متن لوح تقدیر هنری

قبل از اینکه به سراغ مجموعه متن لوح تقدیر هنری که در ادامه برای شما جمع آوری گرده است برویم، بهتر است کمی با مفهوم هنر و هنرمند آشنا شویم تا بدانیم چرا باید از هنرمند تقدیر کرد:

چرا متن لوح تقدیر هنری نشانگر هنر و هنرمند باشد؟

 

وقتی کسی را هنرمند می نامیم، به چند خصوصیا اشاره میکنیم که شاید هر کدام از آنها در یک هنرمند باشد و یا شاید همه آنها در یک نفر نمود پیدا کند. به عنوان مثال وقتی نام از هنر می بریم منظور ما روحیات هنری در شخص است یعنی در نگاه و زندگی شخص زیبایی و هنر نقش زیادی ایفا میکند.

اما گاهی صحبت از آموزش هنر در زندگی انسان است، ممکن است شخصی روحیه هنری نداشته باشد ولی زندگی او پر از آموزش های هنری باشد. ولی وقتی به بحث تولید هنر می رسیم یعنی شخص به فرآیند هنر رسیده و محصولی را تولید کرده است، مانند معماری یک ساختمان زیبا و یا سخت یک مجسمه که در نتیجه تولید هنری ممکن است به اثر هنری برسیم که همیشه در محافل مختلف این واژه را زیاد شنیده ایم .

بعد از آن نوبت به نمایش اثر هنری در نمایشگاه، جشنواره، مسابقات و… که در این بخش نیازی نیست فرد هنرمند باشد چون وارد بحث تجارت شده است که خود نیاز به تجربه کافی و هوش بازاریابی دارد .

با توجه به مقدمات ذکر شده شما باید شناخت نسبی از هنرمندی که میخواهید از او تقدیر کنید داشته باشید تا بدانید در کدام یک از این بخش ها باید از او تقدیر کنید .

 

نمونه متن لوح تقدیر هنری:

 

به نام یگانه هنرمند هستی ساز
لوح تقدیر

هفته خوشنویسی گرامی باد

با سلام ، احترام و تحیات الهی
اشتغال به کار هنر ذکر ثنای حضرت حق است و زهی ذکر که از زبان بگذرد و به دست آید و گوشه ای از جهان مذکور را بر پرده ای نقش کند یا در پرده ای بنوازد و چشمها و گوشها را از فراموشی به ذکر آورد.
هنر مند ارجمند سرکار خانم / جناب آقای
استاد ارجمند ذوق پویا و دستان هنرمند شما در خلق اثری چشم نواز در رشته هنر زیبا و لطیف خوشنویسی به یاد ماندنیست . از شما به خاطر تلاش تان در عرصه هنر و شرکت صمیمانه وهنرمندانه تان در نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان فوق ممتاز و فارغ التحصیلان ممتاز شهرستان بروجرد که به مناسبت :

« گرامیداشت هفته خوشنویسی »

برگزار گردید تقدیر به عمل آورده و این لوح تقدیر را به شما تقدیم می نماییم .
با آرزوی سعادت و سلامتی ، امیدکه در پرتو الطاف خالق زیبایی ها و درسایه ی تلاش و پشتکار هنرمندانی چون شما ، شاهد رشد و بالندگی دوچندانِ فرهنگ وهنر ایران اسلامی باشیم. تدام چنین کامیابی ها را درتمامی گستره ی زندگی برایتان آرزومندیم.

مسئول انجمن خوشنویسان

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

به نام یکتا هنرمند عالم
لوح تقدیر

هفته معلم گرامی باد

هنر مند ارجمند استاد

با سلام ، احترام و تحیات الهی
عرصه پهناور هنر ، آزمون‌گاه معرفت و عشق است و ثمره ی آن جوانه های بالندگی هر فرهنگ است که همواره باید آنرا ازفرهیختگان و هنرمندانی انتظار داشت که صبر ، عشق و تلاش را توشه ی راه رسیدن به بلندای روشن قله های افتخار و سر بلندی فرهنگ و هنر مرز و بوم خویش ساخته اند .
به نشانه قدر شناسی از تلاش هنرمندانه و ماندگار تان در استفاده از عنصر ارزنده هنر و ارائه اثر ارزشمند و تحسین برانگیز شما در نمایشگاهی وزین که به مناسبت :

گرامیداشت هفته معلم با عنوان

برپا گردید ، این لوح تقدیر ، تقدیم حضورتان می گردد .
سلامتی و بهروزی تان را از درگاه یکتا هنرمند عالم در گستره ی زندگی خواستاریم و در ادامه این راه برایتان موفقیت و پیروزی آرزومندیم .

مسئول انجمن خوشنویسان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

با عرض خیر مقدم ، ضمن ابراز خرسندی از حضور صمیمی جنابعالی و ارج گذاری بر زحمات بیدریغتان در راستای برگزاری کلاس تخصصی و برپایی نمایشگاه وزین مجوعه ای از آثار ارزشمند و تحسین برانگیز حضرتعالی ، این لوح سپاس به رسم قدرشناسی به شما اهداء می گردد . ضمن آرزوی تدوام سربلندی در تمامی گستره زندگی پر بارتان ، امید که توفیق روز افزون و سرافرازی همواره قرین راهتان باد .
باشد که با مجموعه ای از خاطرات شیرین و به یاد ماندنی از این سفر و جمع جوانان مشتاق هنر تذهیب ، تشعیر و خوشنویسی استان لرستان را ترک نمایید .
جوانه های بالندگی هر فرهنگ را همواره باید از فرهیختگان و هنرمندانی انتظار داشت که صبر ، عشق و تلاش را توشه ی راه رسیدن به بلندای روشن قله های سرفرازی و سر بلندی فرهنگ و هنر مرز و بوم خود ساخته اند .
به نشانه قدر شناسی از تلاش هنرمندانه و ماندگار شما در استفاده از عنصر ارزنده هنر و نگارش پرتویی از مشق عشق و اثری بدیع
که به مناسبت سی و یکمین بهار آزادی و دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار گردید ، این لوح تقدیر به جناب عالی تقدیم می گردد . ضمن تبریک این توفیق بزرگ وقدردانی از کوشش صادقانه و ذوق هنرمندانه تان ، امید که در سایه ی مساعی و پشتکار هنرمندانی چون شما ، شاهد رشد و بالندگی دو چندان فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشیم .
تداوم چنین کامیابی را در تمامی گستره ی زندگی ، برای تان آرزومندیم .

لوح سپاس

با سلام ، احترام و تحیات الهی

گسترش فرهنگ ایرانی مرهون خردورزی و کوشش های فرزانگانی است که در قلمروهای مختلف بر غنا این فرهنگ افزوده اند .
هنر مند ارجمند سرکار خانم
استاد ارجمند ذوق پویا و دستان هنرمند شما در خلق اثری چشم نواز در رشته هنر خوشنویسی به یاد ماندنیست .
از شما به خاطر تلاش تان در عرصه هنر و شرکت صمیمانه وهنرمندانه تان در نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان فوق ممتاز شهرستان بروجرد که به مناسبت :
« گرامیداشت هفته خوشنویسی »
برگزار گردید تقدیر به عمل آورده و این لوح سپاس را به شما تقدیم می نماییم .
سلامتی و بهروزی تان را از درگاه یکتا هنرمند عالم در گستره ی زندگی خواستاریم و در ادامه این راه برایتان موفقیت و پیروزی آرزومندیم .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

به نام یکتا هنرمند عالم
هنرمند گرانقدر سرکار خانم / جناب آقای

با سلام و احترام
ضمن گرامیداشت هفته خوشنویسی ، از شما به خاطر ارائه آثار ارزشمندتان در« ………………………………..»و تلاش هنرمندانه تان در راه اعتلای هنر چشم نواز خوشنویسی، تقدیر به عمل آورده ، سلامتی و بهروزی تان را از درگاه یکتا هنرمند عالم ، درگستره ی زندگی خواهانیم.
به همراه اهداء لوح یادمان ،امید که در سایه ی حضرت دوست (جل جلاله) در این سرزمین ولایی هماره چراغ روشن معنویت فرارویتان پرتوافکند.

موفقیت و سربلندی در تمامی مراحل زندگیتان در فزون باد .

مسئول انجمن خوشنویسان
شهرستان بروجرد

 

بیشتر بخوانید : متن لوح تقدیر موسیقی

 

به نام یکتا هنرمند عالم

لوح تقدیر

هنرمند ارجمندسرکار خانم / جناب آقای

با سلام و احترام
چه سعادتمندند عالمان ، عارفان و هنرمندان که با حضوردرحرم مقدس علم و هنر ، بوسه بر ضریح زیبای عشق زده و سینه های عطشناک خویش را اززلال دریای معرفت سیراب می کنند.
به نشانه قدرشناسی از تلاش هنرمندانه شما هنرمند گرامی در خلق اثر ارزشمند تان در :
« مسابقه خوشنویسی  » ضمن ارج گذاری بر تمامی آثار ارائه شده ، بنا به رأی هیأت داوران :
لوح تقدیر به خاطر کسب اثر برگزیده در این مسابقه
به شما تقدیم می گردد . امید که درسایه ی مساعی و پشتکار هنرمندانی چون شما ، شاهد رشد وبالندگی دوچندان فرهنگ وهنر ایران اسلامی باشیم. تداوم چنین کامیابی را در تمامی گستره ی زندگی ، برا یتان آرزومندیم.

مسئول انجمن خوشنویسان بروجرد

به نام معلم هستی بخش علم و قلم
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح تقدیر

استاد ارجمند جناب آقای ………………………………..

با سلام ، احترام و تحیات الهی
مایه افتخار و مباهات است به نشانه ی قدردانی و قدر شناسی از تلاش و کوشش خستگی ناپذیر جنابعالی در «کسب گواهی فوق ممتاز» در سال ۱۳۹۳ از انجمن خوشنویسان ایران که نشان از توانمندی شما در عرصه ی فعالیت های ارزشمند فرهنگی و هنری دارد ، تقدیر نموده و این توفیق سِترگ و افتخار آفرین را به شما و جامعه هنری بروجرد تبریک می گوییم .
تداوم چنین کامیابی و افتخارات را در تمامی گستره ی زندگی ، برای تان آرزومندیم .

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

به نام آفریدگار خرد و اندیشه
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)
لوح سپاس

جناب آقای

با سلام و احترام و تحیات الهی
اصلاح و پیشرفت جامعه در گروی تلاش و از خود گذشتگی تمامی آحاد جامعه است. نظم و هماهنگی و انجام امور در یک مجموعه ، نیاز به همدلی ، همکاری و تلاش دلسوزانه کلیه اعضاء ودست اندرکاران آن است.
خداوند عزوجل را سپاسگزاریم که توفیق برگزاری برنامه ای فرهنگی و معنوی در قالب :
« نخستین جشنواره منطقه ای »
را برای ما فراهم نمود ، جای دارد از کلیه همکاران همراه بالاخص جناب عالی تشکر و قدردانی نماییم.
امید که این حرکت فرهنگی مرضی رضای پروردگار و در زمره ی باقیات و صالحات تمامی دست اندرکاران این جشنواره قرار گرفته و این همیاری ، همفکری ، همکاری وهمراهی همواره در این مجموعه مستمر و در تمامی حرکت های فرهنگی آینده زیباتر و ماناتر موج زند .
سلامتی ، سرافرازی و سر بلندی همواره قرین راهتان باد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

هو المحبوب
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

جناب آقای

با سلام و احترام و تحیات الهی
سیزدهم رجب، افزون بر شادمانی میلاد مسعود شهریار خردورزی و عدالت، ضمن احترام به ارجمندی مقام پدران و سپاس از مهر گسترده ایشان ، معطر شده به سالروز ولادت مولود کعبه ومیلاد سرسلسله امامت و پدر دو پیشوای الهی، امام حسن و امام حسین علیهماالسلام و انتخاب این روز به عنوان روز پدر، حریم و حرمت مقام بلند ایشان و شعفناکی این روز را یادآور می شود .
با تبریک وتهنیت پیشاپیش به مناسبت ایام خجسته میلاد مسعود نخستین اختر تابناک ولایت ، مولود کعبه حضرت علی ابن ابیطالب علی علیه السلام
و گرامیداشت مقام پدر
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد به نشانه قدرشناسی از تلاش دلسوزانه و مدبرانه شما در ایجاد حرکت فرهنگی که منجر به برگزاری چند دوره کنگره های ملی شعر پدر گردید تقدیر به عمل آورده ، امید که همواره موفق ، موید و سربلند باشید .

معاون مدیر کل و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

هو المحبوب
(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح سپاس

هنرمندارجمند

با سلام و احترام
با تبریک وتهنیت پیشاپیش به مناسبت ایام خجسته میلاد مسعود آخرین جام جم هدایت و خاتم الانبیاء حضرت محمد مصطفی (ص) وششمین شاخه ی طوبای ولایت ، حضرت امام جعفر صادق (ع) ، هفته وحدت و فرا رسیدن ایام ا… دهه ی مبارک فجر و بهار پیروزی انقلاب اسلامی ایران .
چه سعادتمندند عالمان ، عارفان و هنرمندان که با حضوردرحرم مقدس علم و هنر ، بوسه بر ضریح زیبای عشق زده و سینه های عطشناک خویش را اززلال دریای معرفت سیراب می کنند.
به نشانه قدرشناسی از تلاش هنرمندانه و ماندگارشما در استفاده از عنصر ارزنده هنر و نگارش پرتویی از خط عشق و اثری بدیع در«نخستین جشنواره منطقه ای»
که به مناسبت سی وسومین بهار آزادی و دهه فجر انقلاب اسلامی برگزارگردید ،این لوح سپاس به خاطر کسب رتبه دوم رشته شکسته نستعلیق به جناب عالی تقدیم می گردد. امید که درسایه ی مساعی و پشتکار هنرمندانی چون شما ، شاهد رشد وبالندگی دوچندان فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشیم . تداوم چنین کامیابی را در تمامی گستره ی زندگی ، برای تان آرزومندیم.

داوران جشنواره مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

هُوَالمُصوَّر

« خوشتر از نقش تو در عالم تصویر نبود »

 

جناب آقای ………………………….
هنرمند جوان

با سلام و احترام
فرزانگان و هنرمندان گران مایه در بستر فرهنگ ایران اسلامی با الهام از زیبایی های معنوی و ظاهری به آفرینش گوهرهای ناب کلام و هنرهای ظریف و لطیف خدادادی همت می گمارند.
ذوق پویا و دستان هنرمند جناب عالی موجب گردید تا با تبلور احساس جلوه های دیگری از هنر اسلامی را در اولین نمایشگاه انفرادی گزیده مجموعه آثارتان را در سی و یکمین بهار آزادی دهه فجر انقلاب اسلامی به نظاره نشینیم .
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان لازم می داند تلاش و کوشش شما را در خلق این آثار ارزشمند ارج نهد و این لوح تقدیر را به رسم قدردانی به شما اهداء نماید .
امید که در مسیر زندگی همواره سربلند ، سرافراز و سعادتمند باشید .

داور جشنواره مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

سرکار خانم /جناب آقای

با سلام و احترام و تحیات الهی
همت بلند و کوشش پر ثمر جناب عالی/ سرکار عالی را در خلق آثار هنری و حضورتان را در جشنواره  …………………………….. که به خادمی اهل ………………….به مناسبت سی و یکمین بهار آزادی و ایام مبارک دهه ی فجر انقلاب اسلامی در شهرستان برگزار گردید ، ارج می نهیم.
همواره موفق ، موید و سربلند باشید .

معاون فرهنگی و هنری اداره کل
و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

 

مقاله پیشنهادی: متن تقدیر نامه فرهنگی

 

به نام آفریدگار خرد و اندیشه
لوح تقدیر

سرکار خانم

با سلام ، احترام و تحیات الهی

جوانه های بالندگی هر فرهنگ را همواره باید از فرهیختگان و هنرمندانی انتظار داشت که صبر ، عشق و تلاش را توشه ی راه رسیدن به بلندای روشن قله های سرفرازی و سر بلندی فرهنگ و هنر مرز و بوم خود ساخته اند .
به نشانه قدر شناسی از تلاش هنرمندانه و ماندگار شما در استفاده از عنصر ارزنده هنر و نگارش پرتویی از مشق عشق و اثری بدیع و «جشنواره خوشنویسی مشق آفتاب لرستان »
که به مناسبت سی و یکمین بهار آزادی و دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار گردید ، این لوح تقدیر به جناب عالی تقدیم می گردد . ضمن تبریک این توفیق بزرگ وقدردانی از کوشش صادقانه و ذوق هنرمندانه تان ، امید که در سایه ی مساعی و پشتکار هنرمندانی چون شما ، شاهد رشد و بالندگی دو چندان فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشیم .
تداوم چنین کامیابی را در تمامی گستره ی زندگی ، برای تان آرزومندیم .

داور جشنواره مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

به نام آفریدگار خرد و اندیشه

(لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

لوح سپاس

استاد ارجمند سرکار خانم

با سلام و احترام و تحیات الهی
سعادتمند امتی است که آیات روحبخش و آسمانی قرآن کریم زمزمه ی عاشقانه خانه دلهایشان شود و زندگی سراسر معنوی خود را با عطر آیات الهی تطهیر می کنند و خدمت در مسیر اعتلاء فرهنگ قرآن و عترت از بزرگترین توفیقاتی است که خداوند متعال به بندگان شایسته اش عنایت می کند و چه زیباست در جمع کسانی بودن که اساتید آنان گوی سبقت را ربوده و باقدمهایی شایسته و خداپسندانه در گسترش هنر قرآنی قدم برمی دارند .
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مایه مباهات می داند به خاطر حضور ارزشمند و فعال شما در کتابت آیات قرآن که به مناسبت همایش ملی ترجمه قرآن کریم که توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، برگزار گردید این لوح سپاس را به شما اهداء نماید .
امید که موفقیت روزافزون قرین راهتان باد و هر روز از عمر پر برکتتان برگ زرین دیگری از خدمات معنوی در سایه ساحت قدسی کلام الله مجید باشد .

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی

به نام یگانه هنرمند هستی بخش

لوح تقدیر

سرکار خانم /جناب آقای

با سلام و احترام و تحیات الهی
انقلاب اسلامی ایران که با خود سعادت و زندگی آرمانی را برای تمام بشریت خواهان است ، مقیاس کوچک زیستن در جامعه آرمانی است که مملو از عدالت ، معنویت ، ارزش ها و زیبایی هاست.
ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن سی و چهارمین سالگرد پیروزی اقتدار آفرین انقلاب اسلامی به محضر شما فرهیخته گرامی بدین وسیله از سرکار عالی/حضرتعالی بخاطرشرکت و کسب رتبه برتر در:

جشنواره شهرستانی ……………………………….

که به مناسبت ایام الله دهه ی فجر ایران در این شهرستان برگزار گردید ارج نهاده ، این لوح تقدیر در جشنواره به شما اهداء می گردد .
همواره موفقیت ، سرباندی و سرافرازی قرین راهتان باد .

نماینده هیأت داوران جشنواره …………………………..

سپاس از شما که تا پایان مقاله متن لوح تقدیر هنری با ما همراه بودید.از شما دعوت می کنیم تا نظرات خود را با در میان بگذارید تا بتوانیم در مجموعه های دیگر تولید شده محتوای بهتری برای شما جمع آوری کنیم.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *