متن تقدیرنامه خیرین

خیر نکوکار …………………..
درودی خالصانه و ارادتی خاضعانه محضر شما که مظهر مهر هستید و از تبار باران، فروغ مهرتان روشنی بخش حریم مهرورزی و ریزش ابر کرامتتان رویش زندگی است.
شما یار دیار امروزید و یادگار ماندگار فردا.
این لوح سپاس را به شکرانه ی سخاوت و مناعت جناب عالی در انجام کار خیر، پیشکش محضر ارزشمندتان می نماییم.
توفیق قرین اعمال خداپسندانه و مصلحانه ی شما باشد.
تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

 

خیر خیرخواه و خیراندیش جناب آقای ………………………

تحولات فکری و نرم افزاری در جوامع سالم شکل می گیرد. انسان ھای مولد، نقش موثری در توسعه دارند. افرادی که دارای ھوش سرشار، روحیه ھای بیدار، استقلال طلب، مقاوم و ھمنوع خواه ھستند فقط در فضای سلامت به دست می آیند و رشد می کنند. حرکت به سوی سلامت روحی و جسمی به عنوان مولفه ی رشد اقتصادی محسوب می شود. از اینکه با عمل خداپسندانه و خیرخواھانه در عرصه ی سلامت با گشاده دستی و سخاوتمندی ما را یاری و ھمیاری نموده اید؛ این لوح تقدیر، تقدیم محضر کریمانه ی شما می گردد. رجای واثق دارد، در پرتو عنایات خاص الھی، با عزم جزم و اراده ای استوار و با ھمکاری ھای پایدار، توفیق تامین و تحفیظ سلامت مردم این مرز و بوم رفیق طریقتان گردد.

خیرین بزرگوار
سلام علیکم
با احترام و عرض ارادت، کار نیکوی انفاق و کمک به عزیزان موهبتی است که خداوند بزرگ هر کسی را نصیب نخواهد کرد. آنان که با روح بلند و مناعت طبع، با دل پر محبت و دستانی گشاده و بخشنده، همنوعان خود را چون خود دوست دارند و شیرینی و طعم خوش زندگی را برای دیگران نیز آرزو دارند. اینان به یقین در پیشگاه حق تعالی عزیز و گرامی اند و از بهترین پاداش برخوردارند.
شما سروران که با محبت ها و عنایت های خویش در کمک به بیماران صعب العلاج، پیش قدم و در این راستا با تقبل هزینه هایی این موسسه خیریه را یاریگر بوده اید و هستید در نزد خداوند تعالی از مقربانید.
برخود فرض دانسته از حسن التفات عمل نیکو شما عزیزان مراتب تقدیر و تشکر خود را اعلام نماییم و از آن کریم دانا و بینا، خیر دنیا و آخرت شما نیکوکاران ارجمند را مسالت و در روز قیامت ماجور درگاه حضرت احدیت باشید.
مجمع خیرین سلامت شهرستان گزارشی از کمک های نقدی شما عزیزان به همشهری عزیزمان که دچار ناراحتی از ناحیه هر دو کلیه خود گردیده است تهیه نموده تا به عرض شما سروران گرامی برساند.

والباقیات و الصالحات خیرٌ عند ربّک ثواباً و خیرٌ مَردّا ۷۶مریم

ارزش کارها به نسبت اهمیت و تاثیر فردی و اجتماعی قابل سنجش است و بر اساس معارف دینی هر کس اثرنیکی را بنیان گذارد نسبت به آثار آن تا هر زمان که بماند ماجور است .
با این بیان ارج و اجر کار عزیزانی که با در اختیار نهادن ملک خویش و همراهی و همگامی نمودن با (شهرداری/……………………..) منشا آثار و برکات در جامعه می باشند به خوبی نمایان می شود .
آنچه ارزش انسانی و وجهه ی اخلاقی این امور و هرگونه فعالیت خیر خواهانه و خدا پسندانه را از موارد مشابه آن متمایز می سازد علاوه بر عنصر اختیار و اراده ی خود درکمال آزادی و هم سویی و هم نوایی ، قصد و نیت الهی در انجام این گونه فرایض دینی و اخلاقی است.
از شما شهروند نیک اندیش سرکار خانم/ جناب آقای ………………………………….که با تبلور ایثار و سخاوتِ طبع با واگذاری زمین خود برای عموم و مشارکت جهت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری ………………… در احداث …………………….، به اوج تکوین این خصایص متعالی نایل آمده اید ; به رسم ادب و احترام ،از این عمل خیر خواهانه – با عنایت به اینکه خدمت به خلق عین عبادت خالق است -این لوح سپاس تقدیم حضور ایثارگرانه و سخاوتمندانه شما می گردد.
از ایزد رحمان توفیق نیل به اهداف الهی ، انسانی و متعالی مسالت دارد.

فاستبقو االخیرات سوره بقره ۱۴۸
همه روز، روزه بودن، همه شب نماز کردن همه ساله حج نمودن، سفرحجاز کردن
ز مدینه تا به کعبه سر و پا برهنه رفتن دو لب از برای لبیک به وظیفه باز کردن
به مساجد و معابد همه اعتکاف جستن ز ملاهی و مناهی همه احتراز کردن
شب جمعه ها نخفتن به خدای راز گفتن ز وجود بی نیازش طلب نیاز کردن
به خدا که هیچ کس را ثمر آن قدر نباشد که به روی نا امیدی در بسته باز کردن

خیر نکوکار …………………..
درودی خالصانه و ارادتی خاضعانه محضر شما که مظهر مهر هستید و از تبار باران، فروغ مهرتان روشنی بخش حریم مهرورزی و ریزش ابر کرامتتان رویش زندگی است.
شما یار دیار امروزید و یادگار ماندگار فردا.
این لوح سپاس را به شکرانه ی سخاوت و مناعت جناب عالی در انجام کار خیر، پیشکش محضر ارزشمندتان می نماییم.
توفیق قرین اعمال خداپسندانه و مصلحانه ی شما باشد.
تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

 

«لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون» (آل عمران/ ۹۲)
[هرگز به «حقیقت» نیکو کاری نخواهید رسید مگر اینکه از آنچه که دوست دارید ، انفاق کنید .]

لوح سپاس

برادر گرامی جناب آقای

با سلام و احترام و تحیات الهی
در جوامع توحیدی ، شخصیت های پای بند به ارزش های والای الهی در تفکری سعادت آفرین ، فلسفه زندگی را تنها در خدمتگزاری به بندگان خداوند معنا کرده اند و آن هنگام که با معنویت قرین گردد از اعتبار دیگر گونه و مضاعفی بهره مند خواهد شد .
اگر چه زبان در قدردانی از تلاش بی دریغ و انسان دوستانه آن بزرگوار در راستای عمل خدا پسندانه (حمایت از بیماران نیازمند کلیوی ) قاصر است ، لیک ضمن تقدیر و تشکر از سالها خدمات ارزنده و اندیشه سازنده و زحمات خالصانه و بی شائبه شما و مشارکت دلسوزانه تان در این امر ، تشکر و قدردانی نموده از حضرت احدیت برای شما و خانواده محترمتان سلامتی همراه با نشاط و عشق به خدمتگزاری به بیماران را مسئلت داریم .
امیدکه درسایه معجزه ی ماندگار پیامبر(ص) « قرآن کریم» و مساعی خیرخواهانه خیرین محترم همچون شما در زنده نگه داشتن این عمل خدا پسندانه که مخصوص اهل تقواست، موفق و مؤید باشید .

انجمن خیریه

لوح سپاس

جناب آقای …………………………
با سلام ، احترام و تحیات الهی
فرهنگ و تمدن های بشری سرشار از برکات مادی و معنوی « وقف » است و در گستره ی کشورهای اسلامی ، این عمل نوع دوستانه را در وجدان و ضمیر آدمی نهفته می دانند و تاریخ و فرهنگ ایرانی با وقف و خیر اندیشی و نیکوکاری همواره آمیخته بوده به طوری که تاریخ و فرهنگ کشور عزیزمان ، نام واقفان را بر جبین خود در اوج ایثار ثبت کرده است .
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد ، بدینوسیله از جناب عالی که به زیبایی عمل خدا پسندانه وقف را در عمل و اقدامتان متجلی نموده اید ، تقدیر می نماید و امید که این حرکت بایسته و شایسته در ضمیر تمامی مردم ایران بدرخشد .
سلامتی ، سرافرازی و سر بلندی همواره قرین راهتان باد .

معاون فرهنگی و هنری اداره کل
و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

متن لوح تقدیر از خیر مسجد ساز

 

انما یعمر مساجد الله من امن بالله و الیوم الاخر و اقام الصلوه و اتی الزکوه و لم یخش الا الله
( توبه ۱۸ ) ( یا آیه ی ۱۰۸ از سوره ی توبه )
خیر مسجدساز ، ای پاکمرد راد، جناب آقای ………………………………
تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

مسجد جایگاه انسان های پاک نهاد و نیکوسرشت است، مسجد پایگاه عابدان، عارفان، پرهیزگاران و رستگاران است. مسجد محل عبادت و مناجات و راز و نیاز با وجود ذی جود است. مسجد مرکز تهذیب نفس و تنویر قلب و تزکیه ی روح است. مسجد بهترین مکان جهت تعلیم و تربیت معنوی هر انسان است و به گونه ای است که ذات اقدس برای این مکان مقدس، تقدس خاصی قایل شده است.
از اینکه با بهر ه گیری از فیض لایتناهی الهی با همت و حمیت وسیع و وثیق ( با مشارکت و معاضدت مالی ، معنوی، فیزیکی، اندیشه ای ) در ساخت مسجد امام حسین ( ع ) روستای دارایی با تعمیق شناخت آثار خیرات و برکات ساخت مسجد، با حس همسویی و همگرایی، سخاوتمندانه و کریمانه اهتمام ورزیده اید؛ سپاسگزاری نموده و به شکرانه ی این توفیق الهی و به پاس این عمل صالح و پسندیده، این لوح تقدیر ، تقدیم محضر شایسته و گرانمایه ی شما می گردد.
با امید به اینکه، با توکل به خداوند متعال و با تکیه بر اشاعه و توسعه ی این کار خداپسندانه ، توفیق رفیق طریق تکامل معنوی و معرفتی شما گردد و این الگوی بایسته در سطح جامعه تعمیم و تکثیر یابد. ان شاء الله

لطف الهی بکند کار خویش مژده ی رحمت برساند سروش

لوح سپاس

جناب آقای
مدیر عامل محترم

با سلام و احترام و تحیات الهی
یکی از ارزش های بسیار زیبا و جمیل دین مبین اسلام فرهنگ انفاق ، خیر اندیشی ، نیکوکاری و تلاش در جهت خیر خواهی مردم و جامعه است که اثرات فرهنگی اجتماعی و اخلاقی آن تا نسل ها مانا و ماندگار خواهد ماند .
معاونت اداره کل و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد لازم می داند از حضرتعالی و مجموعه همکارانتان که با ایجاد فضایی فرهنگی و صمیمی برای هنرمندان پیشکسوت که عمری را برای اعتلاء فرهنگ ، هنر و ادب این مرزو بوم زحمت کشیده اند، فراهم نموده اید و به شایستگی ، خادمی این مردم ولایی و فهیم را می نمایید ، تقدیر به عمل آورده ، امید که در سایه معجزه ی ماندگار پیامبر(ص) «قرآن کریم» و مساعی خیرخواهانه فرهنگ دوستانی همچون شما ، شاهد رشد و بالندگی دو چندان فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشیم.
همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر تلاش تان باد .

 

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *