متن لوح تقدیر بازنشستگی

متن لوح تقدیر بازنشستگی

موضوع تقدیرو تشکر از پیشکسوتان به دلیل ارج نهادن به ارزش و زحمات آنها باعث شد تا ما مقاله ای تحت عنوان متن لوح تقدیر بازنشستگی آماده کنیم و این موضوع که در صدر اولویت های  سیستم اداری و سازمانی قرار داشته و به نوعی ارزش متعارفی برای بازنشستگان قائل بوده و هم به شکلی نوعی تشویق برای افراد شاغل در سازمان شده باشد را مورد بررسی قرار دهیم .

بازنشستگی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی

 

در فرهنگ غنی و پر بار ایرانی اسلامی همواره حفظ حرمت و جایگاه بازنشستگان به عنوان یک ارزش و حتی باید بگوئیم یک وظیفه مطرح بوده است. این سنت در بسیاری از ادارات و سازمان ها وجود دارد که به همکارانی که در سالیان گذشته عمر خود را صرف کار ، تولید ، فرهنگ،آموزش و پژوهش این سرزمین کهن کرده اند و در پایان این سال ها مخزنی از تجربه هستند هدیه ای به عنوان یادگار و لوح تقدیری که با مضمون متن لوح تقدیر بازنشستگی تقدیر گردد.

روز ۲۵ ذی‌الحجه مصادف با روز تکریم خانواده و بازنشستگان فرصتی است که از این عزیزان قدردانی شده و توجه مسئولان مربوطه به حل مشکلات این بخش از جامعه باشد.

با این مقدمه گروه هنری نگارخانه به دلیل اهمیت این موضوع یک سری متن آماده جهت تقدیر و تشکر از بازنشستگان و همچنین سایر کارکنان ارائه داده است که امیدوار است مورد توجه و استفاده شما قرار بگیرد.

نمونه متن آماده لوح تقدیر بازنشستگی

 

 

وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرً ا ( سوره اسراء –آیه ۸۰)
بگو : ای پروردگار من ، مرا به راستی و نیکویی داخل کن و به راستی و نیکویی بیرون بر و مرا از جانب خود پیروزی و یاری عطا کن
خدا صاحب فضل بی انتهاست ، کند فضل ورحمت به هرکس که خواست

حضور محترم جناب آقای ………..
مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان …….

با سلام ، احترام و تحیت الهی
آفرینش جهان هستی بر بنیان تلاش خداوند قادر استوار گردیده و از همین روی تحرک و پویایی شرافت برانگیز انسانها همواره در پیشگاه ذات احدیت پسندیده ودلپذیر بوده است ودر این راستا مدیریت افتخاربزرگی است که پروردگارمتعال آن رابرعهده ی کسانی قرارداده که با تلاش مضاعف و عمل خالصانه ی خویش در مسیر خشنودی ورضایت مردم گام بردارند .
انتصاب شایسته حضرتعالی از سوی مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که حاکی از درایت ، اندیشه ورزی ایشان و لیاقت و شایستگی جنابعالی است ، مایه افتخار و مباهات می باشد ،
با تبریک این توفیق ارزشمند ، ضمن آرزوی دست یابی به اهداف و وظایف معنوی برای شما در مسوولیت جدید ، از خدای بزرگ برای حضرتعالی توفیق روز افزون مسئلت داریم .

به نام معلم هستی بخش علم و قلم

 

برادر ارجمند جناب آقای …………

با سلام و احترام و تحیات الهی

اکنون که پس از چند سال و اندی فعالیت در حوزه اجرایی شهرستان ….. مقدر گردید ، سنگر امور اجرایی این شهر را ترک و با کولهِ باری از خاطرات تلخ و شیرین برای خدمت به سنگر دیگری پا گذارید ، با بی نهایت سپاسِ دلهای قدر شناس از خدمات شما در عرصه ی امور اجرایی و حضور فعال در شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد ، دعای خیرمان را بدرقه راهتان می نماییم . بی شک مدت کوتاه حضور شما در یاد مردم قدرشناس بروجرد خواهد ماند .
رجاء واثق داریم که خدمت به نظام آن هم صادقانه ودلسوزانه زمان ومکان نمی شناسد، امید که توفیق الهی همراه با بهروزی ، سلامتی و موفقیت در تمامی مراحل زندگی در سایه ولایت ولی عصر (عج ) همواره قرین راهتان باد .

 

 

جناب آقای …….

با سلام ، احترام و تحیات الهی
همواره روزگار ماندگاریِ نام و خاطره انسان ها در هر عرصه ای از عرصه های زندگی بستگی تام به میزان تآثیرگذاری آنها در آن عرصه داشته است .
جا دارد به رسم قدردانی و قدر شناسی از شما شاعر گرامی که سالها از عمر گرانبهای خود را در راه اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی این دیار با کوشش های صادقانه و دلسوزانه در عرصه ی شعر و ادبیات قدم برداشتید و طی دو دوره (چهارسال ) به عنوان یک از اعضای هیأت اُمنای انجمن ………………………… با این انجمن همکاری داشته اید ، این لوح تقدیم حضور شما گردد.

سلامتی ، بهروزی و طول عمر با عزت شما آرزوی همه ماست .

 

(اگر سپاسگزار نعمت های من باشید بر نعمت شما می افزایم )
سوره ابراهیم آیه «۷»

جناب آقای …………..
همکار ارجمند و گرامی

با سلام و تحیات الهی
اگر فرهنگ و هنر این استان می رود تا جایگاه واقعی خود را بیابد و راه رشد و تعالی را بپیماید ، بی شک مرهون اهتمام بی دریغ و زحمات بی شائبه دلسوزان و دلسوختگان این عرصه می باشد که با خون دل کوشیدند ضمن ارتقاء هنر و فرهنگ ، موجب شکوفایی استعدادها و ذهنهای خلاق نسل جوان این خطه شوند .
برادر گرامی جناب آقای ………….. ، نقش سرشار از صداقت ، صمیمیت و تلاش شما در توسعه هنر هفتم سینما در شهرستان…….بر کسی پوشیده نیست و نقشی مانا ، ماندگار و فراموش نشدنی است .
اکنون که پس از بیست سال و اندی خدمت صادقانه در سمت مسوول انجمن سینمای جوان دفتر…….این سکان را به دیگری می سپارید ، به خاطر مساعی ارزشمندتان در عرصه ی فرهنگ و هنر ، تلاش شبانه روزی این لوح سپاس به شما تقدیم می شود ، توفیق روز افزون ، سلامتی و بهروزی شما و خانواده محترمتان از خداوند متعال آرزوی ماست .

 

به نام آفریگار مهر آفرین

وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرًا
بگو : ای پروردگار من ،
مرا به راستی و نیکویی داخل کن و به راستی و نیکویی بیرون بر و مرا از جانب خود پیروزی و یاری عطا کن

 

باسلام و احترام و تحیات الهی

آنچه در چشمه سار ذهن سرشار از یادهای ناهمسان آدمی با جوششی ابدی بر جای می ماند ،خاطره ی همواره دلپذیر طرفه یارانی است که صبورانه و کرامت مندانه سالهای عمر خویش را در کوران پر التهاب کار و تلاش سپری کرده اند و در این سیرگاه پرفراز و نشیب جز رضایت پروردگار ، مسوولیت متعهدانه خویش و پیشبرد اهداف سازمانی خود نیندیشیده اند.

برادر گرامی جناب آقای…………..

همکار گرانمایه  و گرانسنگ

        لوحی نگاشته با قلم همدلی و قدردانی تقدیم به شما که با کوشش های مدبرانه ، مجدانه ، صادقانه و ذوق هنرمندانه تان در عرصه ی فرهنگ و هنر در دوره ی خدمتتان بویژه چند ساله ی مدیریت اخیرتان تنها برای رضایت پروردگار و لا غیر ، دلسوزانه قدم برداشتید و کوله باری از خاطرات خوب را برای ما همکاران به یادگار گذاشتید .

   جمع همدل خانواده فرهنگ وارشاد اسلامی و جامعه هنرمندان…….برای شما برادر عزیز آرزوی سعادت ، سرافرازی و سربلندی در همه ی مراتب زندگی خود و خانواده گرامیتان  ،  آرزومند است . سپاس مان کم ترین اندوخته ای است که به پاس هزاران لطف شما حضورتان تقدیم می کنیم ،  بوسه مهرمان بدرقه دستان سبزتان .

همواره روزگار ماندگاری نام و خاطره انسان ها در هر عرصه ای از عرصه های زندگی بستگی تام به میزان تآثیرگذاری آنها در آن عرصه داشته است

به نام معلم هستی بخش علم و قلم
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

 

همکار ارجمند سرکار خانم …………..

با سلام ، احترام و تحیات الهی
همواره روزگار ماندگاری نام و خاطره انسان ها در هر عرصه ای از عرصه های زندگی بستگی تام به میزان تآثیرگذاری آنها در آن عرصه داشته است .
جا دارد به میمنت این ایام خجسته و به رسم قدردانی و قدر شناسی از شما همکار گرامی که سی سال از عمر گرانبهای خود را در راه اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی این دیار با کوشش های صادقانه و دلسوزانه در عرصه ی فرهنگ و هنر قدم برداشتید و کوله باری از خاطرات خوب را برای همکارانتان به یادگار گذاشتید ، این لوح تقدیم حضور شما گردد.

سلامتی ، بهروزی و طول عمر با عزت شما آرزوی همه ماست .

 

 

 

 

لوح سپاس

حجت الاسلام و المسلمین ……….

با سلام و احترام و تحیات الهی
کنون که خاطرات را به کوله بار می نهی برایمان فقط دلی به یادگار می نهی
کنون که پس از چند سال و اندی مدیریت قضایی شهرستان ………. مقدر گردید ، سنگر دادگستری این شهر را ترک و با کولهِ باری از خاطرات تلخ و شیرین برای خدمت به سنگر دیگری پا گذارید ، با بی نهایت سپاسِ دلهای قدر شناس از خدمات شما در عرصه ی فرهنگ و هنر و حضور فعال در شورای فرهنگ عمومی شهرستان………. ، دعای خیرمان را بدرقه راهتان می نماییم . بی شک مدت کوتاه حضور شما در یاد تمامی مردم قدرشناس ………. خواهد ماند .
رجاء واثق داریم که خدمت به نظام آن هم صادقانه و دلسوزانه زمان و مکان نمی شناسد ، خدمات حضرتعالی برکسی پوشیده نیست ، آموختنیهای بسیاری از شما آموختیم که در صحیفه ی دل و فضای ذهن ما برای همیشه باقی خواهد ماند .
امید که توفیق الهی همراه با بهروزی ، سلامتی و موفقیت در تمامی مراحل زندگی در سایه ولایت ولی عصر (عج ) همواره قرین راهتان باد .

به نام خداوند بخشنده مهربان
وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرًا
بگو : ای پروردگار من ، مرا به راستی و نیکویی داخل کن و به راستی و نیکویی بیرون بر ، و مرا از جانب خود پیروزی و یاری عطا کن
کنون که خاطرات را به کوله بار می نهی برایمان فقط دلی به یادگار می نهی

لوح سپاس

برادر ارجمند و گرامی حجت الاسلام و المسلمین ……….

با سلام و احترام و تحیات الهی
بی تردید توسعه ، رشد و ارتقاء فرهنگ هرمنطقه مرهون زحمات وتلاش تمامی خادمان و دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
اینک که به یمن ورق گردان روزگار و الطاف حضرت حق ، برگی دیگر از کتاب زرین خدمات حضرتعالی رقم زده شده و برای خدمتی دیگر با ره توشه ای از سه سال و اندی تلاش و کوشش دلسوزانه در سنگر مسوولیت حوزه فرهنگ و هنر استان لرستان ، طلایه دار ی سنگری دیگر را تقبل نموده اید، بدینوسیله ضمن ارج گذاری بر زحمات ارزشمند و ماندگار شما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان صمیمانه از خدمات بی شائبه و مجدانه تان در حوزه قرآن ، فرهنگ، ادب و هنر تقدیر به عمل آورده،از خداوند منان برای شما و خانواده محترمتان ،آرزوی توفیق روز افزون مسئلت می نماییم.
جامعه فرهنگ مداران لرستان هرگز شما را فراموش نمی کنند و یادتان همواره بر لوح و صحیفه دلمان ماندگار خواهد ماند .

 

لوح سپاس
جناب آقای …………….
همکار ارجمند و گرامی

با سلام و تحیات الهی
اگر فرهنگ و هنر این استان می رود تا جایگاه واقعی خود را بیابد و راه رشد و تعالی را بپیماید ، بی شک مرهون اهتمام بی دریغ و زحمات بی شائبه دلسوزان و دلسوختگان این عرصه می باشد که با خون دل کوشیدند ضمن ارتقاء هنر و فرهنگ ، موجب شکوفایی استعدادها و ذهنهای خلاق نسل جوان این خطه شوند .
برادر گرامی جناب آقای شریعتمداری ، نقش سرشار از صداقت ، صمیمیت و تلاش شما در توسعه فرهنگی و هنری شهرستان……… بر کسی پوشیده نیست و نقشی مانا ، ماندگار و فراموش نشدنی است .
جای دارد اکنون که سی سال خدمت صادقانه و پر ثمرتان را به پایان می برید ، به خاطر مساعی ارزشمندتان در عرصه ی فرهنگ و هنر ، تلاش شبانه روزی و بی بدیل تان این لوح سپاس را تقدیم نموده ، توفیق روز افزون ، سلامتی و بهروزی شما و خانواده محترمتان را از خداوند متعال مسالت نماییم.

 

ز دلم نمی گریزد رخ چون مه تو یارا نه ز قلب من برونی نه ز دیده آشنا را
نروی ز دل که مشکل برود ز خاطراتم که ز مکتب تو دارم به خدا قسم صفا را
جناب آقای ……………
باسلام و تحیات الهی
ازاینکه در کنف الطاف خاصه ی الهی چند سال متوالی را درکسوت خدمت به جامعه ی اسلامی به انجام وظیفه ی ثمر بخش و موثر پرداخته اید و اینک که تقدیر الهی توفیق خدمت گزاری در دیگر سنگر فرهنگی به آن جنابعالی ارزانی داشته ، بسی شایسته است به پاس تلاش ها و زحمات مستمر شما در قریب چهار سال مدیرت به تمام معنا جهادی در حوزه فرهنگ وهنر استان ……….. ، نهایت سپاس و قدر دانی خود را خدمت حضرتعالی و خانواده ی محترم که در این تلاش و به ثمر رسیدن آن یار و همراه شما بوده اند ابراز داریم.
بدون تردید اینجانب، همکاران و اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه شهرستان بهمئی هیچ گاه خاطرات شیرین ، تلاش های بی وقفه ، پیگیری و سخت کوشی های شما ، بویژه مجاهدت و پیگیری در ساخت و تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری …………… که مانند نگینی درخشان در کارنامه پر را افتخار مدیریتی تان را از یاد نخواهند برد و اینک که دور زمان و گردش ایام سلسله وصل را به نطاق فراق می کشد ، رسن تسلی بخش خاطر ما مسرور خاطراتی است که در کنار هم زیسته ایم و و در شادی آن همراه و همگام بوده ایم.
شور شیرین خاطرات تلاشهای شما همواره که در جای جای آن اثر قدم های پشتکار و همت شما برآن موج می زند به یادگار خواهدماند و این باقیات صالحات چون چراغی فرا روی زندگی و آینده و فردای شما خواهد بود.
لطف حق ، یار و ساقی کوثر یاور شما باشد.

 

 

هر چند سلام سر آغاز دردناک خداحافظی است. ولی بگذارید این خداحافظی به امید در پیش بودن سلامی نو باشد.

اکنون که قرعه برای خدمت در سنگری دیگر برای اینجانب فراهم گردیده است ، فرصت را مغتنم شمرده و به پاس همکاری ، لطف و همدلی کلیه همکاران قدیمی و دوستان عزیزی که از آشنایی با آنان به خود می بالم و همواره یاریگر اینجانب بوده اند سپاسگزاری می نمایم .

با اذعان به این حقیقت که، آنچه محقق شده، لطف پروردگار و آنچه مانده، بضاعت ناچیز این بنده بوده است،کلیه دوستان و همکاران صمیمی ام را ، به خدا می سپارم و صمیمانه درخواست دارم قصور و کاستی هایم را با دیده رحمت ، بر من ببخشایند .

در سایه عنایات امام عصر (عج)، برای همگی آرزوی توفیق و سربلندی از درگاه ایزد منان را دارم .

 

با سلام و درود بی پایان

فقدان شما غم بزرگی است که ما را تاب تحمل آن نیست. افسوس و صد افسوس که شوق آشنایی تان را غم فراق و دوریتان برایمان تلخ نمود. لیکن همواره چهره متبسم و مهربانتان در جلوی چشمانمان خواهد بود.

همیشه و همیشه در قلب ما جای خواهید داشت. و چهره ی بشاش و خستگی ناپذیرتان که مجسم کننده الگوی فداکاری و نمونه بودن از نظر اخلاق است برای همیشه در صفحه قلبمان حک گردیده است.در پایان شما را به خداوند متعال سپرده و آرزو داریم در عرصه زندگی همچنان موفقیت، سلامتی و شادی رفیق همیشگی راهتان باشد.

 

سپاسگزاریم که تا پایان مقاله متن لوح تقدیر بازنشستگی همراه ما بودید .خوشحال می شویم با نظرات و انتقادات خود ما را در این مسیر راهنمائی فرمائید .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *