آموزش آماده سازی و صحافی جلد سخت

آموزش آماده سازی و صحافی جلد سخت

آماده سازی یا صحافی جلد سخت یا همان جلد گالینگوری یا جلد سلفونی از مراحل مقدماتی صحافی است که بسته به اندازه و سایز کتاب و همچنین حجم اوراق داخلی متفاوت است که در ذیل نحوه صحافی و جلد سازی یک کتاب یا صحافی پایان نامه را اجمالاً برای شما توضیح می دهیم :
هر نوع کتابی به صورت کاملا بهبود یافته است. پوشش لازم نیست به پارچه یا مقوا و یا به خصوص سنگین باشد. تا زمانی که ظاهر آن تا حدودی متفاوت از داخل کتاب باشد، می توانید آن را پوشش دهید. اگر، برای مثال، صحافی یک کتاب دوازده صفحه ای با استفاده از یک کاغذ رنگی دیگر برای بخش خارجی ایجاد کردید که یک نوع پوشش را دا

شته باشید. رنگ های مختلف به نظر می رسد “قاب” داخل و به آن اهمیت کمی بیشتر. اگر قبلا کتابی تهیه کرده اید و تصمیم بگیرید
پس از اتمام پوشش، می توانید یک تکه کاغذ را به شکل زیر برش دهید و آن را به طور دائمی در جای خود قرار دهید و با قرار دادن فلپ پوشش به جلو و عقب کتاب، آن را ثابت کنید.

یک پوشش خوش تیپ  یا جلد سخت مناسب را می توان با استفاده از یک قطعه کاغذ که الگوی خوبی بر روی آن ساخته شده است ساخته شده است. بعضی از فروشگاه های بزرگتر، کاغذهای تزئینی و چاپی را چاپ می کنند. یا اگر شما در اطراف خانه خود سرگردان باشید، ممکن است قادر به یافتن مقالات چاپ شده ای باشید که دوست دارید. درباره نقشه ها، نمودارها یا تصویر زمینه چطور؟ شما می توانید الگوی خود را با کشیدن بر روی کاغذ از مجلات ایجاد کنید. شما می توانید با استفاده از یک چوب پنبه یا چوب رفع اشکال، تمام الگوهای را کاملا ساده کنید. یک لکه رنگ بر روی چوب پنبه یا پاک کن قرار دهید، سپس روی کاغذ خود فشار دهید.
گاهی اوقات مقاله ای که پیدا می کنید ممکن است خیلی ضخیم باشد تا جلوی خوبی داشته باشید. برای مثال، یک نقشه جاده بر روی کاغذ نسبتا نازک چاپ شده است و همچنین از بین بردن چروک ها می شود. در یک مورد مانند این شما باید آن را به دقت در یکی دیگر از ورق کاغذ قوی تر.

در پایان گروه هنری نگارخانه امیدوار است کمال استفاده را از مطالب مندرجه کرده باشید .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *