۴۰ مدل نمونه طراحی منو رستوران خاص و زیبا

 اصلی ترین ابزار کار گارسون یا بهتر بگوئیم تنها ابزار کار گارسون منو رستوران است که در قالب پوششی به نام جلد منو رستوران در دست وی قرار دارد منو رستوران در برگیرنده لیست تمام محصولات و خدمات رستوران به مشتری است که مشتری می تواند از میان ده ها لیست تنوع غذایی و خدمات ارائه شده بهترین و باب میل ترین آن را انتخاب و به گارسون ارائه دهد نوع طراحی داخلی این منو از لحاظ رنگ بندی و حاشیه گذاری و همچنین نوع فونت و قرار گیری اشکال فانتزی مرتبط با رستوران تا حدود بسیار زیادی می تواند در نوع  نگرش مشتری به این منو و انتخاب مد نظر وی تاثیر داشته باشد .

بخش های مهم در طراحی منو رستوران

 

منوی رستوران تشکیل شده از یک کاغذ در سایز A4 یا A5 است که بسته به نوع و تنوع در گرماژهای مختلف قابل عرضه و چاپ است که به واسطه هنر طراح و بسته به نوع اصلی محصولات رستوران ( در برخی از رستوران هاصرفاً غذای خاص ارائه می شود مثل رستوران های دریایی ، رستوران غذای چینی ، رستوران های رژیمی و…) طراحی و چاپ می شود و برای بهتر ماندگار بودن آن به واسطه دست به دست شدن های بسیار یه لایه پرس شفاف و یا کاور پوشانده می شود.

بعد از آماده شدن منوی رستوران نکته قابل توجه این است که از منو قطعاً نمی تواند به صورت تکبرگ و تعداد به مشتری عرضه شود که این کار قطعاً نوعی بی اعتنای و عدم توجه به کلاس رستوران و مشتری است معمولاً منو های رستوان برای رستوران های که دارای تنوع غذایی بالایی هستند و منوی غذائی شان به صورت روزانه است دارای تعداد برگ بیشتر است که همانطور که گفته شد این تعداد برگ را نمی توان به صورت دستی یا فنر یا برگ برگ به مشتری عرضه کرد از این در این جای محصول تکمیل کننده بیشتر به چشم می خورد به نام جلد منو رستوران که تکمیل کننده منوی رستوران است .

 

جلد منو رستوران چیست ؟

 

جلد منو رستوران شامل یک جلد مقوای از نوع جلد سخت است که به واسطه پوشش چرمی یا گالینگوری با درج طرح و نشان رستوران در روی آن در ابعاد و اندازه دلخواه مشتری ساخته می شود و نوع پوشش داخلی آن می تواند به صورت دو طرفه و یا چند برگ باشد که در نوع چند برگ به وسیله روش پانچ یا فنر برگه در داخل جلد به صورتی شکیل و محکم قرار می گیرند و در تعداد دفعات متوای که در دست مشتری جابجا و استفاده می شود به هیچ وجه آسیب نمی بینند و در کل نقش محافظتی از برگه منو و در برگیرنده هویت و نشان و نشان رستوران از طریق درج اطلاعات آن در روی جلد منو می باشد .

توجه به این نکته ضروری است که همواره توجه به قیمت تمام شده جلد منو رستوران نمی تواند ملاک بر انتخاب یک گزینه عالی برای خرید آن باشد در گروه هنری نگارخانه در درجه اول کیفیت عالی و در درجه دوم قیمت تمام شده مناسب قرار دارد به شکلی اکثر محصولات جلد منو رستوران ساخته شده در این مجموعه به جهت افزایش دوام و زیبایی به صورت دور دوخت با بهترین نوع روکش چرمی و مقوای کرجی موجود در بازار می باشد که بسته به تنوع رنگ و مدل به سلیقه مشتری قابل عرضه است و توان رقابتی خوبی در مقایسه با سایر محصولات مشابه موجود در بازار را بدست آورده است .همچنین این مجموعه آمادگی دارد که به غیر از نمونه های درج شده در فروشگاه نمونه های شما مشتری عزیز را به سلیقه و انتخاب خودتان تولید نماید.

چند نمونه طراحی جلد منو رستوران متفاوت :

 

 منو رستوران طرح تخته سیاه یک رویکرد هنری از تخته سیاه را در این منوی پیتزا به ارمغان می آورد.

 

جلد منو رستوران چوبی طرح روستایی در عین سادگی دارای زیبایی بسیار چشم نواز و دارای نوعی سبک فانتزی است که با قرار گیری روی پایه چوبی توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند .

 

این مدل از جلد منو رستوران بسیار مناسب برای فضاهای کافی شاپ فانتزی است:

 

 

طراح در این مدل از طراحی جلد منو یک سبک تایپوگرافی  با المان های بسیار متنوع و زیبا را برای استفاده در یک رستوران محلی مورد استفاده قرار داده است .

 

جلد منو رستوران طرح طوماری که این طرح بیشتر در نامه نگاری ژاپنی به چشم می خورد که امروزه هم در قالب طرح و ایده های متفاوت به صورت کلاسیک و با رنگ های سیاه و سفید با چاپ طلایی طرحی بسیار زیبا و چشم نواز را برای جلد منو رستوران ایجاد می کند.

جلد منو رستوران با الهام از طراحی های تایپوگرافی با زمینه سیاه بسیار شیک و فانتزی و مناسب برای استفاده در فضاهای رستورانی و کافی شاپی است

طراح در این مدل از جلد منو رستوران با استفاده از طراحی کامپیوتری فضایی سنتی با الهام از معماری شرقی برای مشتری به ارمغان آورده است که بسیار مناسب برای رستورن های سنتی شرقی مثل رستوران های ایرانی ، رستوران های عربی و… است

طراحی منو رستوران با طرح کلاسور در این نمونه از جلد منو طراحی به منظور جایگیری تعداد بیشتر کاغذ در داخل منو بیشتر برای رستوران هایی که تعداد تنوع غذای زیادی دارند مورد استفاده قرار می کیرد و بسیار مناسب است .

 

طراحی منو رستوران همواره به این موضوع ختم نمی شود که باید یک طرح پیچیده و حاص باشد تجربه ثابت کرده است که در اکثر موارد طرح های معمولی و در برخی از موارد پیش پا افتاده در جلب نظر مخاطب تاثیر بسیار زیادی دارد در این منو با استفاده از طرح تراکت که بسیار معمولی و عادی است سبب ارتباط نزدیک و سریع با مخاطب می شود .

جلد منو رستوران با طرح بادبزن ژاپنی از آن دسته طرح هایی است در قالب چند برگه با روکش مقوایی یک محصول کاربردی برای استفاده در رستوران ایجاد کرده است البته لازم به ذکر است که این مدل طرح اگر به خوبی محکم و ثابت نشود نمی تواند خواسته مشتری را برآورده سازد.

جلد منو رستوران با طرح دور دوز که صحاف و طراح در این منو با همکاری هم توانسته اند یک جلد منو خلق کنند که در عین سادگی بسیار کاربردی و توانمند است به شکلی صحاف با دوخت روبان در دور آن و قرار گیری گوشه های فلزی در ۴ گوشه آن ضمن توجه به زیبایی استحکام فوق العاده عالی و خوبی را برای استفاده در رستوران هایی با ظرفیت پذیرش مشتری فراوان را ایجاد کرده است .

 

 

جلد منوی رستوران و هتل طرح بطری طراحی در خلق این اثر با الهام از بطری محصولات رستورانی فضای بسیار مناسبی را برای سرو محصولات نوشیدنی توسط مشتری ایجاد کرده است که این امر به اختصاصی کردن خدمات در رستوران ها و هتل ها کمک شایانی می کند این محصول به صورت چاپ رنگی با پوشش سلفون عرضه می شود

 

طراح و صحاف در خلق این اثر تمام تلاش و اهتمام خود را نموده اند که محصولی خلق کنند که ضمن دارا بودن جنبه بصری دارای کارایی و دوام و استحکام خوبی نیز برخوردار باشد در طراحی این منو از متریال چرم مصنوعی مورد استفاده قرار گرفته و با قرار دادن گیره کلاسور در وسط آن فضایی بسیار خوبی برای قرار گیری چندین برگه در وسط آن ایجاد شده و همچنین با قرار دادن چندین جیب در دو طرف آن محل مناسبی برای قرار گیری برگه سفارش و فاکتور مشتری ایجاد نموده است .

جلد منو رستوران چرمی دکمه دار در طراحی و ساخت این همچون سایر منوهای چرمی از روش دور دوخت به جهت زیبایی و دوام منو استفاده شده است که از دو رنگ قهوه ای و مشکی در کنار هم بهره گرفته شده همچنین در وسط هر دولت منو چند عدد لبه چرمی و قابلیت اتصال دکمه پنسی ایجاد شده که به جهت راحتی فرد در جابجایی برگه های منو می باشد در این روش برگه منو ضمن قرار گیری در کاور های مخصوص به خود که دارای سوراخ های در زیر برای قرارگیری در کلاسور هستند به راحتی در این دکمه ها قرار گرفته و مورد استفاده قرار می گیرند .

 

جلد منو رستوران طرح کیفی در این نوع از جلد منو با استفاده از متریال مقوا و چرم مصنوعی ضخیم و همچنین با الهام از طرح کیف های کلاسوری و جای پول طرحی خلق شده است که ضمن دارا بودن تمام ویژگی های یک جلد منو خوب دارای امکانات اضافه ای همچون جای برگه فاکتور مشتری ،جای برگه سفارش مشتری و.. می باشد .

منو رستوران چرمی  طرح ۴ جیب نوعی از مجموعه منوهای چرمی است که در این منو برعکس سایر نمونه های مشابه دیگر خبری از برگه های داخلی که در وسط منو قرار داده می شد نیست در این نمونه با قرار دادن ۴ عدد جیب عریض در دو لت منو فضای بسیار مناسبی برای قرار گیری ۴ عدد نمونه برگه منو قرار داده شده است که ضمن جابجایی راحت امکان تعویض آنها هم بسیار ساده بود و این راحتی را به مخاطب هدیه می دهد.

 

ما سعی کردیم در این مقاله نمونه های جدید و متفاوت از طراحی منو رستوران را برای شما ارائه دهیم. در پایان از شما دعوت می کنیم اگر به دنبال سفارش طراحی و ساخت منو رستوران هستید با تیم نگارخانه در تماس باشید .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *