، چندین بار در ساخت کتابها وجود دارد. در اینجا چند روش وجود دارد که شغل شسته و رفته و دائم تولید می کنند.
انواع مختلفی از چسب ها و پاستاها را انتخاب کنید. رب کاغذ سفید یا “رب کتابخانه” برای اکثر مقاصد مفید است. این ضخیم، ارزان و در دسترس در هر فروشگاه پنج و ده و یا لوازم التحریر است. خمیر خود را کاملا آسان می کند. کمی آرد و آب همه چیز است که شما نیاز دارید. یک قاشق غذاخوری آرد را در یک کاسه یا کاسه کوچک قرار دهید. سپس آرد را به آرامی اضافه کنید و تا زمانی که یک رنده ضخیم دریافت کنید، آنرا بشویید.
یک چسب کازئین سفید مانند Elmer چسب خوب دیگری است. گران تر از خمیر کاغذ است اما مفید است وقتی مواد خام و سنگین را میچینید. اگر می خواهید یک برگ یا برخی از چمن یا یک قفل مو را بچرخانید، یک چسب کازئین سفید می تواند نوعی استفاده باشد.
بهتر است از سیمان لاستیکی اجتناب شود زیرا کاغذ را لکه دار می کند و بسیار دائمی نیست. چسب های بسیار قوی مانند اپوکسی ها یا سیمان Duco واقعا برای کاغذ استفاده نمی شوند.
هنگامی که یک تکه کاغذ بزرگ را میچینید، گاهی اوقات مفید است که چسبهای خود را از بین ببرید یا آب کمی مصرف کنید. این به شما این امکان را می دهد که راحت تر و یکنواخت تر آن را بشویید. از برس خوب استفاده کنید. یک براش رنگی ۱ یا ۲ اینچ بسیار بهتر از یک برس کوچک آبرنگ کمی با موهای خیس است.
به طور کلی، بهتر است از کمترین میزان رب استفاده کنید که این کار را انجام می دهد. زمانیکه رب به شدت اعمال می شود، مدت زیادی طول می کشد تا خشک شود و احتمالا باعث ایجاد چین و چروک و لرزش شود.
هنگامی که لایه گذاری خود را تمام کردید مهم است که برخی از وزن سنگین را در کتاب خود قرار دهید. هرچی بیشتر بهتر. این کار باعث جلوگیری از چروک شدن می شود. Bookbinders حرفه ای دارای پرس های خاص و هر زمان که آنها انجام شده است
هر گونه کپی کردن آنها این کتاب را در مطبوعات قرار داده و آن را یک شب در آنجا نگه داشته است.
بیایید نمونه ای از یک کار چسباندن را ببینیم و ببینیم چطور باید انجام شود. فرض کنید شما یک کتاب از درختان ساختید و یک عکس از درختی که از مجله ای که شما می خواهید در کتاب خود وارد کنید را داشته باشید. اول، قطع کردن به اندازه شما می خواهید. آن را در یک روزنامه قرار دهید. با استفاده از یک برس خوب اندازه قلم را در پشت کلیپینگ گسترش دهید. سپس آن را انتخاب کنید و آن را در محل در کتاب قرار دهید. یک قطعه کاغذ تمیز را بر روی کلیپینگ قرار دهید و آن را صاف کنید. هر حباب هوا را از مرکز به سمت لبه بکشید. اگر هر خمیری از زیر لبه ها خارج می شود، آن را کمی با دستمال مرطوب پاک کنید. سپس کتاب و شمع را تا آنجا که ممکن است بر روی آن بگذارید. اجازه دهید آن را به مدت یک ساعت یا دو یا یک شستشو خشک.

در پایان امیدواریم درباره آموزش صحافی مربوط دوخت عطف کتاب کمال استفاده را کرده باشید و استفاده از آن برای شما کاملاً کاربردی و مفید باشد .ضمناض گروه هنری نگارخانه آمادگی دارد تمامی سفارشات صحافی و جلد سازی شما عزیزان را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت و قیمت ممکن به انجام رساند

تنظیم و گرد آوری : فروشگاه صنایع دستی و کارت عروسی نگارخانه

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *