متن لوح تقدیر از شاعران

با توجه به اهمیت هنر و ویژه تر آن اهمیت شعر که یکی از ارکان مهم هنر خصوصا سرزمین ما ایران است تصمیم گرفتیم مقاله ای تحت عنوان متن لوح تقدیر از شاعران تهیه نموده و نمونه هایی از این متن ها را نیز برای شما به اشتراک بگذاریم .

شاید بتوان بگوئیم شعر و مقوله شعر یکی از معجره هایی بود که بشر به آن دست یافت .اینکه یک انسان قادر است تصورات زیبای ذهن خودش را در قالب کلمات،قافیه ها و ردیف ها  انتقال دهد باید گفت یک اتفاق بزرگ است که ما چون همیشه با آن سر و کار داشته ایم و در قالب موسیقی و… شنیده ایم برای ما عادی است .

به همین خاطر است که خداوند در قرآن می فرماید (اَلرَّحمٰن، عَلَّمَ القُرءان، خَلَقَ الاِنسان، عَلَّمَهُ البَیان) و اوین چیزی که خداوند در دنیا از آن یاد کرد بحث بیان بود .اما هر بیانی زیبا نیست و شعر در قالب بیان زیبایی خاص خودش را دارد .و به همین خاطر است که ما به آن می گوئیم هنر چون زیبایی دارد .

با توجه مطالب ذکر شده وقتی این قدرت در کسی پیدا شود تعهدات و مسئولیت هایی را برای او به وجود می آورد و هر کس از پس این مسئولیت ها سر بلند بیرون بیاید شایسته تقدیر است .با توجه به مقدمات ذکر شده در ادامه متن های نمونه در قالب متن لوح تقدیر از شاعران گردآوری کرده ایم .

 

نمونه متن لوح تقدیر از شاعران :

به نام هستی بخش علم و قلم

(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

برادر ارجمند جناب آقای عیدی عالی تبار
شاعر گرانقدر

با سلام و احترام و تحیات الهی
نظم و هماهنگی و انجام امور در یک مجموعه ، همدلی ، همکاری و تلاش دلسوزانه کلیه اعضاء و دست اندرکاران را می طلبد و ما رجاء واثق داریم که خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی آن هم صادقانه و دلسوزانه زمان و مکان نمی شناسد.
به پاس مساعی ارزشمند و دلسوزانه حضرتعالی در مدت مسوولیت تان در انجمن شعر استاد مهرداد اوستا بروجرد برای ارتقاء فرهنگ و ادب شهرستان و همگامی با اهداف انجمن ، جای دارد مراتب قدرشناسی و قدردانی خود را اعلام نمایم .
امید که در سایه قرآن حکیم ، معجزه ی ماندگار پیامبر (ص) به پشتوانه تجربیات و اقدامات دلسوزانه حضرتعالی و سایر اعضاء محترم انجمن ، بتوانیم بیش از پیش در راه اعتلای فرهنگ غنی اسلام و رشد و تعالی فرهنگ و ادب این منطقه قدم برداشته و هر روز شاهد همبستگی ، همدلی و همکاری بیشتر در انجمن ادبی و عرصه شعر و ادبیات کشور به ویژه شهرستان باشیم .
سلامتی ، سرافرازی و سر بلندی همواره قرین راهتان باد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

سرکار خانم / جناب آقای

با سلام و احترام و تحیات الهی
در روزهایی که عطر فاطمی در فضای کشور پیچیده و دلهای آزاده و عاشق اهل بیت (ع) را به صحنه واقعه جانسوز شهادت اولین مدافع حریم ولایت۰ می برد ، محفلی معنوی و عرفانی آراسته شد به مناسبت تقارن ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند فجر انقلاب اسلامی ایران با هدف ترویج فرهنگ فاطمی .
مایه افتخار و مباهات است به نشانه ی قدردانی و سپاسگزاری از حضور صمیمی شما در :
همایش شعر « یاس کبود » شهرستان
و جمع کثیری از شاعران و مداحان بی تکلف این شهرستان که خالصانه غبار دل را در زلال بیکران دریای مهر و رأفتِ بزرگ بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه(س)شستشو می دهند . به رسم قدر شناسی با سپاس ازشما شاعر گرامی که با خلق اثری هنرمندانه ، پیشکشی به آستان به نشان اُم ابیها(س)آوردید ، تقدیر صمیمانه نموده و این حرکت بایسته شما را ارج نهاده ، موفقیت شما را از آن یکتا هنرمند عالم آرزو می نماییم .
امید که در سایه معجزه ی ماندگار پیامبر(ص)موفقیت های بیشمار در تمامی گستره ی زندگی شما رو به فزونی باد و همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد .

مسوول انجمن ادبی

 

لوح تقدیر

« جشنواره فرهنگی و ادبی داستان و شعر – غدیر خم »

نویسنده گرانقدر …………………………….

با سلام ، احترام و تحیات الهی
به یمن خجسته سالروز عید سعید غدیر خم ، بی تکلف و خالصانه غبار دل را در زلال بیکران دریای مهر و کرامات مولا امیر المومنین علی (ع) و یازده اختر تابناک آسمان ولایت شستشو می دهیم و با عرض ارادت به ولایت و امامت خالصانه با ایشان و فرزندانش ، در خاک ایران بیعتی مجدد می کنیم .
ضمن سپاس ازشما هنرمند گرامی که باخلق اثری هنرمندانه پیشکشی به آستان ولایت نموده اید و در :
« جشنواره فرهنگی و ادبی داستان و شعر – غدیر خم »
که به مناسبت این عید سعید برگزار می گردد ، شرکت نموده اید ، به رسم تعظیم به جلوه هنرمندانه شما و در ترسیم تجلی احساس و ستایش آن رب لایزال (در بخش داستان) این لوح تقدیر به رسم قدر شناسی به محضرتان تقدیم می گردد .
با آرزوی موفقیت ، سربلندی و سرافرازی برای شما در تمامی مراحل زندگی و اشاعه ی فرهنگ منور علوی در زندگی تمامی عاشقان این امام همام .

 

نماینده هیأت داوران و مسوول دبیر جشنواره و سرپرست

 

لوح تقدیر

شاعر گرانقدر ………………………………

با سلام ، احترام و تحیات الهی
باشد که یار پرده ز رخ برکشد و درخشان ترین کوکب زمان به هدایت گم گشتگان راه مقصود طلوع کند و تنها منجی عالم بشریت ، به اذن آن رب لایزال ، چشم انتظاران و دوستدارانش را شاد و مسرور نماید .
با تبریک و تهنیت سالروز میلاد با شکوه منجی عالم بشریت، آخرین ذخیره الهی، برپا کننده عدالت ، حضرت مهدی (عج) که نامش نه بر زبانها بلکه در دلها روان است ، فرصتی فراهم گردید تا در :
جشنواره شعر«………………………….» به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)
میزبان ادیبان و شاعران گرانقدر باشیم . ضمن ابراز خرسندی از حضور صمیمی و گرم شما شاعر گرانقدر شهرمان و ارائه سروده زیبایتان ، این لوح تقدیر به رسم قدرشناسی به شما اهداء می گردد .
با آرزوی تدوام سربلندی در تمامی گستره زندگی ، امید که توفیق روز افزون و سرافرازی همواره قرین راهتان باد .

نماینده هیأت داوران و مسوول

لوح تقدیر

شاعر گرانقدر ………………………………

با سلام ، احترام و تحیات الهی
باتبریک و تهنیت به فاطمیون ، در ایامی که نام بانوی دو عالم دردانه نبی اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا(س) نه بر زبانها بلکه در دلها روان است ، فرصتی فراهم گردید تا در :
جشنواره شعر «……………………. » به مناسبت میلاد دردانه ی نبی (ص) حضرت زهرا(س)
میزبان ادیبان و شاعران گرانقدر باشیم . ضمن ابراز خرسندی از حضور صمیمی و گرم شما شاعر گرانقدر شهرمان و ارائه سروده زیبایتان ، این لوح سپاس به رسم قدرشناسی به شما اهداء می گردد .
ضمن آرزوی تدوام سربلندی در تمامی گستره زندگی ،امید که توفیق روز افزون و سرافرازی همواره قرین راهتان باد .

نماینده هیأت داوران و مسوول

به نام معلم هستی بخش علم و قلم

“پیام انقلاب باید به زبان شعر و هنر که اصیل ترین و خالص ترین و گیراترین زبانها است،منتقل شود .”

                                                                                                    “مقام معظم رهبری”

 

 

لوح تقدیر

 

سرکار خانم /  جناب آقای

با سلام ، احترام و تحیات الهی

در کوران تلاش های جمعی ، آنچه راه نیل به هدفی مشترک را هموار می سازد ، حضور یارانی دلسوز ، همراه و سخت کوش است که با صمیمیتی مثال زدنی تمامی  سعی ، اندیشه و توان خویش را در راه تحقق هدف گروه بکار بسته و برای نیل به آن از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند .

ضمن ارج گذاری بر تلاش مجموعه دست اندرکاران ، لازم می داند از شما به خاطر پیگیری دلسوزانه و مجدانه امور محوله در :

جشنواره شعر «…………………………… » به مناسبت میلاد دردانه ی نبی (ص) حضرت زهرا(س)

تشکر و قدردانی نموده ، با اهداء بهترین تقدیرها ، از پیشگاه خداوند بزرگ ، توفیق روزافزون تان را در تمامی عرصه های زندگی خواهانیم .

سرافراز و پاینده باشید

 

سرپرست اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

لوح تقدیر

سرکارخانم / جناب آقای

با سلام ، احترام و تحیات الهی
همواره روزگار ؛ ماندگاریِ نام و خاطره انسان ها در هر عرصه ای از عرصه های زندگی ، بستگی تام به میزان تأثیرگذاری آنها در آن عرصه را داشته است .
هیأت اُمنای انجمن ادبی استاد ………………………….. لازم می داند ، به رسم قدردانی و قدر شناسی از شما شاعر گرامی که با کوشش های صادقانه و دلسوزانه در عرصه ی شعر و ادبیات قدم برمی دارید و همچنین به پاس حضور مستمر و فعال در جلسات انجمن ادبی استاد مهرداد اوستا ، این لوح تقدیر را صمیمانه به شما اهداء نماید .
سلامتی ، بهروزی و طول عمر با عزت شما آرزوی ماست .

رییس و نماینده هیأت امنای انجمن ادبی
استاد مهرداد اوستا

 

از شما سپاسگذاریم که تا پایان مقاله متن لوح تقدیر از شاعران همراه ما بودید، در پایان از شما دعوت می کنیم تا از مقاله ای دیگر که تحت عنوان متن لوح تقدیر هنری دیدن کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *