جلدسازی محافظ خواندنی های علوم و ادیان

جلد سازی از گذشته های دور تا کنون همواره مورد توجه افراد بشر در رشته و علوم مختلف بوده است به شکلی که شما هیچ دانشمند و مبلغ دینی را نمی بینید که خواندنی ها و نوشتار علمی و دینی خود را به صورت برگ برگ و جدای از هم این طرف و آن طرف کند .

جلدسازی محافظ خواندنی های علوم و ادیان

جلد سازی چرمی و سنتی

جلد سازی چرمی و سنتی

بلکه همه آنها تمام آنچه که گفته شد را به شکل مجلد و مرتب شده چه برای خود و چه برای استفاده دیگران حمل و نقل می کرده اند .

هنر جلد سازی علاوه بر کاربرد بسیار مهمی که در حفظ و نگهداری دست نوشته ها و چاپی علمی و دینی دارد در بازار تجاری نیز دارای کاربرد و اهمیت بسیار زیادی می باشد به شکلی که از انواع مختلف آن می توان به جلد لوح تقدیر که به منطور قرار دادن برگه لوح تقدیر از آن استفاده می شود .

جلد منو رستوران که از آن به منظور قرار دادن برگه های منو رستوران که شامل موارد منوی غذایی می باشد استفاده می شود ، جلد لوح سپاس که کاربردی مشابه جلد لوح تقدیر دارد ، جلد لوح تفاهم نامه که کاربرد آن بیشتر به منظور قرار دادن متن تفاهم نامه و عقد قرار داد بین دو شرکت و یا حتی دو کشور با مضمون های متنی مختلف مورد استفاده قرار داده می شود .

در پایان از انواع جلد سازی می توان به جلد سازی چرمی سنتی ، جلد سازی سلفونی ، جلد سازی گالینگوری ، جلد سازی پارچه ای و… را نام برد .

تهیه و تنظیم : گروه هنری نگارخانه 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *