متن لوح تقدیر موسیقی

متن لوح تقدیر موسیقی

قبل از اینکه به سراغ مجموعه متن لوح تقدیر موسیقی برویم بهتر است تا با مقدمات و ضرورت تقدیر از این هنرمندان آشنا شویم .

چرا تقدیر از اهالی موسیقی؟

موسیقی عالی‌ترین ساخته‌ی بشر است که روح را لمس و به انسان کمک می‌کند تا آرزوهای ناگفته و احساسات نهفته‌ی درون را دلسوزانه بیان کند و تاثیر متفاوت آن بر انسان او را از دیگر موجودات جدا می‌کند. این هنر با تغییر زندگی نوع بشر، ظرفیت شکستن مرزها و یکپارچه کردن افرادی با پیشینه، نژاد و فرهنگ‌های مختلف را دارد و در واقع با قابلیت‌های بسیار زیاد دیگر به یکی از مهم‌ترین عوامل در زندگی انسان با تمام نژادها و مذاهب تبدیل شده است. در واقع، توصیف بهتر برای موسیقی آن است که به عنوان نیرویی شگفت‌انگیز به اتحاد مردم با یکدیگر و ایجاد خویشاوندی بین‌المللی و همین‌طور عشق و صلح منجر می‌شود. در این مطلب علاوه بر جنبه‌های روان‌شناسی و علمی موسیقی برخی از اهمیت‌های روزمره‌ی موسیقی و کاربرد اجتماعی آن را بررسی می‌کنیم.
اینکه ما «چه می‌شنویم؟»، «چه وقتی می‌شنویم؟» و «چطور می‌شنویم؟» سوالات بسیار مهمی هستند که پاسخ به آن‌ها راهنمایی برای انتخاب صحیح‌تر است. نکته‌های اساسی دیگری که در انتخاب موسیقی اثر می‌گذارد جغرافیا، فرهنگ و سن است. ما ناگزیر از پذیرفتن این حقیقت هستیم که ملیت تا حد قابل توجه‌ای روی سلیقه‌ی موسیقیایی ما تاثیر دارد.
در واقع، با توجه به اینکه قدرت موسیقی در قلب و مغز استخوان انسان تنیده شده به عنوان ابزاری برای اتحاد مردم در نقاط مختلف دنیا محسوب می‌شود و آن‌ها را از نظر احساسی به یکدیگر پیوند می‌دهد و غنی می‌کند. هنگامی که بین افرادی از نسل‌ها و پیشینه‌های مختلف فرهنگی و نژادی اختلاف و هرج و مرج به وجود می‌آید می‌تواند موسیقی به عنوان ابزار برای رفع آن استفاده شود.

جایگاه ویژه موسیقی سنتی

موسیقی سنتی ایرانی برای ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد. ذات هنرهای اصیل ایران زمین از قلب و روح مردمانش سرچشمه می‌‌گیرد و به شیوه‌‌ای رسا، کلام را بر جان آدمی می‌‌نشاند. سبک موسیقی سنتی ایرانی به عنوان یکی از هنرهای غنی، همواره پیام‌‌آور ریشه‌های کهن ایرانیان بوده و با بهره‌‌گیری از نغمه‌‌هایی سحرانگیز و گوش‌‌نواز، موجبات حظ معنوی علاقمندان این عرصه را فراهم کرده است.
موسیقی سنتی فاخر ایرانی با پیشینه‌‌ای بیش از ۳۴۰۰ سال (طبق یافته‌‌های باستان شناسان) پیوسته با تکیه بر فرهنگ خود، اساتید و هنرمندان شهیر و برجسته‌‌ای را به جهانیان شناسانده است. مشاهیر موسیقی سنتی ایران با ابداعات، مکتوبات و نوآوری‌هایی در زمینه‌‌ی موسیقی، علاوه بر کسب افتخاراتی فراوان، مایه مباهات و سرافرازی ایرانیان بوده و هستند.
ما در کشورمان با موسیقی آوازی در تعزیه زندگی کردیم و بزرگ شدیم و این نوع موسیقی نیز از اهمیت چشمگیری برخوردار است ؛ به گونه‌ای که در مراسم های سوگواری برای سالار شهیدان و یاران با وفایش ، ایفاگران نقش‌ها می‌بایست از دستگاه‌های موسیقی آگاه باشند تا اگر نقش آن‌ها تغییر یافت، بتوانند در آواز بخوانند .
و این هنر فاخر توسط هنرمندانی عاشق و شیفته هنر موسیقی صورت می گیرد که استعداد بالقوه با تمام کاستی ها و کمبود ها با هنر ارزشمند خود جهت انتقال پیام های تاریخی ، حماسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، هنری ، مذهبی ، انقلابی و … و پیوند با تاریخ کهن ایران زمین و مرثیه هایی برای از دست دادن امامان (ع) و عزیزان و … در تلاشند که نه تنها شریک لحظات شیرین و تلخ مردم و علاقمندان به هنر موسیقی باشند بلکه باعث آرامش روح و روان آنان و آفریدن لحظات ماندگار در زندگیشان گردند .
شکی نیست که اعتلاء هنر موسیقی مرهون کوشش و همت اساتید و هنرمندان بی ادعاست که در راستای ماندگاری و زنده ماندن موسیقی اصیل و تنیده شده در فرهنگ غنی ایرانی و رونق و پویایی این هنر سهمی شایسته ایفاء کرده اند. لذا لازم است از اهتمام شایسته اساتید و هنرمندانی که فارغ از هرگونه هیاهو ، آرام و بی ادعا به زیباترین وجه در راه اندازی کلاس های آموزشی ، رونق هنر موسیقی ، ساختن ملودیهای ماندگار و خلق به یادماندنی و ارزشمند فعالیت داشته و دارند ، تقدیر و تشکر نموده و هنر آنان ارج نهیم .

قدرشناسی رسم خوشایندی است و ما با داشتن پشتوانه فرهنگی غنی در زنده نگه داشتن این رسم زیبا بیش از پیش باید تلاش نماییم تا یاد و خاطره آنانی که برای هدف ، آرمان و توسعه جامعه خود کوشش می کنند ، تلاش آنان را پاس بداریم .
معمولا می بایست در پایان جشنواره‌های فرهنگی و هنری ، مسابقات فرهنگی و هنری ، کنگره ها ، سمینارهای علمی و فرهنگی و … از افرادی که حائز رتبه‌های برتر شده اند تقدیر به عمل آید و یا در پایان یک سال کاری برای فعالان حوزه فرهنگ و هنر و کسانی که با خلاقیت و استعدادهای بالقوه تلاش در جهت خلق آثار مانا و یا تغییرات چشمگیر در حوزه های مختلف هنر و فرهنگ می نمایند لازم است ، به نحو شایسته و بایسته آن فعالیت ، از آنان تقدیر به عمل آید و بهتر و زیباتر خواهد بود که به همراه هر هدیه جانبی که به آنان اهداء خواهد شد ، لوح تقدیری نیز که با کلامی لطیف و دلنشین و متنی ماندگار مزین گردیده از آن انسان فرهیخته و برگزیده و برجسته تقدیر به عمل آید . لذا اگر قصد برگزاری همایش ، کنگره ، سمینار، مسابقه ، مراسم های تجلیل و بزرگداشت و … دارید، ما مجموعه متن لوح تقدیر موسیقی را برای شما گردآوری کرده ایم .

 متن های آماده لوح تقدیر موسیقی:

 

به نام هستی بخش علم و قلم
تبسمی بزن ای روح سبز آدینه که جمعه ها همه زردند بی تبسم تو
لوح تقدیر

سومین کنگره سراسری روح آدینه

جناب آقای ……………………………….

با سلام و احترام
نهم ربیع الاول ۱۴۳۳ مصادف با سالروز آغاز هزار و یکصدو هفتاد و سومین سال شروع امامت یعسوب المتقین و منجی المستضعفین فرصتی را فراهم آورد تا در این خجسته سالروز، میزبان جمعی از شاعران و شیفتگان آن یگانه منجی عالم بشریت باشیم که به همراه دل نوشته ها و زمزمه های عاشقانه و عارفانه شان که در وصف تلخی هجران وحسرت دیداردرخشان ترین کوکب زمان سروده اند ، مهمان این کنگره بودند .
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد ، ضمن ابرازخرسندی از حضور و اجراء دلنواز شما در این مراسم معنوی و ادبی به مناسبت :
سومین کنگره سراسری
به رسم یادبود این اوح سپاس را به شما اهداء می نماید . امید که به حرمت دلهای گره خورده ، دستهای پاک و لبریز از نیاز و نگاه اشکبار منتظران و زمزمه های عاشقانه جمعه های مالامال از هجر ، آن رب لایزال ، راه دلهایمان را نورانی و برکند پرده حایل را تا چشم هایمان به جمال ملکوتی آن یار پنهان از نظر منور گردد و آن معزّ المؤمنین پایان دهد غربت مظلومانه شیعیانش را .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد

 

به نام خالق هنر آفرین
(اگر سپاسگزار نعمت های من باشید بر نعمت شما می افزایم ) سوره ابراهیم آیه «۷»

لوح تقدیر

با سلام و احترام و تحیات الهی
بی شک گوهر فرهنگ و هنر این مرز و بوم که جوهره ی آن ایمان و جان مایه ی آن عشق است با تلاش مداوم و خستگی ناپذیر هنرمندان و فرهیختگان این عرصه متجلی شده و تابناک باقی خواهد ماند .
هنرمند گرامی سرکار خانم مستانه حق نیا

ذوق پویا ، همت بلند و تلاش هنرمندانه امروز شما هنرمند عزیز که با پشتکار و با دستان هنرمند انه تان در خلق اثری گوش نواز در رشته هنر موسیقی این مرز و بوم قدم برداشتی را ارج می نهیم و به رسم یادبود و قدر شناسی این لوح به شما تقدیم می گردد .
موفقیت روز افزون ، سربلندی و سرافرازی برای شما هنرمند تلاشگر آرزوی ماست ، امید که همواره سلامت و چراغ عمرتان فروزنده باد .

 

به نام خالق هنر آفرین
هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما
لوح تقدیر

با سلام و احترام و تحیات الهی

مردان شایسته درگذرپرفراز و نشیب زمانه با بهره مندی ازاندیشه ، هنروخلاقیت های بلند خود با رسالتی تاریخ ساز و مؤثر در عرصه ی فرهنگی و هنری در سعادت آفرینی جامعه ی خویش ، همواره ایفاگر نقشی تحسین برانگیز و ماندگار بوده اند .

هنرمند فرهیخته و استاد فرزانه ……………………………………………

جنابعالی همچون رودی زلال و جاری ، جان های تشنه هنر اصیل و غنچه های باغ ایران اسلامی را با تلاش شبانه روزی سیراب نمودید تا در عرصه ی فرهنگ همچون گلهای نو شکفته ، بوستان هنر را تازگی و طراوت بخشند و هنر زنده و پویا را به نسل های آینده این مرزو بوم هدیه نمایند . جای دارد تلاش های ارزنده شما را در آموزش هنر موسیقی ارج نهیم و بر دستان هنرمند شما بوسه زنیم و به آیین سپاس ، دورود و سپاس مان را نثار وجود شما استاد گران قدر نماییم .
همواره سلامت ، سربلند و سرافراز باشید و چراغ عمرتان فروزنده باد .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

 

هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما

با سلام و احترام و تحیات الهی

آسمان بلند فرهنگ و هنر در ایران زمین پیوسته پر ستاره بوده و فروغ فرهنگ فرزانگی ایرانیان هماره دل و دیده ی جهانیان را روشنی و گرمی بخشیده است .
هنرمند فرهیخته جناب آقای …………………………………….
جای دارد ضمن تقدیر از شما به خاطر فعالیت پرتلاشتان در عرصه فرهنگ و هنر و به ویژه عرصه هنر موسیقی که همواره زنده و پویاست ، با ابراز خرسندی از حضور شما در جشنواره سرنا نوازی چمرگه لرستان-خرم آباد ، این لوح سپاس به رسم قدر شناسی به شما اهداء گردد .
همواره سلامت ، سربلند و سرافراز باشید و چراغ عمرتان فروزنده باد .

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
شهرستان – آذر ۱۳۹۶

 

بیشتر بخوانید : متن لوح تقدیر هنری

 

هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق

با سلام و احترام و تحیات الهی

آسمان بلند فرهنگ و هنر در ایران زمین پیوسته پر ستاره بوده و فروغ فرهنگ فرزانگی ایرانیان هماره دل و دیده ی جهانیان را روشنی و گرمی بخشیده است .
هنرمند فرهیخته و استاد فرزانه………………………………………..
جنابعالی که همچون رودی زلال و جاری ، جان های تشنه هنر اصیل و غنچه های باغ ایران اسلامی را با تلاش شبانه روزی سیراب می نمایید و بوستان عرصه ی فرهنگ و هنر را تازگی و طراوت می بخشید ودر کنار آن ، هنر موسیقی را زنده و پویا به نسل های آینده این مرزو بوم هدیه می نمایید . جای دارد ضمن ابرازخرسندی از حضور صمیمی شما در این شهرستان و اجراء زیبایتان در اول اردیبهشت ۱۳۹۶ که مورد استقبال چشمگیر و به یاد ماندنی مردم فرهنگ مدار و هنر دوست بروجرد قرار گرفت ، به رسم قدر شناسی ، سپاسگزار این حرکت فرهنگی و هنری شایسته شما باشیم.
همواره سلامت ، سربلند و سرافراز باشید و چراغ عمرتان فروزنده باد .

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
شهرستان – فروردین ۱۳۹۶

 

به نام یگانه هنرمند هستی بخش

هنرمند گرامی جناب آقای ………………………………………….

با سلام و احترام و تحیات الهی
در کوران تلاش های جمعی ، آنچه راه نیل به هدفی مشترک را هموار می سازد ، حضور یارانی دلسوز ، همراه و سخت کوش است که با صمیمیتی مثال زدنی تمامی سعی، اندیشه و توان خویش را در راه تحقق هدف بکار بسته و از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند .
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد ، ضمن سپاس به خاطر همراهی و همکاری صمیمانه شما در اداره واحد موسیقی بروجرد ، در طول سال های ۱۳۹۰ تا پایان شهریور ۹۵ که موجب فعالیت بیشتر گروه های موسیقی ، هماهنگی عمیق تر فعالین این عرصه و طراوت و تازگی بخشیدن به این هنر در شهر بروجرد گردید ، ضمن اهداء بهترین تقدیرها ، از پیشگاه خداوند بزرگ ، توفیق روزافزون تان را در تمامی عرصه های زندگی به ویژه در عرصه ی روح نواز هنر آرزومند است .

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
شهرستان – مهر ماه ۱۳۹۵

 

به نام آفریدگار خرد و اندیشه

(اگر سپاسگزار نعمت های من باشید بر نعمت شما می افزایم ) سوره ابراهیم آیه «۷»

لوح سپاس

جناب آقای ………………………………….
مسوول محترم واحد موسیقی

با سلام و احترام و تحیات الهی
سالی که پشت سر گذاشتیم سالی سرشار از تجربه ها و موفقیت هایی بود که در تاریخ فرهنگ و هنر این استان همواره مانا خواهد ماند و بی شک این افتخارات تنها در سایه ی مجموعه ای همدل ، دلسوز و تلاشگر حاصل می گردید .
در آستانه « آغاز سال ۱۳۹۴ » فرصتی فراهم گردید تا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشاپیش ضمن تبریک سال نو و تهنیت به تک تک همکاران ، انجمن ها و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان بروجرد ، لازم می داند از حضرتعالی به خاطر تلاش مخلصانه و هساعی ارزشمندتان در گسترش فرهنگ و هنر و پیشبرد اهداف این اداره ، تقدیر به عمل آورده این لوح سپاس تقدیم شما گردد.
امید که حرکت های صورت گرفته مرضی رضای پروردگار متعال و حجت او حضرت صاحب و ولی عصر (عج) قرار گرفته و تجربه های کسب شده مقدمه ای باشد بر فعالیت های گسترده و زیربنایی و ارزشمند آینده .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
– اسفند ۱۳۹۳

 

به نام یگانه هنرمند هستی بخش
(اگر سپاسگزار نعمت های من باشید بر نعمت شما می افزایم ) سوره ابراهیم آیه «۷»

لوح سپاس

با سلام و احترام و تحیات الهی
مردان شایسته درگذر پرفراز و نشیب زمانه با بهره مندی ازاندیشه ، هنر و خلاقیت های بلند خود با رسالتی تاریخ ساز ومؤثر درعرصه ی فرهنگی وهنری درسعادت آفرینی جامعه ی خویش ، همواره ایفاگر نقشی تحسین برانگیز و ماندگار بوده اند .

هنرمند فرهیخته و استاد فرزانه …………………………………

جنابعالی همچون رودی زلال و جاری ، جان های تشنه هنر اصیل و غنچه های باغ ایران اسلامی را با تلاش شبانه روزی سیراب نمودید تا در عرصه ی فرهنگ همچون گلهای نو شکفته ، بوستان هنر را تازگی و طراوت بخشند و هنر زنده و پویا را به نسل های آینده این مرزو بوم هدیه نمایند . اجرای موسیقی مجلسی به مناسبت میلاد آخرین فیض سرمدی حضرت محمد (ص) فرصتی را فراهم آورد تا تلاش های ارزنده شما را در حفظ و اشاعه هنر موسیقی اصیل را ارج نهیم و بر دستان هنرمند شما بوسه زنیم .
امید که همواره سلامت ، سربلند و سرافراز باشید و چراغ عمرتان فروزنده باد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
شهرستان – بهمن۱۳۹۱

 

در پایان از شما دعوت می کنیم از سایر مطالب مشابه مانند متن تقدیر نامه فرهنگی نیز دیدن کنید و با نظرات خود ما را در این راه بیشتر راهنمائی فرمائید.

 

آیا متن های موجود به صورت خام هستند ؟

خیر متن های آماده شده به صورت نمونه بوده که در همایش های ملی مورد استفاده قرار گرفته است.

برای تهیه جلد لوح تقدیر چه کنیم ؟

مجموعه نگارخانه در کنار تهیه متن های آماده برای شما، نسبت به تولید انواع جلد لوح تقدیر نیز اقدام نموده است.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *