ته بندی و برش اوراق جهت آماده سازی کتاب

ته بندی و برش اوراق جهت آماده سازی کتاب

ته بندی و برش کتاب ، پایان نامه ، و یا صحافی  اوراق اداری از اهمیت زیادی در امر صحافی برخوردار است به نحوی از یک طرف امر ته بندی و محکم کردن عطف وشیرازه کتاب و یا اوراق اداری دارای اهمیت زیادی است و از طرف دیگر در برش اگر برش صورت نگیرد باعث می شود اضافات کاغذ نمایان شود و کار زیبایی خود را از دست بدهد و در کل هر چقدر کار محکم و جلد زیبا باشد اگر اضافات کاغذ برش نخورده باشد کار کیفیتی که باید داشته باشد را ندارد و خواسته مشتری برآورده نمی شود .

یک کتاب نسبتا بزرگ و یا ایجاد یک کتاب که انتظار می رود سخت استفاده می شود و یا با استفاده از کاغذ سنگین، ایده خوبی برای استفاده از موضوع واقعا سنگین و قوی است، اگر لازم باشد دو برابر شود. من همیشه از یک خط ماهیگیری نایلون نازک بافته شده استفاده می کنم که به نام خط کشتیرانی نامیده می شود. به نظر می رسد خوب است و تقریبا ناپیوسته است. هر ماهیگیر مسئول برخی از آن است. (سه یا چهار پا برای چند کتاب کافی است) یا شما می توانید یک رول را در هر فروشگاه کالاهای ورزشی خریداری کنید. باریک ترین (از یک خط ماهیگیری یکنواخت شیشه ای که سخت به گره استفاده می کنید استفاده نکنید).
هنگامی که چند بخش چهار صفحه ای با هم همخوانی داشته باشید می بینید که صفحاتی که در مرکز قرار دارند، تمایل دارند تا اندکی فراتر از صفحات بیرونی به صورت زیر طراحی شوند. این یک نتیجه نیست اگر شما یک کتاب فقط بیست یا سی صفحات را تهیه کنید. اما اگر کتاب شما از کاغذ سنگین استفاده کند و صفحات زیادی وجود دارد که ممکن است
ترجیح می دهند لبه ها را فشرده و حتی. در این مورد شما باید یک برش کمی انجام دهید. از یک خط کش فلز و یک تیغه تک لبه یا یک چاقوی بسیار تیز استفاده کنید. به سختی روی خط کش فشار دهید تا کاغذ تغییر نکند. وقت خود را بیرون بیاورید و در صورت لزوم با تیغه به تعداد زیادی پاس کنید. این عملیات نسبتا ظریف است و باید با دقت انجام شود. اما زمانی که شما از طریق کل کتاب از یک نگاه شسته و رفته حرفه ای برخوردارید، بدون شک تصمیم می گیرید که ارزش تلاش داشته باشد.

در پایان گروه هنری نگارخانه امیدوار است که مطلب آموزش صحافی و ته بندی و برش کتاب یا اوراق اداری به صورت کاربردی کمال استفاده و بهره را برده باشید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *