متن لوح تقدیر از هنرمندان تئاتر

متن لوح تقدیر از هنرمندان تئاتر

متن لوح تقدیر از هنرمندان تئاتر باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا علاوه بر زیبایی و رسمیت بتواند پیام شما را به عنوان تقدیرکننده در برگیرد؟ در ادامه به مفهموم هنر تئاتر و نمونه هایی از متن ای آماده می پردازیم.

جایگاه واقعی هنر تئاتر کجاست؟

در جوامع توسعه یافته و یا در حال توسعه ، تئاتر از ارکان اصلی و تحول آفرین و یک نهاد اجتماعی محسوب می گردد. این نهاد اجتماعی در راستای رفع نیازهای انسانی و اجتماعی،ضمن تعامل با ساختارها و هنجارهای جمعی ،با هنر آفرینی و خلق آثار نمایشی به تجلی زیبای حقایق و بیان جذاب انگیزه ها و احساسات مردم می پردازد و کارکرد عمیق و فراگستر خود را هم به عنوان آینه حیات جمعی و هم به عنوان الگوی زندگی اجتماعی بروز می دهد.
شواهد و تجارب هنرهای نمایشی در تاریخ گذشته و کنونی حاکی از آن است که تئاتر به عنوان وسیله ای موثر و کارآمد برای تقویت تلاشهای معیشتی و دفاعی و یا تحکیم مبانی حقوقی ،اجتماعی شدن،قانون پذیری و نظم و انضباط اجتماعی در قالب نمایش های متنوع ، جذاب و آگاهی بخش مورد استفاده تمامی مردم و مسئولین جامعه قرار گرفته شده است.
هنر تئاتر درحقیقت زمانی به جایگاه حقیقی خود نزدیک می شود که مردم تئاتر را برای خود تئاتر دوست بدارند و آن هنگامی است که تئاتر با فرهنگ ،ادب ،تعالی افکار و احساسات انسانها و روحیات و وجدان جمعی جامعه سر و کار داشته باشد و رویکرد آن بگونه ای باشد که به معنای حقیقی خود یعنی تجلی حقیقی ویژگی های ضروری مردم و روشنگری و تحول آفرینی آن نزدیک گردد.
وقتی چنین مردمی با فرهنگ و هنرمند در جامعه فزونی یافته و هنردوستی و فرهنگ پذیری رواج یابد، امکان ایجاد جامعه ای فرهنگی و آرمانی افزایش خواهد یافت.در چنین شرایطی تئاتر منزلتی فراخور رسالت خود داشته، از نقش و جایگاهی بالا در میان توده های مردم بوِیژه نخبگان برخوردار خواهد بود و لذا این هنر به خاطر زنده بودن و ارتباط رودرو و مستقیم هنرمند و مخاطب ، به عنوان « هنرمادر » شناخته می شود .
و این هنر فاخر توسط هنرمندانی عاشق و شیفته هنر نمایش صورت می گیرد که با تمام کاستی ها و کمبود ها با هنر ارزشمند خود جهت انتقال پیام های اجتماعی ، فرهنگی ، هنری ، مذهبی و … و ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف مردم عاشقانه به روی صحنه می روند و دِین خود را اینگونه برای توسعه جامعه خود ادا می کنند .

 تقدیر از هنرمندان تئاتر

شکی نیست که اعتلاء این هنر فاخر مرهون کوشش و همت هنرمندانی بی ادعاست که در راستای رونق و پویایی این هنر سهمی شایسته ایفاء می کنند. لذا لازم است از اهتمام شایسته هنرمندانی که فارغ از هرگونه هیاهو ، آرام و بی ادعا به زیباترین وجه در راه اندازی کلاس های آموزشی ، رونق هنر نمایش، نگارش و خلق متون نمایشی ارزشمند و تولید تئاترفاخر و فعالیت در حوزه های مختلف این هنر فعالیت می کنند ، تقدیر و تشکر نموده و هنر آنان ارج نهیم .

قدرشناسی رسم خوشایندی است و ما با داشتن پشتوانه فرهنگی غنی در زنده نگه داشتن این رسم زیبا بیش از پیش باید تلاش نماییم تا یاد و خاطره آنانی که برای هدف ، آرمان و توسعه جامعه خود کوشش می کنند ، تلاش آنان را پاس بداریم .
معمولا می بایست در پایان جشنواره‌های فرهنگی و هنری ، مسابقات فرهنگی و هنری ، کنگره ها ، سمینارهای علمی و فرهنگی و … از افرادی که حائز رتبه‌های برتر شده اند تقدیر به عمل آید و یا در پایان یک سال کاری برای فعالان حوزه فرهنگ و هنر و کسانی که با خلاقیت و استعدادهای بالقوه تلاش در جهت خلق آثار مانا و یا تغییرات چشمگیر در حوزه های مختلف هنر و فرهنگ می نمایند لازم است ، به نحو شایسته و بایسته آن فعالیت ، از آنان تقدیر به عمل آید و بهتر و زیباتر خواهد بود که به همراه هر هدیه جانبی که به آنان اهداء خواهد شد ، لوح تقدیری نیز که با کلامی لطیف و دلنشین و متنی ماندگار مزین گردیده از آن انسان فرهیخته و برگزیده و برجسته تقدیر به عمل آید . لذا اگر قصد برگزاری همایش ، کنگره ، سمینار، مسابقه ، مراسم های تجلیل و بزرگداشت و … دارید، ما مجموعه متن لوح تقدیر از هنرمندان تئاتر را برای شما گردآوری کرده ایم .

 

متن های آماده تقدیر از هنرمندان تئاتر

 

به نام خالق زیباییها

(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

با سلام ، احترام و تحیات الهی
… و امروز مادر با صلابت همه ی هنرها – نمایش- بر خود می بالد که فرزندانی چون شما را در دامان مهربان خویش پرورده است . فرزندان نمایش گری که رسالت سنگین مهرورزی و انسانیت را عهده دارند شمایی که آمده اید تا با هنر خویش درس خوب زیستن را به نمایش بگذارید .
…اگر تئاتر امروز شهرستان بروجرد و استان جایگاهی یافته است ، بی شک مرهون تلاش و زحمات بی شائبه هنرمندانی است که با خون دل کوشیدند تا ضمن ارتقاء هنر و فرهنگ این خطه آنرا برای همیشه زنده نگه دارند و عمر گرانبهای خود را با هنر و نقش آفرینی خویش آمیختند تا سرای هنر را شکوفا نمایند .
هنرمند گرامی جناب آقای ………………………..
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، ضمن ارج گذاری بر تلاش تمامی عزیزان هنرمند و با تبریک به خاطر موفقیت های پی در پی هنر نمایش بروجرد ،جای دارد از شما نیز به خاطر تلاش های هنرمندانه تان در این عرصه به عنوان « پیشکسوت هنر نمایش » تقدیر و تشکر نموده ، این لوح تقدیر به رسم قدرشناسی به شما اهداء گردد .
امید که همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد.

فرزاد …………………….
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

به نام خالق زیباییها
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

هنر، مکمل وجود انسان و جامعه است. مقام معظم رهبری

با سلام ، احترام و تحیات الهی
اگر تئاتر امروز استان جایگاهی یافته است ، بی شک مرهون تلاش و زحمات بی شائبه هنرمندانی است که با خون دل کوشیدند تا ضمن ارتقاء هنر و فرهنگ این خطه آنرا برای همیشه زنده نگه دارند و عمر گرانبهای خود را با هنر و نقش آفرینی خویش آمیختند تا سرای هنر را شکوفا نمایند .
هنرمند گرامی جناب آقای……………………..
ضمن تبریک به خاطر موفقیت های پی در پی گروه پر تلاش( شهر آشوب) و حضور افتخار آمیزتان در جشنواره بین المللی تئاتر فجر- سال ۱۳۹۷ با تئاتر خیابانی (………………………) بدینوسیله از تلاش هنرمندانه تمامی مجموعه دست اندرکاران این نمایش به ویژه شما تقدیر و تشکر نموده ، تداوم این همدلی و همکاری را در مجموعه یاران و عزیران هنرمند همراه ، از پروردگار و تنها ترین هنرمند هستی بخش ، خواهانیم.
امید که همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

عرصه پهناور هنر ، آزمون‌گاه معرفت و عشق است و ثمره ی آن ، جوانه های بالندگی هر فرهنگ است که همواره باید آنرا از فرهیختگان و هنرمندانی انتظار داشت که صبر ، عشق و تلاش را توشه ی راه رسیدن به بلندای روشن قله های افتخار و سر بلندی فرهنگ و هنر مرز و بوم خویش ساخته اند .
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  ضمن ارج گذاری بر تلاش تمامی عزیزان دست اندرکار ، لازم می داند از زحمات و تلاش دلسوزانه شما بعنوان:مجری کارشناس بخش نقد و بررسی آثار نمایش های
بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان
این لوح سپاس را به رسم قدرشناسی به شما اهداء نماید . با آرزوی تدوام سربلندی در تمامی گستره زندگی پر بارتان ، امید که توفیق روز افزون و سرافرازی همواره قرین راهتان باد.
باشد که این جشنواره برایتان خاطرات خوش ، شیرین و به یاد ماندنی از جمع جوانان مشتاق هنرنمایش استان لرستان و شهر بروجرد به ارمغان داشته باشد.

دبیر جشنواره

هنرمند گرامی جناب آقای ……………………..
نویسنده و کارگردان نمایش ……………………..
لحظاتی تماشاگر، نمایش ارزنده و ارزشی « بازگشت » با موضوع دفاع مقدس و ایثار و شهادت بودیم . از تلاش هنرمندانه شما و تمامی مجموعه دست اندرکاران این نمایش تقدیر و تشکر نموده ، تداوم این همدلی و همکاری را در مجموعه یاران و عزیران هنرمند همراه از پروردگار و تنها ترین هنرمند هستی بخش خواهانیم.
امید که همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

هو المحبوب
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)
لوح تقدیر

هنر، مکمل وجود انسان و جامعه است. مقام معظم رهبری

هنرمند گرامی جناب آقای ………………………..
نویسنده و کارگردان نمایش …………………………

با سلام ، احترام و تحیات الهی
آسمان بلند فرهنگ و هنر در ایران زمین پیوسته پر ستاره بوده و فروغ فرهنگ فرزانگی ایرانیان هماره دل و دیده ی جهانیان را روشنی و گرمی بخشیده است .
لحظاتی تماشاگر، نمایش ارزنده و ارزشی « باران تشنه » بودیم . جای دارد ، بدینوسیله از تلاش هنرمندانه و همراهی شما عزیزگرامی و تمامی مجموعه دست اندرکاران این نمایش تقدیر و تشکر نموده ، تداوم این همدلی و همکاری را در مجموعه یاران و عزیران همراه از آفریدگار دو عالم آرزو نماییم .
امید که همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

به نام یگانه هنرمند هستی ساز

دیپلم افتخار

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان لرستان
یاد و نام استاد مصطفی عبدالهی گرامی باد

هنرمند گرامی سرکار خانم

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانه قدرشناسی از تلاش هنرمندانه شما هنرمند گرامی در ارسال اثر ارزشمند تان به : بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان ضمن ارج گذاری بر تمامی آثار ارسال شده ، بنا به رأی هیأت داوران :
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بازیگر اول زن
را به سرکار عالی تقدیم می نماید. امید که درسایه ی مساعی و پشتکار هنرمندانی چون شما ، شاهد رشدوبالندگی دوچندان فرهنگ وهنر ایران اسلامی باشیم. تدام چنین کامیابی را درتمامی گستره ی زندگی ، برای تان آرزومندیم.

نماینده هیأت داوران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان
و دبیر جشنواره

هو المحبوب
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

هنر، مکمل وجود انسان و جامعه است. مقام معظم رهبری

هنرمند گرامی جناب آقای

با سلام ، احترام و تحیات الهی
جای دارد بدینوسیله از تلاش و همراهی شما هنرمند گرامی و مجموعه دست اندرکاران نمایش کمدی (……………………………) که با استقبال چشمگیر و اقبال مردمی، توانست ایامی شاد را در ذهن تماشاگران مانا نماید ، تقدیر و تشکر نموده ، تداوم این همدلی و همکاری را در مجموعه یاران و عزیران همراه از آفریدگار دو عالم آرزومندیم.
امید که همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد.

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

به نام خالق هنرآفرین
بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی

با سلام ، احترام و تحیات الهی
چه سعادتمندند عالمان ، عارفان و هنرمندان که با حضوردرحرم مقدس علم و هنر ، بوسه بر ضریح زیبای عشق زده و سینه های عطشناک خویش را اززلال دریای معرفت سیراب می کنند.
سرکار خانم ……………………………
همسر گرامی هنرمند …………………………………
به نشانه قدرشناسی از صبر و شکیبایی شما بانوی گرامی که در طول زندگی همراه ، هم قدم و یاورزنده یاد مصطفی عبدالهی بودید و در طول سالهایی که با بیماری طاقت فرسای خود پهلوانانه مبارزه می کرد ، شما همچون فرشته ای یارو همنفسش شدید و و آن روزهای تلخ را نیز با او شریک شدید و برایش قابل تحمل کردید و در پایداری مثال زدنی ، صبر را به زانو در آوردید ، جای دارد امروز در گرامیداشت روز ملی نمایش ، صمیمانه ترین سپاس جامعه هنری لرستان را تقدیم شما بداریم . بانوی گران مهرباید اذعان داشت که آن همه ایثارگری و گذشت شما در زندگی آن هنرمند بی قرار کوچه های هنر ایران چه در عرصه کار و چه در عرصه زندگی درموفقیت های چشمگیر و تلاش هنرمندانه او تبلور یافت و برای همیشه در تاریخ نمایش ماندگار و مانا نمود .

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان

به نام یگانه هنرمند هستی ساز

بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی ایران- لرستان
لوح سپاس

با سلام و احترام و تحیات الهی
حماسه آفرینی بسیجیان دریا دل در روزگار سرنوشت ساز دفاع مقدس ، ضامن بقا و حافظ عزت و آزادگی ملت بزرگ ایران اسلامی بود .
خاطره ی خوش از خودگذشتگی هایشان در ذهن و بر زبان مردم قدرشناس این سرزمین هماره باقی و بالنده خواهد ماند .
خانواده معظم و معزز هنرمند شهید قاسم میرزایی
بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی ایران ، فرصتی را فراهم آورد تا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان به عنوان یکی از متولیان فرهنگی استان ، یکبار دیگر در محضر خانواده سربلند هنرمند شهید ضمن ادای احترام به تمامی شهدای این مرز و بوم و ادای احترام به شما خانواده معزز ، بیان نماییم ما مرهون و مدیون خون شهدایم و یاد آن شهید و تمامی شهیدان انقلاب اسلامی را همواره گرامی و عزیز می داریم .
بهروزی ، موفقیت ، سلامتی و سربلندی همواره قرین شما خانواده معزز باد .

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان لرستان

به نام یگانه هنرمند هستی ساز
بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی ایران- لرستان

با سلام و احترام و تحیات الهی
نظم و هماهنگی و انجام امور در یک مجموعه ، همدلی ، همکاری و تلاش دلسوزانه کلیه اعضاء و دست اندرکاران را می طلبد و این همدلی ، همیاری و همکاری در حفظ قداست و اصالت هنر نمایش در سطح استان به لطف شما عزیزان مشهود ، ملموس ودرحال استمرار است.

جناب آقای ……
مسوول محترم انجمن هنرهای نمایشی شهرستان …………….

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ضمن ارج گذاری بر تلاش تمامی عزیزان هنرمند ، در روز ملی تئاتر لازم می داند از زحمات و تلاش دلسوزانه شما و گروه های نمایشی آن انجمن به خاطر فعالیت های چشمگیرتان در این هنر مردمی ، تقدیر به عمل آورده این ، لوح سپاس را به شما اهداء نماید .
موفقیت ها مستدام ، سلامتی ، سرافرازی و سر بلندی همواره قرین راهتان باد .

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان

هو المحبوب
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

هنرمند گرامی جناب آقا ی……………………………..

با سلام و احترام

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد به نشانه قدرشناسی از تلاش دلسوزانه شما هنرمند گرامی درمدت تصدی واحد نمایش این اداره ، ضمن
ارج گذاری بر زحمات تمامی دست اندرکاران ، از شما تقدیر وتشکر نموده، این لوح سپاس به جناب عالی تقدیم می گردد.
امید که درسایه ی مساعی و پشتکار هنرمندانی چون شما ، شاهد رشد وبالندگی دوچندان فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشیم . تداوم چنین کامیابی را در تمامی گستره ی زندگی ، برای تان آرزومندیم.

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

هو المحبوب
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

هنر، مکمل وجود انسان و جامعه است. مقام معظم رهبری

هنرمند گرامی جناب آقای…………………………….

با سلام ، احترام و تحیات الهی
با تبریک و تهنیت به مناسبت سی و هفتمین جشن خاطره انگیز و الهام بخش طلیعه آفتاب انقلاب شکوهمند ایران اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ .
جای دارد بدینوسیله از تلاش و همراهی شما هنرمند گرامی و مجموعه دست اندرکاران نمایش کمدی (منوچهر ، شهین ، مهین و دیگران) که با استقبال چشمگیر و اقبال مردمی ، توانست این ایام شاد را در ذهن تماشاگران مانا نماید ، تقدیر و تشکر نموده ، تداوم این همدلی و همکاری را در مجموعه یاران و عزیران همراه از آفریدگار دو عالم آرزومندیم.
امید که همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد.

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

هو المحبوب
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

هنر، مکمل وجود انسان و جامعه است. مقام معظم رهبری

هنرمند گرامی

با سلام ، احترام و تحیات الهی
با تبریک و تهنیت به مناسبت سی و ششمین جشن خاطره انگیز و الهام بخش طلیعه آفتاب انقلاب شکوهمند ایران اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ .
جای دارد بدینوسیله از تلاش و همراهی شما هنرمند گرامی و مجموعه دست اندرکاران نمایش کمدی ( قهوه خانه قنبر۲) که با استقبال چشمگیر و اقبال مردمی توانست جان تازه ای به تئاتر طنز در بروجرد ببخشد ، تقدیر و تشکر نموده ، تداوم این همدلی و همکاری را در مجموعه یاران و عزیران همراه از آفریدگار دو عالم آرزومندیم . امید که همواره صحت ، سلامتی و بهروزی قرین راه پر افتخارتان باد.

معاون مدیر کل ورییس فرهنگ و ارشاد اسلامی

الله جمیل و یحب الجمال

جناب آقای………………………….

با سلام و احترام و تحیات الهی
با شکر بیکران از الطاف پرودگاردو عالم که فرصتی رابرایمان فراهم نمود تا یک باردیگرشاهد یک اتفاق میمون و حرکتی فرهنگی درعرصه ی هنر بوده و میزبان هنرمندان عرصه تئاتر درسایه همکاری ، صمیمیت و مساعی دلسوزانه همه عزیزان همراه درشهرستان باشیم.
مایه مباهات است ، ضمن ارج گذاری بر زحمات تمامی دست اندرکاران برگزاری جشنواره ، از جنابعالی به خاطر همکاری دلسوزانه تان با این جشنواره این لوح سپاس را به رسم قدر شناسی به شما اهداء نماید.
امید که همواره سلامتی ، سعادت و بهروزی قرین راهتان باد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

به نام یگانه هنرمند هستی ساز
( من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق ‌ )

هنرمند فرهیخته و جوان جناب آقای ………………………………

با سلام و احترام و تحیات الهی
جوانان پویندگان راه افتخار آفرین گذشتگان و میراث بران امین تاریخ و فرهنگ با شکوه این مرز و بوم برای انتقال به آیندگان اند و مردم همواره به قوت و قدرت جوانی شما عزیزان چشم دوخته اند تا آینده را با توان و تفکرخود رقم زنید و این امانت گرانبار را به سلامت به نسل های بعدی هدیه کنید .
با شکر آن یگانه هنرمند هستی ساز فرصتی فراهم گردید تا در ۱۱ شعبان ۱۳۹۳ سالروز میلاد با سعادت دردانه امام حسین (ع) ، حضرت علی اکبر (ع) سرو باغ احمدی ، آینه ی محمدی و روز ملی جوانان از شما هنرمند جوان به خاطر مساعی ارزنده و بایسته درحوزه فرهنگ و هنر تقدیر به عمل آید.
با تبریک روز ملی جوانان ، روز طراوت و شادابی امید که همواره سلامت ، سربلند و سرافراز باشید و چراغ عمرتان فروزنده باد .

معاون مدیر کل و رییساداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

لوح تقدیر

جناب آقای…………………………..

با سلام و احترام

بی شک یک حرکت فرهنگی اتفاق نمی افتد مگر به همت و تلاش تمامی علاقمندان و دلسوزان عرصه ی علم و فرهنگ .
ضمن ارج گذاری بر روز جهانی تئاتر ، جای دارد از حضرتعالی به خاطر همراهی و همکاری صمیمانه تان در مراسم روز جهانی تئاتر بدینوسیله از شما تقدیر به عمل آورده ، توفیق روز افزون شما را از خداوند منان مسئلت نماییم .
امید که در سایه ی معجزه ی ماندگار پیامبر (ص) موفقیت ، سرافرازی و سربلندی همواره قرین راهتان باد .

مسوول واحد نمایش………………
اردیبهشت ۱۳۸۸

 

از شما ممونیم که تا پایان مقاله متن لوح تقدیر از هنرمندان تئاتر همراه ما بودید. در پایان از شما دعوت می کنیم از مقاله متن لوح تقدیر هنری نیز که بی ارتباط با این حوزه نیست بازدید کنید .

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *