متن دعوت کارت عروسی

کارت عروسی از دیر با ز تا کنون از جنبه طراحی و اصالت در آن شاهد افت و خیزهایی فراوانی بوده است که می توان آن را به دو بخش تقسیم کرد : بخش اول شامل بخش طراحی کارت دعوت عروسی و بخش دوم شامل قسمت چاپ کارت دعوت عروسی می باشد که در قسمت اول طراحی کارت عروسی در گذشته نیز قسمتی در پشت کارت دعوت به صورت یک کادر سفید قرار داشت که مخصوص نگارش متن دعوت پشت کارت عروسی بود و آن به این شکل بود که در این قسمت نام مدعوین مراسم عروسی و یا هر مراسم دعوت دیگری نوشته می شد و مدعوین بر اساس آن دسته بندی شده و برای آنها کارت دعوت فرستاده می شد .

متن کارت عروسی جالب:

ما همیشه از کارت عروسی و متن کارت عروسی و حتی مراسم عروسی این نکته به ذهنمان متبادر می شود که یک مراسم رسمی و خیلی دقیق که از اولین کار که کارت عروسی است تا خود مراسم عروسی باید باشد .اما در این چند سالی که به عنوان فروشنده کارت عروسی در این بازار بوده ایم گاهی اوقات با عروس داماد هایی روبه رو بوده ایم که از قضا بسیار خوش ذوق بودند و از جملات کلیشه ای و رسمی فاصله گرفته و با بیان طنز لبخند بر لبان میهمانان خود نشاندند.

همراه ما باشید تا بخشی از این متن های طنز را با یکدیگر مرور کنیم :

شتری است که در خانه همه می خوابد
در خانه ما هم خوابید خب
حالا مال ما یک کمی بد فرم تر بوده،
از نامزدی به ازدواج رسید
پیش می آید دیگر!
شما هم خبطی مرتکب شوید،
بیایید دور هم، همدیگر را می بینیم و شوخی می کنیم
می خندیم،
حال می دهد به جان شما
غذای خوب هم سفارش داده ایم، میوه درجه یک هم ایضاً،
فقط ما این همه خرج کرده ایم، شما جوگیر نشوید کادوی گران بخرید
همان یک سکه کافیست، البته ما به نیمش هم راضی هستیم.
در ضمن، جمع بزرگونه است
دلبندانتان فعلاً در منزل بمانند تا وقتی دلبند ما به دنیا آمد برای تولدش دعوت کنیم

نام فیلم: مجردها به بهشت نمی روند
برداشت اول و آخر: تکرار ندارد
تاریخ اکران: روز جشن عروسی
سانس ویژه: از ۷ شب تا نیمه شب
کارگردان: پدران و مادران خسته از دست فرزند
بازیگر نقش اول مرد: آقا داماد
بازیگر نقش اول زن: عروس خانم
موزیک و موسیقی: دی جی آشنا
با تشکر از حضور بموقع عاقد
بازیگران سیاهی لشگر: خانواده ها، دوستان و آشنایان
قصه تکراری از اونجایی شروع می شه
قصه ما از اونجایی شروع می شه
که دخترخانم و آقا پسر عروسیشون به پامی شه
هر چی بگین سور و سات فراوونه
شیرینی و شام، ساز و دهل که میزونه
اونی که کمه تو قصه شون شمایین
حتماً تشریف بیارین
ما عکاس و فیلمبردار داریم شما زحمت نکشین
نکته: موقع ورود عروس و داماد میوه پوست نکنید چون چسب زخم نداریم.

ما دو خانواده بسیار محترم، تصمیم گرفتیم دختر را عروس و پسرمان را داماد کنیم و بفرستیم خانه بخت تا هم خودمان از دستشان راحت شویم و هم خودشان مزه زندگی را بچشند.
پاشید، بیایید و این دو کبوتر عاشق را دست به دست بدهید تا بروند سر خانه و زندگیشان.
(حالا اگر کبوتر نبودند، شما می توانید قمری هم حساب شان کنید.)
بزم ما روز دوشنبه است و ۴ نوع غذا سفارش دادیم، فقط وقتی خوردید و رفتید نگویید ترش بود یا شیرین، شور بود یا بی نمک! حساب کنید کلی پول بابت اطعمه داده ایم. میوه هم چند برابر مهمانان ابتیاع شده تا به همراه شیرینی و شربت میل کنید.
ما که راضی به زحمت نیستیم، ولی حالا که شما می خواهید کادو بیاورید، کادوی درست و درمون بیاورید تا ما پشت سرتان حرف نزنیم! در ضمن این نور دیده ها را شما فعلاً نیاورید… بعداً ما از خجالتشان درمی آییم.

منبع : بخش طنز وب سایت آکا ایران fun.akaup.com

 

متن کارت عروسی مذهبی:

برای مجموعه ما بارها پیش آمده که خانواده های مذهبی به بیشتر فروشگاه های کارت عروسی مراجعه کرده اند اما کارت دعوت عروسی با تم مذهبی را پیدا نکرده اند و طی تماس با پشتیبانی ما از ما خواسته اند که یکی از کارتهای عروسی موجود را به سبک مذهبی در آوریم .تغییر ظاهر یک کارت عروسی فانتزی به شکل یک کارت عروسی مذهبی کار سختی است ولی ما همیشه به این دسته از عزیزان کارت های عروسی ساده را پیشنهاد میدهیم که می شود با اضافه کردن متن ها و سر تیترهای مذهبی به آن به راحتی ظاهری مذهبی و در عین حال شک به خود میگیرد.بعضی از همین متن ها و سر تیترهای مذهبی را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید راحت تر به انتخاب و سفارشی سازی کارت خود بپردازید:

در پیشگاه حجت محض زمان مهدی(عج)
منجی جهان
منت‌دار حضور شمائیم.

کنون که موسم وصل است و ما همه جمعیم ،
خدا کند که بیایی و وصل ما بینی
“یا صاحب الزمان”

شب عاشقان بیدل چه شبی دراز باشد تو بیا کز اول شب در صبح باز باشد
یا صاحب الزمان

قلب عالم مهدی (عج)، ما منتظریم
ما زیر بنای زندگیمان را با ایمان به خدا و عشق به علی(ع) و زهرا (س) آغاز می کنیم و با هم یکی شدن را در محبت خلاصه می کنیم ، باشد که در زندگی با هم و در کنار هم رهروان این راه پاک باشیم ، با ما در این راه همگام و همراه شوید ….
سلامتی و ظهور حضرت حجت (عج) صلوات

در طلیعه جشن ازدواج مولایمان علی علیه السلام و زهرای اطهر سلام الله علیها ، حوریان گل و گلاب در دست آماده سرور و شادی اند ، ما نیز دو هم نام و همراه مسیرشان گلریزان زندگیمان را در فضایی آکنده از عطر دل انگیز ولایت به جشن نشسته ایم
حضورتان زینت بخش محفلمان خواهد بود

معاشران گره از زلف یار باز کنید
شبی خوش است بدین قصه*اش دراز کنید
حضور خلوت انس است و دوستان همه جمع
و ان یکاد بخوانید و در فراز کنید

منبع : سایت دوشیره dooshizeh.com

متن کارت عروسی با کلاس:

هر چند معنی واژه با کلاس در گفتگوهای ما تغییر کرده و شاید خیلی از ما معنی کلمه با کلاس را لباس شیک پوشیدن و ماشین خوب داشتن میدانیم اما در فرهنگ فارسی معین کلمه با کلاس اینگونه تعریف شده است که ۱ – ویژگی آن که مقررات و آداب اجتماعی را به خوبی رعایت می کند. ۲ – دارای کیفیت خوب یا مطلوب نسبت به مجموعه همانند خود.

پس متن ها و شعر های کارت عروسی که تحت عنوان با کلاس مطرح هستند در واقع از لحاظ قالب و محتوا در سطح بالایی قرار دارند و میتوانند در چند بیت کوچک پیام های زیادی را به مخاطب که در اینجا میهمان های شما هستند منتقل کنند.در این نوشته سعی کرده ایم تا به یکسری از این متون اشاره کنیم:

عشق بهانه آغاز بود آغاز قشنگترین صبحدمان زندگی. عشق بهانه سبز با هم زیستن بود و اینک وصال… بارش خوشبختی است بر آشیان عاشق‌ترین دست‌ها. رونق بهاری‌ترین ثانیه‌های زندگی ما باشید.

آدم‌ها همدیگر را پیدا می‌کنند، از فاصله‌های خیلی دور، از تهِ نسبت‌های نداشته. انگار جایی نوشته بود که این‌ها باید کنار هم باشند. می‌شوند همدم، می‌شوند دوست، می‌شوند رفیق، اصلأ می‌شوند جانِ شیرین. درست می‌نشینند روی طاقچه دلِ هم. حرف‌هایشان یک‌جورِ خوبی دلنشین است، دل برای خنده‌هایشان ضعف می‌رود؛ اصلأ بودنشان شیرین است. خدا این آدم‌ها را نگیرد از هم.

امواج اقیانوس در لحظه ای که
ما پیوند زناشویی می بندیم برای ما کف خواهند زد
و آسمان روشن آبی در روز ازدواج ما
سایبان ما خواهد بود

ای از عشق پاک من همیشه مست

من تو را اسان نیاوردم به دست

بارها این کودک احساس من

زیر باران های‌ اشک من نشست

من تو را اسان نیاوردم به دست

باز کن پنچره را من تو را خواهم برد

به سر رود خروشان حیات

آب این رود به سرچشمه نمیگردد باز

بهتر آن است که غفلت نکنیم از آغاز

منبع : سایت آرگا arga-mag.com

متن کارت عروسی خاص :

متن کارت عروسی خاص در واقع به متن هایی اشاره دارد که متفاوت از بقیه شعر ها و سایر متن های شاید کلیشه ای است و معمولا از شعر های نو ،جملات کوتاه نویسنده های معروف و یا شعر های سفارشی که برای عروس و داماد با نام خودشان به صورت مخصوص گفته شده است استفاده می شود .

در اینگونه مواقع است که هر زوج و هر خانواده ای تعریف خود را خاص بودن میکند و گاهی خاص بودن در سادگی و اصلا شعر و متن نداشتن کارت عروسی خلاصه می شود . در بین مشتریان ما مواردی که در کشورهای معمولا اروپایی زندگی می کردند در طراحی کارت خود از هیچ شعر و یا متن ادبی استفاده نکردند و به اسم کوچک عروس داماد ،تاریخ و محل مراسم  و دعوت از میهمانان خلاصه میشد .

به این صورت بود که ما متوجه شدیم هر کس تعریف خود را از خاص بودن کارت عروسی خود دارد.

متن کارت عروسی فانتزی جدید :

باید گفت در مقطعی که ما زندگی می کنیم و فرهنگ های مختلف ،آداب و رسوم کشور های مختلفی گاهی به هم نزدیک شده و حتی میتوان گفت ترکیب شده اند قاعده و قانون خاصی برای انتخاب متن کارت عروسی وجود ندارد و متن کارت عروسی فانتزی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شاید بتوان گفت این متن های فانتزی کمی با فرهنگ سنتی ما فاصله دارند.

به هر حال این سری از متن ها هم طرفداران خاص خود را دارند . اما این نکته را فراموش نکنید که به کار بردن متن فانتزی در یک کارت عروسی لوکس کمی دور از انتظار است و باید از این متن ها در کارت های عروسی فانتزی استفاده کرد . تیم تولید محتوای نگارخانه سعی کرده در ادامه نمونه هایی از این متن های فانتزی را برای شما آماده کند:

معنای عشق چیست بجز عشق
بهم رسیدن یعنی آغاز
با هم ماندن یعنی زندگی
زندگی با عشق یعنی کامیابی

قلب من و تو را
پیوند جاودانه ی مهری ست در نهان
پیوند جاودانه ی ما ناگسسته باد
تا آخرین دم از نفس واپسین ما
این عهد بسته باد
خدایا به هر آنکه دوست میداری بیاموز که:
عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هرآنکه دوست‌تر میداری بچشان که:
دوست داشتن از عشق هم برتر است.

Love is something you can’t describe
like the look of a rose
the smell of the rain
or the feeling of forever

عشق چیزی است که نمی توانی توصیف کنی
مانند ظاهر یک گل رز
بوی باران
یا احساس جاودانگی

برای روز سه شنبه، ۲۰ بهمن ساعت چهار و نیم بعد از ظهر چه کاری می کنید؟
هیچی؟! چه جالب!
پس خودتون رو برسونید به
آدرس ….

عروس و داماد
با حمایت خانواده هاشون
آرزو می کنن که شما شاهد ازدواج و
جشن ازدواجشون باشین!

داماد خواستگاری کرد و عروس گفت: “بله”
یا یه چیزی توی همین مایه ها!
به هرحال اتفاق افتاد!

عروس
و
داماد

دارن ازدواج می کنن
و از شما می خوان که بهشون ملحق بشید
در زمان ….
مکان …

ازدواج حلقه ای طلایی در یک زنجیر است که آغازش یک نگاه و پایانش جاودانگی است.

ما با عشقی که بیشتر از عشق بود عاشق شدیم!

با کسی ازدواج نکن که می توانی با او زندگی کنی! با کسی ازدواج کن که نمی توانی بدون او زندگی کنی!

منبع : سایت روزانه roozaneh.net

طرح های گرافیکی متن کارت عروسی با اولویت اسم ها:

در زیر تصاویر گرافیکی و طراحی شده متن کارت عروسی مخصوص نام های مختلف را مشاهده خواهید کرد :

متن کارت عروسی نام الهام متن کارت عروسی نام شیرین جمله متن کارت عروسی نام نازنین متن کارت عروسی اسم مهتاب شعر کارت عروسی اسم غزل

متن دعوت پشت کارت عروسی

از این رو وجود این قسمت در کارت عروسی چه در طراحی های قدیم و چه در طراحی های جدید و امروزی بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که وجود نداشته باشد عملاً محتوای کارت عروسی بی معنا خواهد بود و کارت دعوتی که در آن قسمتی برای نگارش متن دعوت پشت کارت عروسی وجود نداشته باشد عملاً کارایی ندارد اما در کارت عروسی های جدید این قسمت شکل امروزی و تری به خود گرفته است به شکلی که در پشت تمام کارت دعوت ها یک کادر طراحی شده بر گرفته از طراحی داخلی کارت عروسی است که برای نگارش متن دعوت پشت کارت عروسی می باشد و در برخی دیگر از کارت ها از کارتی به شکل کارت ویزیت بسیار کوچک توسط یک بند به کارت آویزان شده که در آن به اختصار می توان نام مدعوین را نوشته بهرحال قسمتی در کارت دعوت به منظور نگارش نام مدعوین مراسم چه در گذشته و چه در حال امری اجتناب نام پذیر و حال آنکه کم وکیف آن بسته به زمان خود دچار تغییراتی در شکل و فرم شده است ولی در کل موجودیت خود را به لحاظ اهمیت آن حفظ کرده و جزئی جدایی ناپذیر از کارت عروسی است .

از نمونه های متن های آماده برای درج در پشت کارت عروسی می توان به مثال های زیر اشاره کرد :
جناب آقای ……… و خانواده محترم
خانواده محترم ……………….
آقای ………………….به همراه دوشیزه
حضور محترم خانواده…………………

سرتیتر متن کارت عروسی

سرتیتر کارت عروسی در متن کارت عروسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است آنچنانی که اگر به درستی انتخاب نشود باعث از بین رفتن هم خوانی شعر و متن با هم می شود پست لازم است در انتخاب آن کمال دقت به عمل آید در ذیل تعدادی نمونه های سرتیتر متن کارت عروسی را که در چند بخش آورده شده است که بخش اول آن را به حضورتان تقدیم می نمائیم :

به نام یگانه ایزد هستی
یاعلی گفتیم و عشق آغاز شد
به نام و یاد خدا
به نام حضرت عشق
بنامه آنکه میثاق را آفرید
بنام نخلبند باغ هستی
بنام هستی هستا
بنام خالق محبت ها
به نام خالق عشق و محبت
در ظل توجهان حضرت امام عصر عجل الله تعالی فرجه
بنام یگانه مهربان
بیادش و بیاریش
بنام آنکه هستی را با عشق آفرید
بنام آنکه عشق آفرید
هوالمعشوق
بنام چهر نگار هستی
بنام یکتا آفریدگار هستی
به نام خالق عشق
بنام یگانه معشوق
بنام پیوند دهنده قلبها
به نام حضرت دوست
بنام آنکه هستی را آفرید
بنام پروردگار عشق
بنام پروردگار همای سعادت
بیاری یزدان مهر آفرین
بیاری ایزدیکتا
بنام آفریدگار مهربان
بنام پیوند دهنده قلبها
در پرتو مهر یزدان پاک
با یاد خالق عشق به نام آنکه یادش به دل آرام می بخشد
بنام خداوند مهر آفرین
با یاد پروردگار
در پرتو مهر یزدان
بنام مهر آفرین مهر گستر
بخواست خداوند بزرگ
با تائیدان خداوند متعال
به نام نامی عشق
بنام کعبه عشقیا حق
به نام ساقی عشق
بنام هستی بخش زیبائیها
به نام او که مبدا کلام است
به نام خالق من و تو
به نام امیر عشق
به نام الهه عشق
و ما آغاز می کنیم به نام او
یا علی گفتیم و عشق آغاز شد
به نام حضرت عشق
به نام مهر افزون
به نام آنکه هستی جان از او یافت
به نام خالق گل و عشق
به نام محبت آفرین
به نام هستی آفرین جهان بخش
به نام خالق آدم و حوا
به نام هستی بخش جهان آرا
با نام وخاطره انگیزه دلها
به نام یگانه ایزد هستی
به نام عشق آفرین دلها
به نام تو آغاز می کنیم
هوالمحبوب
بنام خالقمون
هوالمعشوق
با یاد عشق
به نامش ودر پناهش
به نام آفریدگار هنر عشق
بانام و یاد خدابنام خالق مهربان
یا علی مددی
بنام دلدار دلارام
یارب  مددی
بنام صاحب دل
به لطف پروردگار

در اهمیت سرتیتر متن کارت عروسی می توان به این نکته اذعان کرد که تناسب ادبیاتی موجود در متن از جمله نحوه ترکیب بندی شعر و جملات اختیاری توسط مخاطب در صورت تضاد با وزن و همخوانی با سرتیتر دچار مشکل شده و مخاطب را در خوانایی دچار مشکل می کند در ذیل بخش دوم را به حضورتان تقدیم می داریم :

شعر برای کارت عروسی

شعر در محتوای کلی کارت عروسی بسیار حائز اهمیت است به شکلی اگر ما شعری متناسب با سرتیتر متن کارت عروسی و همچنین موضوع کلی کارت عروسی انتخاب نکنیم اگر هر چند کارت عروسی دارای کیفیت و زیبایی خوبی باشد و در ظاهر رضایت مخاطب را به دست آورد ولی با باز کردن آن مخاطب نمی تواند تمام آنچه را که از یک کارت عروسی خوب انتظار داشته برایش برآورده شود .در ذیل به صورت بخش های مختلف تعدادی شعر متناسب با کارت عروسی را برای شما ارائه نموده ایم امیدواریم مقبول طبع واقع شود :

الهه عشق به انسانها آموخت که عاشقانه زندکی کنند و با پیوند همیشه پایداری که سوگندش را در قلبهایمان جاودانه کرده اند ، به هم درآمیزند و یکی شوند چه شادمانه است تکرار فراد گونه این سوگند

به سنت عشق گردهم می آئیم آنجا که دوست داشتن تنها کلام زندگی است
از صدا ســـخن عشق ندیدم خوشتر یادگــــاری که در این گنبــــد دوار بمانــــــد

شعر داخل کارت عروسی اگر چه در ظاهر نکته ای قابل اغماز است ولی در باطن دارای اهمیت فراوانی چه از نظر محتوایی و چه از نظر معنایی دارد بدین صورت که می تواند به تنهای مفهوم کلی کارت عروسی را برای مخاطب بیان نموده و در به ثمر رسیدن مفهوم کلیت کارت عروسی نقش بسزایی دارد.در ذیل چند نمونه ای از اشعار مورد استفاده در کارت دعوت عروسی را برایتان قرار داده ایم که به صورت چند بخش ارائه می شود :

بهای عشق چیست ، بجز عشق بهم رسیدن یعنی آغاز با هم ماندن یعنی زندگی زندگی با عشق یعنی کامیابی

در انتظاریم با گل وجود خود محفل آرای سرورو ما باشید

ساقی به نور باده برافروز جام ما مطرب بگو که کار جهان شد بکام ما
هر گر نمیزد آنکه که دلش زنده شده به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما

چه زیباست ترنم آوزا سوته دلان غمگسال چه زیباست نوای نی دلدادگان  خوش آمدتان گوئیم به میعادگاه دوباره وجودمان

به میعادگاه دوباره طپش قلبمان ، آنجا که دوست داشتن تنها کلام زندگیست

نمونه متن کارت عروسی:

شعرهای زیبا و فانتزی برای متن کارت عروسی ارائه شده توسط فروشگاه کارت عروسی و صنایع دستی نگارخانه :

بار سفر بسته ایم به قصد دریای همدلی در پگاه آغازین این سفر همراهما باشید

می خواهمی مهربانی را بیاموزیم    موسم نیــلوفران مـــــا شـــما را می خـــواند

زندگی رسم خوشنایندی است ما گره خواهیم زد   دلها را با عشق  زندگی را با مهر   ما به یک آینه یک بستگی پاک قناعت داریم مقدمتان را گرامی میداریم

به سنت عشق گردهم می آئیم انجا که دوست داشتن تنها کلام زندگی است

خانه ای ساخته ایم با گل یاس سپید در فراسوی بهار ، ما ترا می خواهیم تا به لطف قدمت این دل کوچک ما گلی به دامن بشود

 

 

حافظ شب هجران شد بوی خوش وصل آمد ، شادیت مبارکباد ای عاشق شیدایی

پایان هر رفتن رسیدن است ما اکنون به نقطه ای رسیده ایم که خود آغاز یک رفتن است در این آغاز همسفر ما باشید

دلشان می خواهد با نسیم سحری شاخه ای از گل یاس ، بوته ای از گل مریم ، بغلی از گل سرخ ، همه را دسته کنند ، برگیرند بسازند ، سبدی از پر طاووس سپید ، تا دهند مژده به آنها که در این بزم به ما پیوندند.

خواهم آمد سر هر دیواری میخکی خواهم کاشت   پای هر پنجره ای ، شعری خواهم خواند   آشتی خواهم داد  دوست خواهم داشت  زندگی خالی نیست  مهربانی هست ، سیب هست ، ایمان هست

 

6 پاسخ
 1. احسان نصرالهی
  احسان نصرالهی گفته:

  بسیار عالی بود متن های کارت عروسی که گذاشتیم.
  امکانش هست من یه تعداد شعر و متن کارت عروسی که گفتم رو ارسال کنم و شما جز لیستتون قرار بدید ؟

  پاسخ
 2. منیره
  منیره گفته:

  با سلام و ممنون از متن های کارت عروسی که قرار دادین
  لطفا نام های دیگر رو هم به صورت گرافیکی براش شعر قرار بدید

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   با سلام و احترام و سپاس از نگاه مثبت شما
   بله سایر متن های کارت عروسی و شعر های کارت عروسی مرتبط با نام ها در دست طراحی هستن و به مرور به همین مطلب اضافه خواهند گردید

   پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *