متن لوح تقدیر روز خبرنگار

مانند سایر مقالات ارائه شده در نگارخانه قبل از اینکه به متن لوح تقدیر روز خبرنگار بپردازیم توضیحاتی کوتاه در خصوص خبرنگار و شغل خبرنگاری خواهیم داشت .

حرفه خبرنگاری

 

در دنیای کنونی با نوجه به تکنولوژی های ارتباطی پیشرفته و متعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف و با وجود درگیرى و خشونتی که بطور آشکارا در بیشتر نقاط این کره خاکی فراگیر شده ، کسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان در مورد وضعیت سیاسى، اجتماعى و امنیتى بشر و میزان آوارگى آنها بسیار دشوار و در عین حال بسیار ضرورى و حیاتى است دراین شرایط این خبرنگاران هستند که از مهره های اساسی این مهم بشمار می روند. یک خبرنگار باید تلاش کند به واقعیت یک رویداد دست یابد وهمواره گام به گام با حوادث در حوزه کاری خود حرکت کند تا بتواند تحلیل های خود را به صورت کامل و رسا ارائه دهد. اما همواره باید توجه داشته باشد که یک خبرنگار موفق همیشه در انعکاس رخدادها و وقایع بی طرفانه عمل کند؛ چون ذات خبرنگاری مبتنی بر بی طرفی است و در صورت رعایت این مهم اینجاست که در واقع خبرنگار خود را ملزم به رعایت قوانین دانسته و می تواند در این مسیر به اهداف خود نائل می شود. ضمن اینکه یک خبرنگار باید همواره درکسب اعتماد و اعتمادسازی بین شغل خود ، منابع خبری و مردم جامعه خویش تلاش نماید .
در این برهه از زمان که جوامع در حال تحول و نوزایی است قدرت درک ، تجزیه تحلیل و پیش بینی حوادث ازدیگر امتیازات یک خبرنگارو لازمه حرفه او برای ارتباط بیشتر با مخاطبین و تنویر افکار عمومی بشمار می رود ضمن اینکه نباید فراموش کرد که در میان وسایل ارتباط جمعی ، مطبوعات در صفِ اوّل عوامل شکل‏ دهنده افکار عمومی قراردارد زیرا که به دلایل گوناگون از جمله ماندگار بودن دسترسی آسان و امکان دستیابی در هر لحظه و برهه ، قیمت ارزان و تنوع مطالب و محتوا موجب می گردد تا تمام گروهها و طبقات مختلف مردم را مخاطب و تحت پوشش قرار ‏دهند.
خبرنگاران راهیان وادی آگاهی و راویان عشق و آزادی و نیک اندیشان بلند نظر عرصه ی اطلاع رسانی اند. خبرنگارانی که با قلم و بیان صریح و صادقانه در مسیر آگاهی بخشی و حقیقت نگاری جامعه ، گام بر می دارند و در این راه پر مشقت ، پر تکاپو و مملو از هیاهو ، با استواری بر عزم و اراده راسخ خویش ایستاده اند و با هدف حذف ضعف ها و تقویت فرصت های جامعه ، به سمت پیشرفت و توسعه ایران اسلامی ، حرکت می کنند .
درتقویم ایران اسلامی ، ۱۷مرداد به پاسداشت تلاشگران عرصه نشر وبیان حقایق درچارچوب خبر و شهادت غیورفرزندی ازدیار بروجرد شهید عرصه خبر”محمود صارمی”به نام « روزخبرنگار » مزین گشته است .
خبرنگاران به راستی تجسم امانتداری ، وظیفه ، دلسوزی و تعهدند . خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند ، زیرا همواره حامی و مبلغ ارزش های دینی بوده و با مردم زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای ، مرهون تلاش آنهاست و در ۱۷ مرداد هر سال دستگاه ها مراکز خبری ، مسوولین ، و اقشار مختلف مردم از این راویان خبر تقدیر و تجلیل می کنند .

در ادامه نمونه متن لوح تقدیر روز خبرنگار را برای شما آماده کرده ایم .لازم به ذکر است این نمونه ها از نمونه های لوح تقدیر در همایش ها و مراسمات مختلف گردآوری شده است.

 

نمونه متن لوح تقدیر روز خبرنگار

 

و هو الحکیم الخبیر
« وَاجْعَلْ لِی لِسَانَ صِدْقٍ فِی الْآخِرِینَ »
و در میان آیندگان نام نیکى براى من قرار بده. ( سوره شعراء-آیه ۸۴)

لوح سپاس

« به راستی چه زیباست ، اندیشه ای که در مقابل قلم ، زانو زند و واژه ای که در خدمت بیان حق بر آید »
با سلام و احترام
درتقویم ایران اسلامی ، ۱۷مرداد به پاسداشت تلاشگران عرصه نشر وبیان حقایق درچارچوب خبر و شهادت غیورفرزندی ازدیار بروجرد شهید عرصه خبر”محمود صارمی”به نام «روز خبرنگار» مزین گشته است .
خبرنگارانی که با قلم و بیان صریح و صادقانه در مسیر آگاهی بخشی و حقیقت نگاری جامعه ، گام بر می دارند و در این راه پر مشقت ، پر تکاپو و مملو از هیاهو ، با استواری بر عزم و اراده راسخ خویش ایستاده اند و با هدف حذف ضعف ها و تقویت فرصت های جامعه ، به سمت پیشرفت و توسعه ایران اسلامی ، حرکت می کنند .
مادر محترم ، معزز و گرانقدر شهید عرصه ی خبر” محمود صارمی ”
ضمن عرض تبریک به مناسبت هفدهم مردادماه روز خبرنگار ، به رسم ادب و قدرشناسی به خانواده معزز آن شهید عزیز به ویژه شما مادر گرانقدرِشهید”محمود صارمی” ادای احترام نموده و یاد و خاطره جانفشانی این شهید عزیز را برای همیشه گرامی میداریم .
از آن علیم خبیر می خواهیم تا یاریمان نماید در هر شرایط ، مدافع ارزش های اسلامی و انسانی جهت پیشرفت مسایل اجتماعی و اقتدار ملی باشیم و مسیر مطلوب را تحت فرامین مقام معظم رهبری ، برایمان سهل و آسان فرماید .

معاون استاندار و فرماندار ویژه

 

و هو الحکیم الخبیر
وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ ( سوره یوسف-آیه ۱۸ )

لوح تقدیر

« به راستی چه زیباست ، اندیشه ای که در مقابل قلم ، زانو زند و واژه ای که در خدمت بیان حق بر آید»

با سلام و احترام
رشد و توسعه ی فرهنگی جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران در آگاهی رسانی به مردم است .
خبرنگاران راهیان وادی آگاهی و راویان عشق و آزادی و نیک اندیشان بلند نظر عرصه ی اطلاع رسانی اند.
خبرنگار محترم ………………………………
هفدهم مردادماه روز سترگ خبرنگار که به مناسبت سالروز شهادت شهید”محمود صارمی” نامگذاری شده ؛ فرصت مغتنمی است که این روز شکوهمند ، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به همه ی خبرنگاران ، نویسندگان و روزنامه نگاران ، صاحبان اندیشه وقلم وآزادگان عرصه ی اطلاع رسانی و نیز شما خبرنگار صدیق وشریف صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نماییم .
از ایزد منان برای شما و همه ی مجاهدان و تلاشگران این عرصه توفیق و تداوم هدایت و سعادت و سرافزاری و سربلندی تمنا دارد.

( هو المعین )
جان نباشد جز خبر در آزمون           هر که را افزون خبر جانش فزون
اقتضای جان چو ای دل آگهی است            هر که آگه تر بود جانش قوی است

خبرنگار نیک گفتار/ نغز گفتار/ راست گفتار سرکار خانم / جناب آقای …………………………
ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار :
ازاینکه در راه حقیقت و رسالت خطیر و سترگ آگاهی بخشی به مردم از طریق اطلاعات دقیق و وثیق به تصویر عینی از واقعیت تلاش نموده اید و در راه دست یابی به اطلاعات حقیقی و موثق همسو با وجدان اخلاقی و شرافت حرفه ای با رعایت احترام به حق فردی، حفظ حریم و اسرار خصوصی و شوون انسانی که مطابق با قوانین ملی و بین المللی مربوط به حفظ حقوق شهرت با معیارهای اخلاقی است، اهتمام ورزیده اید؛ تشکر می نماید و به پاس صداقت و امانت و در کمال شرافت و فضیلت این لوح سپاس تقدیم حضورتان می گردد.
از ایزد متعال آرزو دارد تا یاریمان نماید در هر شرایط مدافع ارزش های عام انسانی جهت پیشرفت مسایل اجتماعی و رهایی ملی، مسیر مطلوب تیسیر یابد.

لطف الهی بکند کار خویش                         مژده ی رحمت برساند سروش
******************************

رشد و توسعه ی فرهنگی جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران در آگاهی رسانی به مردم است.
خبرنگاران راهیان وادی آگاهی و راویان عشق و آزادی و نیک اندیشان بلند نظر عرصه ی اطلاع رسانی اند.
هفدهم مردادماه روز بزرگ و سترگ خبرنگار که به مناسبت سالروز شهادت شهید محمود صارمی نامگذاری شده است؛ فرصت مغتنمی است که این روز شکوهمند، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به همه ی خبرنگاران ، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم و آزادگان عرصه ی اطلاع رسانی و نیز شما خبرنگار صدیق و شریف صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نمایم.
از ایزد منان برای شما و همه ی مجاهدان و تلاشگران این عرصه توفیق و تداوم هدایت و سعادت و سرافزاری و سربلندی تمنا دارد.

یا من اظهر الجمیل
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

با سلام و احترام و تحیات الهی
اصلاح و پیشرفت جامعه درگروی تلاش و ازخود گذشتگی تمامی آحاد جامعه است و قطعاً دریک مجموعه نظم و هماهنگی و انجام امور، نیاز به همدلی ، همکاری و تلاش دلسوزانه کلیه اعضاء دارد .
جناب آقای………………………………..
با ادای احترام به خانواده معززشهید عرصه ی خبر”محمود صارمی” و تبریک به اصحاب خبر و رسانه به مناسبت روز ملی خبرنگار ، جای دارد تا ضمن ارج گذاری بر تلاش مجموعه دست اندرکاران مراسم روزخبرنگارکه در ۱۷ مرداد ۱۳۹۷در این شهرستان برگزار گردید ، از شما به خاطر همکاری دلسوزانه و مجدانه در هرچه بهتر برگزار شدن این حرکت فرهنگی ، تشکر و قدردانی نماییم.

سلامتی ، سرافرازی و سر بلندی همواره قرین راهتان باد .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

وَ هُوَ الْحَکِیمُ الْخَبِیرُ

لوح تقدیر

روز ۱۷ مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید ” محمود صارمی” گرامی باد

جناب آقای ……………………………….
با سلام ، احترام و تحیات الهی
باعرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار
ازاینکه در راه حقیقت و رسالت خطیرِ آگاهی بخشی به مردم تلاش نموده اید و حامی و مبلغ ارزش های دینی بوده و همچنین برای دست یابی به اطلاعات حقیقی و موثق و همسو با وجدان اخلاقی و شرافت حرفه ای با رعایت احترام به حق فردی ، حفظ حریم و اسرار خصوصی و شوون انسانی ، بیش از پیش اهتمام ورزیده اید ؛ تشکر نموده و به پاس زحماتتان این لوح تقدیر ، به رسم یادبود به شما تقدیم می گردد .
از آن علیم خبیر می خواهیم تا یاریمان نماید در هر شرایط ، مدافع ارزش های اسلامی و انسانی جهت پیشرفت مسایل اجتماعی و اقتدار ملی باشیم و مسیر مطلوب را تحت فرامین مقام معظم رهبری برایمان سهل و آسان فرماید .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ……………..

 

وَ هُوَ الْحَکِیمُ الْخَبِیرُ
روز ۱۷ مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید ” محمود صارمی” گرامی باد

مادر محترم ، معزز و گرانقدر شهید عرصه ی خبر” محمود صارمی ”
با سلام ، احترام و تحیات الهی
خبرنگاران به راستی تجسم امانتداری ، وظیفه ، دلسوزی و تعهدند . خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند ، زیرا همواره حامی و مبلغ ارزش های دینی بوده و با مردم زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای ، مرهون تلاش آنهاست.
ضمن تبریک به مناسبت هفدهم مردادماه روز خبرنگار ، به رسم ادب و قدرشناسی به خانواده معزز آن شهید عزیز به ویژه شما ، مادر گرانقدرِ شهید”محمود صارمی” ادای احترام نموده و یاد و خاطره جانفشانی این شهید عرصه خبر را برای همیشه گرامی میداریم .
از آن علیم خبیر می خواهیم تا یاریمان نماید در هر شرایط ، مدافع ارزش های اسلامی و انسانی جهت پیشرفت مسایل اجتماعی و اقتدار ملی باشیم و مسیر مطلوب را تحت فرامین مقام معظم رهبری ، برایمان سهل و آسان فرماید .

معاون استاندار و فرماندار

 

ن والقلم و مایسطرون

لوح سپاس

روز ۱۷ مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید ” محمود صارمی” گرامی باد

جناب آقای …………………………

با سلام ، احترام و تحیات الهی
ملت ایران هرگز فراموش نخواهد کرد ، رشادت ها و ایثارگری های اصحاب اندیشه وقلم و طلایه داران راستی و صداقت را که درمنای عشق بدور از هوای نفسانی ومنیت های انسانی درراه افشای حقیقت و شفاف نمودن مظالم استکبارجهانی منصوروار برای رضای معشوق در محضرش ذبح شدند .
ستاد گرامیداشت روزخبرنگارطی نظر سنجی به عمل آمده از مسوولین اجرایی شهر در راستای معرفی سه نفر از خبرنگاران فعال شهرستان بروجرد در سال۹۶- ۱۳۹۷ ، ضمن تبریک به خاطرکسب بالاترین امتیاز در میان خبرنگاران نام برده شده ، بدینوسیله فعالیت های شما را در راستای انجام وظیفه خطیر خبرنگاری ارج نهاده و این لوح سپاس به رسم قدرشناسی به شما تقدیم می گردد .
از آن علیم خبیر می خواهیم تا یاریمان نماید در هر شرایط ، مدافع ارزشهای اسلامی و انسانی جهت پیشرفت مسایل اجتماعی و اقتدار ملی باشیم و مسیر مطلوب را تحت فرامین مقام معظم رهبری ، برایمان سهل و آسان فرماید .

 

وَ هُوَ الْحَکِیمُ الْخَبِیرُ
روز ۱۷ مرداد روز ملی خبرنگار و سالروز شهادت شهید ” محمود صارمی ” گرامی باد

با سلام ، احترام و تحیات الهی
خبرنگاران به راستی تجسم امانتداری ، مسئولیت ، تعهد ، دلسوزی و وظیفه اند. خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند ، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای ، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.
ضمن تبریک به مناسبت هفدهم مردادماه روز ملی خبرنگار ، این روز ارزشمند اجتماعی به همه خبرنگاران ، روزنامه نگاران و نویسندگان ، به رسم ادب و قدرشناسی به شما خانواده معزز شهید”محمود صارمی” ادای احترام نموده و یاد و خاطره جانفشانی این شهید عرصه خبر را گرامی می داریم .
از آن علیم خبیر می خواهیم تا یاریمان نماید در هر شرایط ، مدافع ارزش های عام انسانی جهت پیشرفت مسایل اجتماعی و اقتدار ملی باشیم و مسیر مطلوب برایمان سهل و آسان گردد .

 

به نام معلم هستی بخش علم و قلم

لوح تقدیر

روز ۱۷ مرداد روز ملی خبرنگار و سالروز شهادت شهید ” محمود صارمی ” گرامی باد

خبرنگار محترم سرکار خانم

با سلام ، احترام و تحیات الهی
خبر نگاران، قاصدان امین و راویان صدیق اطلاعات و اخبارند که بی قرار بر مدار رویدادها وحوادث می کاوند تا جانهای تشنه ی دانستن را سیراب نمایند .
ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار بروجرد ، ضمن ارج گذاری بر زحمات بی شائبه تمامی اصحاب رسانه و خبرنگاران پرتلاش این عرصه باتقدیر از کوشش ثمربخش شما برای این راه دشوار اما پرجاذبه و ارزشمند ، آرزوی موفقیت و پیروزی می نماید .
امیدواریم که در سایه رب هستی آفرین همواره در این سرزمین ولایی و کهن سرافراز، سربلند ، نیک نام وکامیاب باشید .

 

 

به نام معلم هستی بخش علم و قلم
لوح تقدیر

جناب آقای ……………………………………….

با سلام ، احترام و تحیات الهی
زدودن زنگارها از واقعیات و انعکاس حقایق مهمترین وظیفه ایست که خبرنگاران در دنیای متلاطم امروز بر عهده دارند و چه بسیارند کسانی که شجاعانه این حرفه شریف را برگزیده و تمام تلاش خود را در این مسیر معطوف نموده و خطرات بسیار را به جان می خرند . آنان قاصدان امین و راویان صدیق اطلاعات و اخبارند که بی قرار بر مدار رویدادها وحوادث می کاوند تا جانهای تشنه ی دانستن را سیراب نمایند . ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار بروجرد
روز ۱۷ مرداد بزرگداشت روز ملی خبرنگار و سالروز شهادت شهید ” محمود صارمی ”
را که یاد آور خون سرخ شهید “محمود صارمی” رسواگر سیاهی تفکر افراطی در دین و پلیدی استکبار جهانی است به رسم ادب و قدر شناسی به شما خبرنگار سخت کوش تبریک گفته . امید داریم که تمامی جوانان و عزیزان این عرصه با الگو قرار دادن این شهید پر تلاش ، فکر و اندیشه ایشان را تداوم بخشند .

معاون استاندار وسرپرست فرمانداری

 

به نام معلم هستی بخش علم و قلم
(اگر سپاسگزار نعمت های من باشید بر نعمت شما می افزایم )
سوره ابراهیم آیه «۷»

لوح تقدیر

خانواده محترم و معزز شهید عرصه ی خبر محمود صارمی

با سلام ، احترام و تحیات الهی
خبرنگار ، تلاشگر عرصه ای است که به حضور معنا و به شعور و اندیشه ، طراوت و تازگی می بخشد . آنان قاصدان امین و راویان صدیق اطلاعات و اخبارند که بی قرار بر مدار رویدادها وحوادث می کاوند تا جانهای تشنه ی دانستن را سیراب نمایند .
روز ۱۷ مرداد بزرگداشت روز ملی خبرنگار و سالروز شهادت شهید ” محمود صارمی ”
فرصتی فراهم آورد تا ضمن گرامیداشت روز خبرنگار که یاد آور خون سرخ شهید محمود صارمی ، رسواگر سیاهی تفکر افراطی در دین و پلیدی استکبار جهانی است . ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار بر خود لازم می داند به رسم ادب و قدر شناسی به شما خانواده معزز ادای احترام نماید . امید واریم که تمامی جوانان و عزیزان این عرصه با الگو قرار دادن این شهید پر تلاش ، فکر و اندیشه ایشان را تداوم بخشند .

معاون استاندار و فرماندار

 

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *