متن دعوت کارت عروسی

کارت عروسی از دیر با ز تا کنون از جنبه طراحی و اصالت در آن شاهد افت و خیزهایی فراوانی بوده است که می توان آن را به دو بخش تقسیم کرد : بخش اول شامل بخش طراحی کارت دعوت عروسی و بخش دوم شامل قسمت چاپ کارت دعوت عروسی می باشد که در قسمت اول طراحی کارت عروسی در گذشته نیز قسمتی در پشت کارت دعوت به صورت یک کادر سفید قرار داشت که مخصوص نگارش متن دعوت پشت کارت عروسی بود و آن به این شکل بود که در این قسمت نام مدعوین مراسم عروسی و یا هر مراسم دعوت دیگری نوشته می شد و مدعوین بر اساس آن دسته بندی شده و برای آنها کارت دعوت فرستاده می شد .

متن کارت عروسی جالب:

ما همیشه از کارت عروسی و متن کارت عروسی و حتی مراسم عروسی این نکته به ذهنمان متبادر می شود که یک مراسم رسمی و خیلی دقیق که از اولین کار که کارت عروسی است تا خود مراسم عروسی باید باشد .اما در این چند سالی که به عنوان فروشنده کارت عروسی در این بازار بوده ایم گاهی اوقات با عروس داماد هایی روبه رو بوده ایم که از قضا بسیار خوش ذوق بودند و از جملات کلیشه ای و رسمی فاصله گرفته و با بیان طنز لبخند بر لبان میهمانان خود نشاندند.

همراه ما باشید تا بخشی از این متن های طنز را با یکدیگر مرور کنیم :

شتری است که در خانه همه می خوابد
در خانه ما هم خوابید خب
حالا مال ما یک کمی بد فرم تر بوده،
از نامزدی به ازدواج رسید
پیش می آید دیگر!
شما هم خبطی مرتکب شوید،
بیایید دور هم، همدیگر را می بینیم و شوخی می کنیم
می خندیم،
حال می دهد به جان شما
غذای خوب هم سفارش داده ایم، میوه درجه یک هم ایضاً،
فقط ما این همه خرج کرده ایم، شما جوگیر نشوید کادوی گران بخرید
همان یک سکه کافیست، البته ما به نیمش هم راضی هستیم.
در ضمن، جمع بزرگونه است
دلبندانتان فعلاً در منزل بمانند تا وقتی دلبند ما به دنیا آمد برای تولدش دعوت کنیم

نام فیلم: مجردها به بهشت نمی روند
برداشت اول و آخر: تکرار ندارد
تاریخ اکران: روز جشن عروسی
سانس ویژه: از ۷ شب تا نیمه شب
کارگردان: پدران و مادران خسته از دست فرزند
بازیگر نقش اول مرد: آقا داماد
بازیگر نقش اول زن: عروس خانم
موزیک و موسیقی: دی جی آشنا
با تشکر از حضور بموقع عاقد
بازیگران سیاهی لشگر: خانواده ها، دوستان و آشنایان
قصه تکراری از اونجایی شروع می شه
قصه ما از اونجایی شروع می شه
که دخترخانم و آقا پسر عروسیشون به پامی شه
هر چی بگین سور و سات فراوونه
شیرینی و شام، ساز و دهل که میزونه
اونی که کمه تو قصه شون شمایین
حتماً تشریف بیارین
ما عکاس و فیلمبردار داریم شما زحمت نکشین
نکته: موقع ورود عروس و داماد میوه پوست نکنید چون چسب زخم نداریم.

ما دو خانواده بسیار محترم، تصمیم گرفتیم دختر را عروس و پسرمان را داماد کنیم و بفرستیم خانه بخت تا هم خودمان از دستشان راحت شویم و هم خودشان مزه زندگی را بچشند.
پاشید، بیایید و این دو کبوتر عاشق را دست به دست بدهید تا بروند سر خانه و زندگیشان.
(حالا اگر کبوتر نبودند، شما می توانید قمری هم حساب شان کنید.)
بزم ما روز دوشنبه است و ۴ نوع غذا سفارش دادیم، فقط وقتی خوردید و رفتید نگویید ترش بود یا شیرین، شور بود یا بی نمک! حساب کنید کلی پول بابت اطعمه داده ایم. میوه هم چند برابر مهمانان ابتیاع شده تا به همراه شیرینی و شربت میل کنید.
ما که راضی به زحمت نیستیم، ولی حالا که شما می خواهید کادو بیاورید، کادوی درست و درمون بیاورید تا ما پشت سرتان حرف نزنیم! در ضمن این نور دیده ها را شما فعلاً نیاورید… بعداً ما از خجالتشان درمی آییم.

منبع : بخش طنز وب سایت آکا ایران fun.akaup.com

 

متن کارت عروسی مذهبی:

برای مجموعه ما بارها پیش آمده که خانواده های مذهبی به بیشتر فروشگاه های کارت عروسی مراجعه کرده اند اما کارت دعوت عروسی با تم مذهبی را پیدا نکرده اند و طی تماس با پشتیبانی ما از ما خواسته اند که یکی از کارتهای عروسی موجود را به سبک مذهبی در آوریم .تغییر ظاهر یک کارت عروسی فانتزی به شکل یک کارت عروسی مذهبی کار سختی است ولی ما همیشه به این دسته از عزیزان کارت های عروسی ساده را پیشنهاد میدهیم که می شود با اضافه کردن متن ها و سر تیترهای مذهبی به آن به راحتی ظاهری مذهبی و در عین حال شک به خود میگیرد.بعضی از همین متن ها و سر تیترهای مذهبی را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید راحت تر به انتخاب و سفارشی سازی کارت خود بپردازید:

در پیشگاه حجت محض زمان مهدی(عج)
منجی جهان
منت‌دار حضور شمائیم.

کنون که موسم وصل است و ما همه جمعیم ،
خدا کند که بیایی و وصل ما بینی
“یا صاحب الزمان”

شب عاشقان بیدل چه شبی دراز باشد تو بیا کز اول شب در صبح باز باشد
یا صاحب الزمان

قلب عالم مهدی (عج)، ما منتظریم
ما زیر بنای زندگیمان را با ایمان به خدا و عشق به علی(ع) و زهرا (س) آغاز می کنیم و با هم یکی شدن را در محبت خلاصه می کنیم ، باشد که در زندگی با هم و در کنار هم رهروان این راه پاک باشیم ، با ما در این راه همگام و همراه شوید ….
سلامتی و ظهور حضرت حجت (عج) صلوات

در طلیعه جشن ازدواج مولایمان علی علیه السلام و زهرای اطهر سلام الله علیها ، حوریان گل و گلاب در دست آماده سرور و شادی اند ، ما نیز دو هم نام و همراه مسیرشان گلریزان زندگیمان را در فضایی آکنده از عطر دل انگیز ولایت به جشن نشسته ایم
حضورتان زینت بخش محفلمان خواهد بود

معاشران گره از زلف یار باز کنید
شبی خوش است بدین قصه*اش دراز کنید
حضور خلوت انس است و دوستان همه جمع
و ان یکاد بخوانید و در فراز کنید

منبع : سایت دوشیره dooshizeh.com

متن کارت عروسی با کلاس:

هر چند معنی واژه با کلاس در گفتگوهای ما تغییر کرده و شاید خیلی از ما معنی کلمه با کلاس را لباس شیک پوشیدن و ماشین خوب داشتن میدانیم اما در فرهنگ فارسی معین کلمه با کلاس اینگونه تعریف شده است که ۱ – ویژگی آن که مقررات و آداب اجتماعی را به خوبی رعایت می کند. ۲ – دارای کیفیت خوب یا مطلوب نسبت به مجموعه همانند خود.

پس متن ها و شعر های کارت عروسی که تحت عنوان با کلاس مطرح هستند در واقع از لحاظ قالب و محتوا در سطح بالایی قرار دارند و میتوانند در چند بیت کوچک پیام های زیادی را به مخاطب که در اینجا میهمان های شما هستند منتقل کنند.در این نوشته سعی کرده ایم تا به یکسری از این متون اشاره کنیم:

عشق بهانه آغاز بود آغاز قشنگترین صبحدمان زندگی. عشق بهانه سبز با هم زیستن بود و اینک وصال… بارش خوشبختی است بر آشیان عاشق‌ترین دست‌ها. رونق بهاری‌ترین ثانیه‌های زندگی ما باشید.

آدم‌ها همدیگر را پیدا می‌کنند، از فاصله‌های خیلی دور، از تهِ نسبت‌های نداشته. انگار جایی نوشته بود که این‌ها باید کنار هم باشند. می‌شوند همدم، می‌شوند دوست، می‌شوند رفیق، اصلأ می‌شوند جانِ شیرین. درست می‌نشینند روی طاقچه دلِ هم. حرف‌هایشان یک‌جورِ خوبی دلنشین است، دل برای خنده‌هایشان ضعف می‌رود؛ اصلأ بودنشان شیرین است. خدا این آدم‌ها را نگیرد از هم.

امواج اقیانوس در لحظه ای که
ما پیوند زناشویی می بندیم برای ما کف خواهند زد
و آسمان روشن آبی در روز ازدواج ما
سایبان ما خواهد بود

ای از عشق پاک من همیشه مست

من تو را اسان نیاوردم به دست

بارها این کودک احساس من

زیر باران های‌ اشک من نشست

من تو را اسان نیاوردم به دست

باز کن پنچره را من تو را خواهم برد

به سر رود خروشان حیات

آب این رود به سرچشمه نمیگردد باز

بهتر آن است که غفلت نکنیم از آغاز

منبع : سایت آرگا arga-mag.com

متن کارت عروسی خاص :

متن کارت عروسی خاص در واقع به متن هایی اشاره دارد که متفاوت از بقیه شعر ها و سایر متن های شاید کلیشه ای است و معمولا از شعر های نو ،جملات کوتاه نویسنده های معروف و یا شعر های سفارشی که برای عروس و داماد با نام خودشان به صورت مخصوص گفته شده است استفاده می شود .

در اینگونه مواقع است که هر زوج و هر خانواده ای تعریف خود را خاص بودن میکند و گاهی خاص بودن در سادگی و اصلا شعر و متن نداشتن کارت عروسی خلاصه می شود . در بین مشتریان ما مواردی که در کشورهای معمولا اروپایی زندگی می کردند در طراحی کارت خود از هیچ شعر و یا متن ادبی استفاده نکردند و به اسم کوچک عروس داماد ،تاریخ و محل مراسم  و دعوت از میهمانان خلاصه میشد .

به این صورت بود که ما متوجه شدیم هر کس تعریف خود را از خاص بودن کارت عروسی خود دارد.

متن کارت عروسی فانتزی جدید :

باید گفت در مقطعی که ما زندگی می کنیم و فرهنگ های مختلف ،آداب و رسوم کشور های مختلفی گاهی به هم نزدیک شده و حتی میتوان گفت ترکیب شده اند قاعده و قانون خاصی برای انتخاب متن کارت عروسی وجود ندارد و متن کارت عروسی فانتزی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شاید بتوان گفت این متن های فانتزی کمی با فرهنگ سنتی ما فاصله دارند.

به هر حال این سری از متن ها هم طرفداران خاص خود را دارند . اما این نکته را فراموش نکنید که به کار بردن متن فانتزی در یک کارت عروسی لوکس کمی دور از انتظار است و باید از این متن ها در کارت های عروسی فانتزی استفاده کرد . تیم تولید محتوای نگارخانه سعی کرده در ادامه نمونه هایی از این متن های فانتزی را برای شما آماده کند:

معنای عشق چیست بجز عشق
بهم رسیدن یعنی آغاز
با هم ماندن یعنی زندگی
زندگی با عشق یعنی کامیابی

قلب من و تو را
پیوند جاودانه ی مهری ست در نهان
پیوند جاودانه ی ما ناگسسته باد
تا آخرین دم از نفس واپسین ما
این عهد بسته باد
خدایا به هر آنکه دوست میداری بیاموز که:
عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هرآنکه دوست‌تر میداری بچشان که:
دوست داشتن از عشق هم برتر است.

Love is something you can’t describe
like the look of a rose
the smell of the rain
or the feeling of forever

عشق چیزی است که نمی توانی توصیف کنی
مانند ظاهر یک گل رز
بوی باران
یا احساس جاودانگی

برای روز سه شنبه، ۲۰ بهمن ساعت چهار و نیم بعد از ظهر چه کاری می کنید؟
هیچی؟! چه جالب!
پس خودتون رو برسونید به
آدرس ….

عروس و داماد
با حمایت خانواده هاشون
آرزو می کنن که شما شاهد ازدواج و
جشن ازدواجشون باشین!

داماد خواستگاری کرد و عروس گفت: “بله”
یا یه چیزی توی همین مایه ها!
به هرحال اتفاق افتاد!

عروس
و
داماد

دارن ازدواج می کنن
و از شما می خوان که بهشون ملحق بشید
در زمان ….
مکان …

ازدواج حلقه ای طلایی در یک زنجیر است که آغازش یک نگاه و پایانش جاودانگی است.

ما با عشقی که بیشتر از عشق بود عاشق شدیم!

با کسی ازدواج نکن که می توانی با او زندگی کنی! با کسی ازدواج کن که نمی توانی بدون او زندگی کنی!

منبع : سایت روزانه roozaneh.net

طرح های گرافیکی متن کارت عروسی با اولویت اسم ها:

در زیر تصاویر گرافیکی و طراحی شده متن کارت عروسی مخصوص نام های مختلف را مشاهده خواهید کرد :

متن کارت عروسی نام الهام متن کارت عروسی نام شیرین جمله متن کارت عروسی نام نازنین متن کارت عروسی اسم مهتاب شعر کارت عروسی اسم غزل

متن دعوت پشت کارت عروسی

از این رو وجود این قسمت در کارت عروسی چه در طراحی های قدیم و چه در طراحی های جدید و امروزی بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که وجود نداشته باشد عملاً محتوای کارت عروسی بی معنا خواهد بود و کارت دعوتی که در آن قسمتی برای نگارش متن دعوت پشت کارت عروسی وجود نداشته باشد عملاً کارایی ندارد اما در کارت عروسی های جدید این قسمت شکل امروزی و تری به خود گرفته است به شکلی که در پشت تمام کارت دعوت ها یک کادر طراحی شده بر گرفته از طراحی داخلی کارت عروسی است که برای نگارش متن دعوت پشت کارت عروسی می باشد و در برخی دیگر از کارت ها از کارتی به شکل کارت ویزیت بسیار کوچک توسط یک بند به کارت آویزان شده که در آن به اختصار می توان نام مدعوین را نوشته بهرحال قسمتی در کارت دعوت به منظور نگارش نام مدعوین مراسم چه در گذشته و چه در حال امری اجتناب نام پذیر و حال آنکه کم وکیف آن بسته به زمان خود دچار تغییراتی در شکل و فرم شده است ولی در کل موجودیت خود را به لحاظ اهمیت آن حفظ کرده و جزئی جدایی ناپذیر از کارت عروسی است .

از نمونه های متن های آماده برای درج در پشت کارت عروسی می توان به مثال های زیر اشاره کرد :
جناب آقای ……… و خانواده محترم
خانواده محترم ……………….
آقای ………………….به همراه دوشیزه
حضور محترم خانواده…………………

سرتیتر متن کارت عروسی

سرتیتر کارت عروسی در متن کارت عروسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است آنچنانی که اگر به درستی انتخاب نشود باعث از بین رفتن هم خوانی شعر و متن با هم می شود پست لازم است در انتخاب آن کمال دقت به عمل آید در ذیل تعدادی نمونه های سرتیتر متن کارت عروسی را که در چند بخش آورده شده است که بخش اول آن را به حضورتان تقدیم می نمائیم :

به نام یگانه ایزد هستی
یاعلی گفتیم و عشق آغاز شد
به نام و یاد خدا
به نام حضرت عشق
بنامه آنکه میثاق را آفرید
بنام نخلبند باغ هستی
بنام هستی هستا
بنام خالق محبت ها
به نام خالق عشق و محبت
در ظل توجهان حضرت امام عصر عجل الله تعالی فرجه
بنام یگانه مهربان
بیادش و بیاریش
بنام آنکه هستی را با عشق آفرید
بنام آنکه عشق آفرید
هوالمعشوق
بنام چهر نگار هستی
بنام یکتا آفریدگار هستی
به نام خالق عشق
بنام یگانه معشوق
بنام پیوند دهنده قلبها
به نام حضرت دوست
بنام آنکه هستی را آفرید
بنام پروردگار عشق
بنام پروردگار همای سعادت
بیاری یزدان مهر آفرین
بیاری ایزدیکتا
بنام آفریدگار مهربان
بنام پیوند دهنده قلبها
در پرتو مهر یزدان پاک
با یاد خالق عشق به نام آنکه یادش به دل آرام می بخشد
بنام خداوند مهر آفرین
با یاد پروردگار
در پرتو مهر یزدان
بنام مهر آفرین مهر گستر
بخواست خداوند بزرگ
با تائیدان خداوند متعال
به نام نامی عشق
بنام کعبه عشقیا حق
به نام ساقی عشق
بنام هستی بخش زیبائیها
به نام او که مبدا کلام است
به نام خالق من و تو
به نام امیر عشق
به نام الهه عشق
و ما آغاز می کنیم به نام او
یا علی گفتیم و عشق آغاز شد
به نام حضرت عشق
به نام مهر افزون
به نام آنکه هستی جان از او یافت
به نام خالق گل و عشق
به نام محبت آفرین
به نام هستی آفرین جهان بخش
به نام خالق آدم و حوا
به نام هستی بخش جهان آرا
با نام وخاطره انگیزه دلها
به نام یگانه ایزد هستی
به نام عشق آفرین دلها
به نام تو آغاز می کنیم
هوالمحبوب
بنام خالقمون
هوالمعشوق
با یاد عشق
به نامش ودر پناهش
به نام آفریدگار هنر عشق
بانام و یاد خدابنام خالق مهربان
یا علی مددی
بنام دلدار دلارام
یارب  مددی
بنام صاحب دل
به لطف پروردگار

در اهمیت سرتیتر متن کارت عروسی می توان به این نکته اذعان کرد که تناسب ادبیاتی موجود در متن از جمله نحوه ترکیب بندی شعر و جملات اختیاری توسط مخاطب در صورت تضاد با وزن و همخوانی با سرتیتر دچار مشکل شده و مخاطب را در خوانایی دچار مشکل می کند در ذیل بخش دوم را به حضورتان تقدیم می داریم :

شعر برای کارت عروسی

شعر در محتوای کلی کارت عروسی بسیار حائز اهمیت است به شکلی اگر ما شعری متناسب با سرتیتر متن کارت عروسی و همچنین موضوع کلی کارت عروسی انتخاب نکنیم اگر هر چند کارت عروسی دارای کیفیت و زیبایی خوبی باشد و در ظاهر رضایت مخاطب را به دست آورد ولی با باز کردن آن مخاطب نمی تواند تمام آنچه را که از یک کارت عروسی خوب انتظار داشته برایش برآورده شود .در ذیل به صورت بخش های مختلف تعدادی شعر متناسب با کارت عروسی را برای شما ارائه نموده ایم امیدواریم مقبول طبع واقع شود :

الهه عشق به انسانها آموخت که عاشقانه زندکی کنند و با پیوند همیشه پایداری که سوگندش را در قلبهایمان جاودانه کرده اند ، به هم درآمیزند و یکی شوند چه شادمانه است تکرار فراد گونه این سوگند

به سنت عشق گردهم می آئیم آنجا که دوست داشتن تنها کلام زندگی است
از صدا ســـخن عشق ندیدم خوشتر یادگــــاری که در این گنبــــد دوار بمانــــــد

شعر داخل کارت عروسی اگر چه در ظاهر نکته ای قابل اغماز است ولی در باطن دارای اهمیت فراوانی چه از نظر محتوایی و چه از نظر معنایی دارد بدین صورت که می تواند به تنهای مفهوم کلی کارت عروسی را برای مخاطب بیان نموده و در به ثمر رسیدن مفهوم کلیت کارت عروسی نقش بسزایی دارد.در ذیل چند نمونه ای از اشعار مورد استفاده در کارت دعوت عروسی را برایتان قرار داده ایم که به صورت چند بخش ارائه می شود :

بهای عشق چیست ، بجز عشق بهم رسیدن یعنی آغاز با هم ماندن یعنی زندگی زندگی با عشق یعنی کامیابی

در انتظاریم با گل وجود خود محفل آرای سرورو ما باشید

ساقی به نور باده برافروز جام ما مطرب بگو که کار جهان شد بکام ما
هر گر نمیزد آنکه که دلش زنده شده به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما

چه زیباست ترنم آوزا سوته دلان غمگسال چه زیباست نوای نی دلدادگان  خوش آمدتان گوئیم به میعادگاه دوباره وجودمان

به میعادگاه دوباره طپش قلبمان ، آنجا که دوست داشتن تنها کلام زندگیست

نمونه متن کارت عروسی:

شعرهای زیبا و فانتزی برای متن کارت عروسی ارائه شده توسط فروشگاه کارت عروسی و صنایع دستی نگارخانه :

بار سفر بسته ایم به قصد دریای همدلی در پگاه آغازین این سفر همراهما باشید

می خواهمی مهربانی را بیاموزیم    موسم نیــلوفران مـــــا شـــما را می خـــواند

زندگی رسم خوشنایندی است ما گره خواهیم زد   دلها را با عشق  زندگی را با مهر   ما به یک آینه یک بستگی پاک قناعت داریم مقدمتان را گرامی میداریم

به سنت عشق گردهم می آئیم انجا که دوست داشتن تنها کلام زندگی است

خانه ای ساخته ایم با گل یاس سپید در فراسوی بهار ، ما ترا می خواهیم تا به لطف قدمت این دل کوچک ما گلی به دامن بشود

 

 

حافظ شب هجران شد بوی خوش وصل آمد ، شادیت مبارکباد ای عاشق شیدایی

پایان هر رفتن رسیدن است ما اکنون به نقطه ای رسیده ایم که خود آغاز یک رفتن است در این آغاز همسفر ما باشید

دلشان می خواهد با نسیم سحری شاخه ای از گل یاس ، بوته ای از گل مریم ، بغلی از گل سرخ ، همه را دسته کنند ، برگیرند بسازند ، سبدی از پر طاووس سپید ، تا دهند مژده به آنها که در این بزم به ما پیوندند.

خواهم آمد سر هر دیواری میخکی خواهم کاشت   پای هر پنجره ای ، شعری خواهم خواند   آشتی خواهم داد  دوست خواهم داشت  زندگی خالی نیست  مهربانی هست ، سیب هست ، ایمان هست

 

آموزش جامع تصویری صحافی کتاب

آموزش صحافی کتاب در منزل

Binding book in Hom

اتصال: چسباندن و دوختن ( صحافی )
اصطلاح “اتصال” گاهی اوقات برای توصیف آن استفاده می شود
پوشش یک کتاب به عنوان مثال، شما ممکن است به یک کتاب به عنوان داشتن اتصال از چرم و یا در لباس کت و شلوار مرطوب. اما اتصال همچنین به معنای پیوستن بسیاری از صفحات به یکدیگر است.
یک کتاب تولید کن به عنوان مثال، اگر صفحات را با هم ترکیب کنید همانطور که در زیر توضیح داده اید، کتاب مورد نظر شما را می گیرند.
چندین روش برای اتصال کتاب وجود دارد. این دو موارد رایج در اینجا توضیح داده شده است. چسباندن صفحات دقیقا همان اندازه هستند. شمع کردن آنها سپس پایه پایین در امتداد یک لبه این همه آن است که وجود دارد. شاخه ها ممکن است نگاه نکنند بسیار شسته و رفته و این لبه کتاب شما ممکن است تا حدودی ناتمام نگاه. اما با فشار دادن یک قطعه از این می توان به راحتی ثابت کرد.

چسباندن کاغذ بدرقه و جلد کتاب

Binding book in Hom Pat5

از مهمترین مراحل صحافی که مرحله پایان آن هم محسوب می شود چسباندن کاغذ بدرقه است جلد سخت، کتاب خانگی خود را مهم خواهد ساخت. این لباس آن را می پوشاند و همچنین در داخل صفحات برخی از حفاظت. روش برای ساختن آنها در اینجا بسیار ساده است، اما حتی اگر شما می خواهید کار شسته و رفته حرفه ای را انجام دهید، باید به آرامی و با دقت کار کنید.

نحوه چشباندن کاغذ بدرقه

 

نوع کارتن مورد استفاده برای پوشش بسیار مهم است. این باید سفت و سخت باشد. پیراهن مقوا یا مقوا از جعبه های خرید شده توسط فروشگاه ها معمولا خیلی نازک و قابل انعطاف است. هیئت مدیره راه راه نیز باید اجتناب شود. نگاهی به یک کتاب معمولی و سختگیرانه و توجه به سختی و ضخامت پوشش. این چیزی است که باید جستجو کرد. کارتن که برای پشت پلاک های بزرگ طراحی استفاده می شود معمولا مناسب است و جعبه های سیگار ساخته شده از مقوا های سنگین است که برای مقاصد ما ایده آل است. اگر همه چیز با شکست مواجه شود، شما می توانید یک کارتن سنگین به نام چوب برقی را در هر فروشگاه هنری به خوبی عرضه کنید.
از آنجا که کارتن یک ماده بسیار خوب نیست، نوع کاغذ باید بر روی آن قرار گیرد. هر مقاله تزئینی نوعی که در صفحه قبلی ذکر شده است می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
مورد دیگری که شما نیاز دارید، برخی از نوار های پارچه ای مانند نوار Mystik است. این نوار دارای یک چسب قوی در یک طرف است، در بسیاری از رنگ ها موجود است و در عرض های مختلف می آید. رول ۲ اینچ بهترین است، اگر چه شما می توانید با عرض ۱ و ۱/۲ اینچ، اگر هیچ چیز دیگری در دسترس نیست. نوار چسب جراحی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. و احتمالا یکی دیگر از پارچه های ساده است. میله های پارچه ای، اردک پنبه ای سنگین، بوم، یا هر نوع سخت و سنگین مشابه استفاده می شود. یک چسب کازئین سفید، مانند المر، هر پارچه ای مثل این را بر روی مقوا نگه می دارد

دوخت عطف کتاب و مراحل چسب کاری

Binding book in Hom Pat4

صحافی دوخت عطف کتاب  پایان نامه و یا هر اوراق  اداری دیگری  از مهمترین مراحل صحافی به حساب می آید اگر این مرحله از کار به درستی انجام نشود ممکن کل کار زیر سئوال برود شما یک کتاب یا پایان نامه را در نظر بگیرید که  دارای جلد طلاکوبی بسیار زیبایی است و از استحکام خوبی نیز برخوردار است ولی به دلیل اینکه خوب ته بندی و یا دوخت عطف آن به درستی انجام نشده است در حین جابجایی دچار مشکل شده و از هم می پاشد اینجاست که تمام آن زیبایی ها ارزش خود را از دست می دهد و کار دیگرهیچ ازرشی نزد مشتری ندارد در زیل به صورت اختصار نحوه ته بندی کتاب و یا هر اوراق اداری دیگری را برای شما شرح داد ایم : ضماً ته بندی و دوخت عطف به چند طریق انجام می شود که از آن جمله می توان به دوخت عطف به روش سورخکاری دوخت عطف به روش اره کاری که از روش سنتی صحافی است دوخت عطف به روش ته چسب و یا چسب حرارتی و دیگری دوخت پانچ و سیمی کردن جزوات و بسیاری روش های دیگر که در این مجال نمی گنجد.

دوخت عطف کتاب

ممکن است صفحات جداگانه و همچنین صفحات چهار صفحه را با هم ترکیب کنید. با این حال شما نمیتوانید در امتداد مرکز چرخد ​​- به عنوان هیچ کدام وجود ندارد. آنچه شما باید انجام دهید این است که سوراخ سوراخ در امتداد لبه قرار دهید و سپس صفحات را به هم بزنید. نتیجه چیزی شبیه لبه پیچیده است که قبلا شرح داده شده است. نقاشی ها نشان می دهد که این نوع اتصال چگونه انجام می شود. گفته می شود که کتابی با عنوان “متصل به سمت” است.
چسباندن
زمانی که میخواهید برخی از چسبناکی را انجام دهید، چندین بار در ساخت کتابها وجود دارد. در اینجا چند روش وجود دارد که شغل شسته و رفته و دائم تولید می کنند.
انواع مختلفی از چسب ها و پاستاها را انتخاب کنید. رب کاغذ سفید یا “رب کتابخانه” برای اکثر مقاصد مفید است. این ضخیم، ارزان و در دسترس در هر فروشگاه پنج و ده و یا لوازم التحریر است. خمیر خود را کاملا آسان می کند. کمی آرد و آب همه چیز است که شما نیاز دارید. یک قاشق غذاخوری آرد را در یک کاسه یا کاسه کوچک قرار دهید. سپس آرد را به آرامی اضافه کنید و تا زمانی که یک رنده ضخیم دریافت کنید، آنرا بشویید.
یک چسب کازئین سفید مانند Elmer چسب خوب دیگری است. گران تر از خمیر کاغذ است اما مفید است وقتی مواد خام و سنگین را میچینید. اگر می خواهید یک برگ یا برخی از چمن یا یک قفل مو را بچرخانید، یک چسب کازئین سفید می تواند نوعی استفاده باشد.
بهتر است از سیمان لاستیکی اجتناب شود زیرا کاغذ را لکه دار می کند و بسیار دائمی نیست. چسب های بسیار قوی مانند اپوکسی ها یا سیمان Duco واقعا برای کاغذ استفاده نمی شوند.
هنگامی که یک تکه کاغذ بزرگ را میچینید، گاهی اوقات مفید است که چسبهای خود را از بین ببرید یا آب کمی مصرف کنید. این به شما این امکان را می دهد که راحت تر و یکنواخت تر آن را بشویید. از برس خوب استفاده کنید. یک براش رنگی ۱ یا ۲ اینچ بسیار بهتر از یک برس کوچک آبرنگ کمی با موهای خیس است.
به طور کلی، بهتر است از کمترین میزان رب استفاده کنید که این کار را انجام می دهد. زمانیکه رب به شدت اعمال می شود، مدت زیادی طول می کشد تا خشک شود و احتمالا باعث ایجاد چین و چروک و لرزش شود.
هنگامی که لایه گذاری خود را تمام کردید مهم است که برخی از وزن سنگین را در کتاب خود قرار دهید. هرچی بیشتر بهتر. این کار باعث جلوگیری از چروک شدن می شود. Bookbinders حرفه ای دارای پرس های خاص و هر زمان که آنها انجام شده است
هر گونه کپی کردن آنها این کتاب را در مطبوعات قرار داده و آن را یک شب در آنجا نگه داشته است.
بیایید نمونه ای از یک کار چسباندن را ببینیم و ببینیم چطور باید انجام شود. فرض کنید شما یک کتاب از درختان ساختید و یک عکس از درختی که از مجله ای که شما می خواهید در کتاب خود وارد کنید را داشته باشید. اول، قطع کردن به اندازه شما می خواهید. آن را در یک روزنامه قرار دهید. با استفاده از یک برس خوب اندازه قلم را در پشت کلیپینگ گسترش دهید. سپس آن را انتخاب کنید و آن را در محل در کتاب قرار دهید. یک قطعه کاغذ تمیز را بر روی کلیپینگ قرار دهید و آن را صاف کنید. هر حباب هوا را از مرکز به سمت لبه بکشید. اگر هر خمیری از زیر لبه ها خارج می شود، آن را کمی با دستمال مرطوب پاک کنید. سپس کتاب و شمع را تا آنجا که ممکن است بر روی آن بگذارید. اجازه دهید آن را به مدت یک ساعت یا دو یا یک شستشو خشک.

روش بدست آوردن عطف کتاب در صحافی و جلد سازی

در طراحی یک جلد همیشه باید مقدار فضایی رو برای برش در نظر گرفت من از دوستان طراح همیشه سئوال می کردم این فضا چقدر باشه و دوستان اکثراً می گفتن ۰.۶ (شش دهم) تا ۱ سانتی متر، اما واقعاً مقدار ثابتی نداره ولی بهتر ۱ تا ۱.۵ (یک تا یک و نیم سانتی متر) در نظر گرفته بشه و نباید تو این فضا چیزی نوشته بشه.

دومین چیزی که اکثر دوستان با اون مشکل دارن نحوه بدست آوردن عطف کتاب، من با دوستانی که تو انتشارات مختلف کار می کردن صحبت کردم و همه اونها توصیه کردند برای هر ۲۰۰ صفحه ای که می بندیم باید ۱ سانتی متر عطف بگذاریم(در صورتی که کاغذی که در چاپ خونه چاپ میشه ۷۰ گرمی باشه) و یکی از دوستان و استادان عزیز فرمولی رو گفت که تا حالا تو همه کارام منو کمک کرده و اون فرمول:

تعداد صفحات کتاب *(ضرب) ۰.۰۰۵۶۶۴= مقدار عطف کتاب که این عدد باید گرد شه

و این نکته رو اضافی کنم که این فرمول در کاغذهای ۸۰ گرمی استفاده میشه و اگر کاغذ چاپ ما ۷۰ گرمی باشه باید عدد بدست اومده رو در ۱۵% ضرب کنیم و حاصل رو از عدد اولیه کم کنیم.

مثال:

۲۰۰ صفحه کتاب (۲۰۰*۰.۰۰۵۶۶۴= ۱.۱۳۲۸ در نتیجه ۱.۲) برای کاغذ ۸۰ گرمی

۲۰۰ صفحه کتاب (۲۰۰*۰.۰۰۵۶۶۴= ۱.۱۳۲۸ ، ۱.۱۳۲۸ * ۱۵% = ۰.۱۶۹۹۲

و در انتها ۱.۱۳۲۸ –(منهای) ۰.۱۶۹۹۲ = ۰.۹۶۲۸۸ و در اینجا نتیجه می گیریم عدد باید ۰.۹۷ بشود که با توجه به ضخامت جلد می توان آن را ۱(یک) در نظر گرفت.

بعد از بدست آوردن عطف میشه وسطش رو بدست آورد و با فونت مناسب و اندازه قلم مناسب تو عطف عنوان و نام نویسنده رو اضافه کرد.

قطع (ابعاد): قطع کتاب یا سالنامه با توجه به طول و عرض صفحات کاغذ آن مشخص می شود. برخی از قطع های معروف بدین شرح است: قطع مدیران (۵/۱۹×۵/۲۵)، قطع وزیری (۱۶×۲۳)، قطع رقعی(۱۴×۲۱)، قطع خشتی (۲۱×۲۱)، قطع پالتویی (۵/۱۰×۵/۲۱)، قطع جیبی پالتویی (۵/۷×۱۶) و ….

۲. عطف: قسمتی از عرض جلد کتاب یا سالنامه که پشت و روی جلد را به هم متصل می کند و در صحافی گالینگور و جلد سازی بصورت ته صاف یا ته گرد و یا اشکال دیگر می تواند باشد.

۳. جلد چرمی: از چرم مصنوعی تولید شده و معمولاً دور جلد دوخته می شود. به دلیل نرم بودن و دوام بیشتر، جلد چرمی مورد توجه بیشتری واقع می شود. چرم مصنوعی در انواع بافت ها و رنگهای مختلف و همچنین تولیدات ایرانی و خارجی موجود می باشد. (استفاده از چرم طبیعی برای جلد سالنامه امکان پذیر بوده ولی در عین حال بسیار گران است.

۴. جلد گالینگور: گالینگور به کاغذ با پوشش مخصوصی که برای روکش جلد کتاب ویا جعبه های خاص استفاده می گردد، گفته می شود. گالینگور در رنگهای بسیار متنوع و در طرحهای مختلف در انواع تولیدات ایرانی و خارجی موجود است (در تولیدات بانک سالنامه از بهترین انواع گالینگور خارجی استفاده می شود.

۵. طلا کوبی و نقره کوبی: طلا کوبی یعنی ثبت آرم و یا نوشته با حروف درشت بر روی انواع گالینگور ویا کاغذ و مقوا همراه با فشار و حرارت. عموما ًبرای درج آرم و نام شرکت بر روی جلدهای گالینگور استفاده می شود. بر خلاف نام طلاکوبی،رنگهای متنوع داشته ولی رنگ نقره ای آن بیشتر استفاده می شود. قبل از طلاکوبی باید کلیشه آرم و نوشته مورد نظر ساخته شود. در صورتی که هنگام طلاکوبی کلیشه بدون استفاده از ورقه های طلا به کار گرفته شود، سطح گالینگور بدون آنکه رنگی به خود بگیرد اندکی گود شده که جذابیت خاصی دارد.

۶. داغی: حک و گود کردن آرم یا نوشته بر روی جلد چرمی و یا گالینگور که با استفاده از کلیشه آن طرح امکان پذیر است. داغی رنگ نداشته و فقط با فرورفتگی ایجاد شده قابل تشخیص است. برخی انواع گران قیمت گالینگور و چرم (ترمو) در اثر فشار حرارت کلیشه تغییر رنگ داده و تیره می شود. کلیشه مورد استفاده برای جلد چرمی حتما ً باید ۳ میلی متر باشد. در مواردی چاپ آرم رنگی بر روی جلدهای گالینگور و چرمی با استفاده از چاپ سیلک امکان پذیر است.

۷. جلد ۴رنگ و سلفون: در این نوع جلد طرح جلد و پشت جلد بصورت ۴ رنگ با استفاده از چاپ افست چاپ شده و برای محافظت بیشتر روی آن سلفون (مات یا براق) می کشند. در این نوع جلد امکان چاپ تصاویر و یا نقوش با کیفیت و وضوح بالا امکان پذیر است. استفاده از U.V براق یا مات جذابیت بیشتری به جلد خواهد داد. توجه: قبل از طراحی جلد حتما ً مشخصات فایل مورد نیاز برای چاپ را با بانک سالنامه را کنترل نمایید.

۸. آستر بدرقه: ورق کاغذی نسبتا ً ضخیم که از یک طرف به داخل جلد و از طرف دیگر به اولین صفحه کتاب یا سالنامه متصل می شود. آستر بدرقه های تولیدات بانک سالنامه به رنگ طوسی سیر بوده و در صورت سفارش امکان چاپ آرم و یا تصاویر و یا نقشه ایران و جهان امکان پذیراست. توجه : هزینه چاپ رنگهای نقره ای، طلایی، مسی و یا چاپ رنگ های معمولی به صورت زمینه پر معادل ۲رنگ چاپ محاسبه می شود.

۹. صحافی سیمی: اتصال صفحات سالنامه و کتاب در حالت صحافی عادی با استفاده از دوخت و رشته های نخ بوده ولی در صورت نیاز امکان صحافی سیمی (زوج) وجود دارد. توجه: به علت قطور بودن سالنامه های روزانه صحافی سیمی این نوع سالنامه های توصیه نمی شود.

۱۰. تبلیغ رنگی: چاپ متن ها و تصاویر تبلیغی بر روی کاغذ های گلاسه و صحافی آن در ابتدا و انتهای سالنامه. تعداد صفحات تبلیغ گلاسه باید یکی از اعداد (۲/۴/۸/۱۶/۲۴/۳۲/۴۰/۴۸و …) باشد. توجه: قبل از طراحی صفحات تبلیغی حتما ً مشخصات فایل مورد نیاز برای چاپ را با بانک سالنامه کنترل نمایید.

۱۱. فرمهای اضافی: هر ۱۶ صفحه از اوراق کتاب یا سالنامه را یک فرم می نامیم (البته فرمهای ۴/۳۲/۱۲ و… صفحه ای نیز وجود دارند) در صورت نیاز می توان اطلاعات خاص مانند مشخصات فنی- اطلاعاتی مهندسی- نمایندگی ها- صفحات یادداشت و… را به سالنامه مورد نظر خود اضافه کنیم.

۱۲. چاپ آرم صفحات: آرم و یا مشخصات شرکت ها می تواند بصورت تک رنگ و یا چند رنگ روی صفحات سالنامه چاپ شود محل چاپ آن هر جای صفحه می تواند باشد ولی در تولیدات بانک سالنامه محل مشخصی در بالای صفحه برای این کار در نظر گرفته شده که استفاده از آن توصیه می شود. چاپ آرم و یا نوشته به صورت کم رنگ (ترام) در زمینه کاغذ نیز امکان پذیر است. همچنین زمینه سفید کاغذ می تواند به رنگ کرم و یا رنگهای دیگر چاپ شود.

۱۳. ربان اختصاصی: استفاده از ربان اختصاصی با عرض ۱۱ میلی متر که نام و یا آرم شرکت در طول آن تکرار می شود زیبایی سالنامه را دو چندان می کند. بافت ربان با ۲ یا چند رنگ امکان پذیر است.

۱۴. کلیشه: قطعه فلزی که طرح آرم و یا نام شرکت به صورت برجسته (به ارتفاع ۵/۱ یا ۳ میلی متر) روی آن ثبت شده و برای طلاکوبی و یا داغی مورد نیاز است. برای تهیه کلیشه،یک برگ پرینت با کیفیت خوب در اندازه یک به یک و سیاه و سفید (بدون ترام و قسمت های خاکستری) از آرم یا متن مورد نظر مورد نیاز است.

مراحل صحافی صنعتی

به ردیف­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ کردن و پشت­سرهم چیدن اوراق و فرم­ها به شکل مشخص «ترتیب­کردن» گفته می­شود. این عمل برای کارهایی که دارای چند فرم یا نسخه باشد صورت می گیرد. اوراق چند نسخه­ای، جزوات و کتاب از جمله کارهایی هستند که به « ترتیب شدن » نیاز دارند تا بقیه­ی مراحل بر روی آن­ها انجام پذیرد .

فرم­ها طبق ردیف و شکل خاص در کنار هم ، روی سطح میز کار چیده می­شوند و صحاف با برداشتن و قراردادن فرم­ها بر روی هم ، کارها را ترتیب می­کند. در مورد کارهای شماره­دار (شماره­ی مسلسل) به دقت و توجه بیشتری نیاز است .

باید دقت شود که ترتیب فرم­های با شماره­ی مسلسل ، پس از ترتیب­شدن به شکل برعکس

( روی کار به سطح میز) روی میز کار قرار داده شود تا ترتیب شماره­ها به همان شکل اولیه حفظ شود.

معمولاٌ مابین فرم­های ترتیب­شده ، پس از هر ۱۰۰ یا ۱۵۰ برگ (دو نسخه ای) یک برگ شمیز به عنوان زیره قرار داده می­شود.

خاطرنشان می­شود ، برای دسته­کردن کارهایی که تر تیب شده­اند ، نشان و سنجاق (گونیای کار) درنظر گرفته شود و از همان طرف دسته شود.

به هنگام ترتیب اوراق و برای سهولت کار از گلیسیرین استفاده می­شود. بدین ترتیب که انگشت­ها را به گلیسیرین آغشته می­کنیم و در این حالت ، گیرایی کاغذها به بهترین شکل صورت می­گیرد.

ماشین ترتیب : دستگاه­های ترتیب با شکل و ساختمان متفاوت و در اندازه­های گوناگون ساخته می­شود. به هرصورت اوراق و فرم­های چاپ­شده به ترتیب در مخازن دستگاه چیده

می­شود و پس از راه اندازی ، اوراق یکی پس از دیگری بر روی هم قرار می­گیرند.

عملکرد دستگاه­ها بدین ترتیب است که از هر واحد یک فرم بر روی نوار متحرک (ریل) دستگاه می­افتد و در آخرین واحد ، فرم­های داخل کتاب تکمیل می­گردد.

تعداد واحدهایی که در یک خط قرار می­گیرند را نیز می توان تغییر داد.

در بعضی از دستگاه­ها فرم­ها به صورت « هشتی » ( از وسط) بر روی ریل قرار می­گیرند و همین طور فرم­های دیگر و در آخر جزوه یا مجله کامل می­شود که معمولاٌ در این حالت ، ماشین دوخت ، فرم­های ترتیب شده را از وسط مفتول می­کند .

در این دستگاه­ها ، کنترل کننده­هایی وجود دارد که در صورت بروز اشکال در ترتیب فرم­ها ، فرم را از مرحله­ی تولید خارج می­کند. برای مثال اگر از یک فرم دو عدد برداشته شود ، حالت مذکور پیش می­آید.

نوع دیگری از دستگاه ترتیب هست که برای کارهای لت به کار می­آید و دارای واحدهای بسیار می­باشد.

این دستگاه به شکل­های گوناگون طراحی شده است و از هر واحد یک برگ به قسمت خروجی هدایت می­شود. بعضی از این دستگاه­ها تا ۶۰ واحد ترتیب دارند و گنجایش هر واحد حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ برگ است.

انواع صحافی :

قبل از پیدایش صنعت چاپ ، صحافی کتاب به کارهای تکی­سازی منحصر بود که جنبه­ی هنری نیز در آن بسیار لحاظ می­شد . بعد از اختراع چاپ ، صحافی تکی نمی­توانست جواب­گوی تیراژ بالای کتاب­ها باشد تا این که ماشین­آلاتی طراحی و ساخته شد تا امروز که به حد کمال و سرعت رسیده است .

صحافی را به دو نوع می­توان تقسیم نمود. صحافی دستی و ماشینی .

حدود ۹۰% از کارهای صحافی ماشینی به وسیله­ی دستگاه­های مختلف و ۱۰% به صورت دستی خواهد بود. در مورد صحافی دستی نیز به همین ترتیب است و ۱۰% از کارها با ماشین صورت می­پذیرد.

در این مبحث، ساخت کتاب به شیوه­ی دستی را از ابتدا تا انتها مورد مطالعه قرار می­دهیم .

به طور کلی، ساخت جلد کتاب در سه مرحله انجام می­شود.

۱ – آماده ­کردن کتاب

۲ – آماده ­سازی جلد

۳ – تلفیق آن دو با هم (تجلید)

اجرای این مراحل به فنونی نیاز دارد که بدان خواهیم پرداخت.

ته ­دوزی کتاب

ابتدا در چهار نقطه از عطف کتاب ، به اندازه­ی مرسوم ، با اره شکاف­هایی را ایجاد می­کنیم . مثلاٌ کتابی که طول آن ۲۴ سانتی­متر باشد از دو طرف به فاصله­ی ۲ سانتی­متر دو شکاف ایجاد کرده و بعد از هرشکاف و با فاصله­ی ۳ سانتی­متر دو شکاف دیگر به وجود می­آوریم . از وسط دو شکاف دوم به طور عمودی نخ پرک رد می­شود (نخ چند لایه به هم تابیده شده ، پرک نامیده می­شود) . ته­دوزی کتاب به وسیله­ی دستگاهی به نام « کارگاه» انجام می­شود.

بعد از آماده ­سازی کارگاه جهت ته­دوزی اولین فرم روی صفحه­ی کارگاه قرار می­گیرد. سوزن که نخ به آن وصل است از اولین شیار داخل فرم می­شود و از دومین شیار از پایین نخ عمودی ، سوزن را از قسمت ته خارج و دوباره سوزن را به پشت نخ عمودی رسانده و از بالای نخ عمودی با سرداخل فرم فرو می­بریم سپس از شیار سوم و پایین نخ عمودی ، سوزن را از ته خارج می­کنیم و مجدداٌ سوزن را به پشت نخ عمودی رسانده و از بالای نخ با سر از فرم عبور می­دهیم ، سپس ته سوزن را از شیار چهارم خارج می­کنیم . برای دوختن فرم­های بعد هم به همین شیوه عمل

می­کنیم تا در نهایت دوخت فرم­های کتاب به اتمام برسد. بعد از دوختن تمام فرم­ها، دو نخ عمودی را از دو طرف به ارتفاع دوسانتی­متر قطع می­کنیم که برای مرحله بعد مورد نیاز است.

پس از دوخت کتاب ، هرطرف آن را با یک برگ کاغذ تاشده ، معادل ۴ صفحه (آستربدرقه) پوشش می­دهیم . اضافه­ی نخ پرک را باز و افشان می­کنیم که اصطلاحاٌ پرچ­کردن گفته می­شود. نخ پرچ­شده را به شکل افشان ، بر روی آستر بدرقه می­چسبانیم . پس از مدتی طرف دیگر را هم با قدری کشیدن به طرف بیرون ، روی بدرقه می­چسبانیم . خاصیت این عمل ، محکم­شدن کتاب درون جلد می­باشد.

بعد از چسبانیدن نخ­ها به وسیله­ی « مشته » به ته کتاب می­زنیم و سپس آن را از طرف عطف بر روی سطح صاف می­زنیم و از پهلو روی میز قرار می­دهیم . قسمت عطف را با قلم مو به چسب آغشته می­کنیم (مخلوط ۷۵% چسب و ۲۵% آب). پس از خشک­شدن چسب، چند بار دیگر با مشته به ته کتاب می­زنیم و سپس سه طرف دیگر برش زده می­شود.

چنانچه در صدد گردکردن عطف کتاب باشیم، قسمت چسب­خورده را کمی گرم می­کنیم و با یک دست لب کتاب را به طرف مخالف عطف می­کشیم و با مشته به کتاب می­کوبیم تا به طرف جلو کشیده شود. سپس کتاب را برمی­گردانیم و به همان ترتیب عمل می­کنیم. این کار را چند بار تکرار می­کنیم تا عطف کتاب گرد شود.

مرحله­ی بعد چسباندن تنظیف و شیرازه می­باشد تنظیف، قسمت عطف و فضایی حدود ۲ سانتی­متر از روی کتاب را در بر می­گیرد و ته­بندی کتاب را استحکام می­بخشد.

شیرازه نیز عبارت از پارچه­ی باریکی به عرض حدود ۲ تا ۵/۲ سانتی­متر است و به رنگ­های مختلف و بعضاٌ راه­راه وجود دارد. شیرازه به دو سرعطف چسبانیده می­شود.

پس از این مراحل ، کتاب آماده­ی جلدگذاری شده است.

برای ساخت جلد از مواد و جنس­های مختلفی استفاده می­شود

الف – گالینگور ؛ جنسی است متشکل از کاغذ و مواد پی­وی­سی و رزین که با رنگ­های مختلف و متنوع مخلوط و به یک سطح کاغذ ، توسط ماشین­های مخصوص منتقل می­گردد.

در گذشته از پارچه به جای کاغذ استفاده می­شد که این روش منسوخ شده است. متأسفانه گالینگورهای پشت کاغذی دارای استحکام کمتری است و برای کتاب­های باارزش و مرجع مناسب نیست .

ب – انواع پارچه؛ شامل ترمه ، مخمل، ساتین ، کتان و هرنوع پارچه­ی دیگر ، حتی گونی چتایی .

ج – انواع چرم ؛ شامل تیماج ( از پوست بز تولید می­شود) ، میشن (از پوست گوسفند تولید می­شود) ، خرم (از پوست گوساله)، چرم ساغری (از پوست خر) و چرم خوک ( که به علت عدم طهارت در ذات حیوان به طور کل در کشورهای اسلامی از آن استفاده نمی­شود اما در کشورهای دیگر از آن استفاده می­گردد) . این توضیح ضروری است که بهترین چرم برای صحافی کتاب ، چرم ساغری است . زیرا چرم مذکور بعد از دباغی دارای نوعی چروک بسیار زیباست ، به­علاوه از نظر استقامت در طول زمان از هرنوع پوسیدگی درامان می­ماند و ضمناٌ لطافت خاصی هم نظیر لطافت پوست خوک دارد. این امکان وجود دارد که از پوست گوساله با حیواناتی نظیر گورخر از طرف موی آن استفاده کنند که بسیار شکیل و چشم­نواز است. توضیح این که این نوع جنس برای ساخت آلبوم، قاب، لوازم روی میز و… به­کار می­رود که ساخت آن به­طور حتم نیاز به تبحر خاص دارد.

غیر از جنس­هایی که ذکر گردید، از مواد دیگری نیز برای ساخت جلد استفاده می­شود این مواد عبارت­اند از:

۱ – مقوا برای دو طرف جلد با قطرهای مختلف که اصطلاحاٌ آن­­ها را « لت» می­نامند.

۲ – باریکه­ی شمیز که بین دو « لت» قرار می­گیرد و آن را «عطف» جلد می­نامند.

مراحل کار

اندازه­ی دو « لت» مقوا : بعد از برش کتاب ، دو « لت » مقوای جلد را به اندازه­ای می­بریم که از سه طرف کتاب (بالا،پایین و لت جلو) حداکثر پنج میلی­متر از کتاب بیرون قرار گیرد. اما در قسمت عطف یا « ته کتاب» ، می­بایست از لب تای بدرقه در عطف با مقوای جلد حداکثر ۷ تا ۸ میلی­متر فاصله باشد، به این معنی که باریکه­ی شمیز برای آن قسمت از ته جلد که حالت لولا دارد و اصطلاحاٌ « جاناخنی» نامیده می­شود از هرطرف تا لب مقوا ۷ میلی­متر فاصله داشته باشد .

برای یک اندازه درآمدن فاصله­ی بین عطف و لت­ها، مقوای باریکی می­بریم که به آن مقوای وسط یا اندازه­­ی وسط گفته می­شود. با قراردادن این مقوا بین دو مقوا، فاصله­ها به یک اندازه درمی­آید

جلد گالینگور

ساخت جلد با گالینگور هم با دست و هم باماشین امکان­پذیر است . ساخت جلد به شکل سری سازی با گالینگور با سرعت صورت می­پذیرد. بعضاٌ جلدهایی ساخته می­شود که عطف آن از گالینگور و دوطرف مقوا از پوشش­های دیگر مانند کاغذهای رنگی استفاده می­شود.

برای ساخت ، ابتدا گالینگور را چسب می­زنیم و مقوای لت را روی آن قرار می­دهیم . سپس مقوای وسط و بعد از آن لت دیگری روی پوشش می­چسبانیم . باریکه­ی عطف را نیز

می­چسبانیم . بعد جلد را برمی­گردانیم و با دست بر روی گالینگور می­کشیم تا تمام قسمت­ها به­خوبی بچسبد. در آخرین مرحله دورتادور جلد را برگردان می­کنیم.

ساخت جلد

بعد از آن که مقواهای جلد و باریکه­ی عطف آماده شد، با محاسبه­ی اندازه­ها، اندازه­ی چرم از هرطرف (چهارطرف) ۲ سانتی­متر بزرگ­تربریده می­شود.

ابتدا یک « لت » مقوا را چسب می­زنیم و بر روی پوشش قرار می­دهیم و بعد به فاصله­ی ۷ میلی­متر باریکه­ی وسط را قرار می­دهیم . باریکه­ی وسط را چسبانده و بعد به فاصله­ی ۷ میلی­متراز باریکه­ی وسط ، مقوای دوم را چسب می­زنیم و بر روی چرم قرار می­دهیم . بعد از بریدن

گوشه­ های چرم ، چهارطرف را از داخل برروی مقوا برمی­گردانیم. مراحل کار به شکل زیر است .

مقوا را هم به صورت ساده و هم گرد می­توان اعمال نمود. برای تمیزترشدن قسمت برگردان بهتر است به مقوا چسب زده شود. گوشه­ها را با وسیله­ای به نام درفش می­توان خیلی ظریف به داخل کشید. پس از آن لبه گالینگور باید با کشش زیاد روی لبه مقوا برگردانده شود.

به­ طوری که فضای خالی بین لت مقوا و پوشش وجود نداشته باشد.

تجلید

برای تلفیق جلد و کتاب باید ابتدا قسمت عطف و جا ناخنی را چسب زده و کتاب باتوجه به سر و ته و با حفظ فاصله یکسان از بالا و پایین کتاب در جلد قرار گیرد. در این مرحله کتاب باید در دستگاه پرس جاناخنی قرار گیرد تا چسب خشک شود.

پس از خشک شدن، آستر بدرقه­ی ابتدا و انتها را به مقوای جلد می­چسبانیم و تحت فشار قرار می­دهیم تا کاملاٌ خشک شود.

لازم به ذکر است ، مراحل تکمیل جلد (طلاکوبی ، چاپ ، گودکردن و …) قبل از تجلید انجام می­شود.

در جلدسازی ماشینی تمام مراحل با همین روش ولی به وسیله­ی نوردها، پنجه­ها و … انجام می­شود.

حروف و مقیاس در حروفچینی

حروف و مقیاس در حروفچینی

تاثیر بصری حروف

نیرو و ضخامت حروف(سیاه) و (نازک)

امکان طراحی در خط لاتین

حروف لاتین

حروف پایه دار یا سریفserif

حروف بدون پایه یا سانسریفsan-serif

تعریف فونت- font

عبارت است از انواع حالت های حروف یک الفبای کامل که اعداد و سایر علایم مورد نیاز حروفچینی نیز همراه آن باشد. به طور مثال الفبای فارسی از ۳۲ حرف تشکیل شده است؛ ولی بیش از یکصد فونت فارسی وجود دارد، زیرا علاوه بر اعداد و علائم مانند ممیز، علامت سئوال، علامت تعجب و… هر حرف فارسی چند حالت مختلف دارد.

(ه، هر، مه، ابهر)

uبا انتخاب فونت مناسب، فاصله سطر، اندازه مختلف حروف برای متن روزنامه یا مجله به خاکستری های مختلفی می رسیم. باید با رعایت منطق کاربرد، بافت خاکستری مطلوب را انتخاب کنیم.

اندازه حروف

پونت point(کوچکترین حد اندازه چاپی است و در سیتسم آلمانی معادلmm 376/.است)

در سیستم رایانه ای با اندازه ”متریک“ تعریف می شود.

دوازده پونت را یک سیسرو گویند که معادلmm 511/4گویند

چهار سیسرو را یک گوادراد یا گوادرات یا یک اشپون گویند و مقدار آن mm 18 است.

آموزش صحافی و زرکوب پایان نامه

 ترکیب بندی :

ترکیب بندی کتاب عبارتست از یک جا و کنار هم قرار دادن صفحات کتاب به ترتیب شماره صفحات . در ترکیب بندی چهار عمل صورت می گیرد :

تا کردن ، لت گذاشتن ، مرتب کردن ، و دوختن. :: تا کردن : صفحات کتاب معمولا تک تک چاپ نمی شوند ، بلکه هر چند صفحه ان بر پشت و روی یک ورق بزرگ کاغذ چاپ می شود. بنابر این اوراق چاپ شده را باید تا کرد .

تا کردن در صحافی امروزی به وسیله ماشین تا زنی انجام می گیرد .اوراق چاپ شده به وسیله نورد های ماشین تا زنی چند بار از موضع مطلوب تا می خورند. ورق تا خورده را ، که بخشی از کتاب است ، یک فرم می نامند . صفحات کتاب در یک فرم به ترتیب شماره پشت هم قرار می گیرند.

تعداد صفحات یک فرم معمولا مضربی از ۴ است .

 لت گذاشتن :

بعضی از کتاب ها صفحات رنگی مخصوص یا نقشه یا تصاویر خارج از متن دارند که باید به صورت یک یا چند لت جداگانه در وسط یک فرم یا بین دو فرم قرار بگیرند.

لت گذاری در وسط یک فرم با دست انجام می گیرد. :: مرتب کردن : کتاب معمولا در صد ها یا هزار ها نسخه طبع می شود . بنابر این هر فرم

کتاب در صد ها یا هزار ها نسخه است ، و نسخ متعدد و یک شکل فرمها، توده های جدا گانه و متعدد را تشکیل می دهند . برای مرتب کردن ، باید از روی این توده ها ، به ترتیب صفحات یک

کتاب، فرمها را به ترتیب برداشت و در کنار هم قرار داد . این عمل را در صحافی (( مرتب کردن )) می نامند. در صحافی جدید عمل مرتب کردن ، به وسیله ماشینهای ترتیب انجام می گیرد.

دوختن :

پس از عمل ترتیب، ته فرمهای هر جلد را باید به یکدگر دوخت . دوخت در صحافی امروزه دو طریقه دارد. طریقه (( سمایث)) ( smayth) و طریقه کناره دوزی .

در هر دو طریقه از نخهای محکم نایلونی یا پنبه ای استفاده می شود . دوخت به طریقه (( سمایث)) استحکام کافی به کتاب می دهد و عطف فرمها حالت محدب پیدا می کند ، و باز نگهداشتن کتاب نسبتا به سهولت انجام می گیرد. اما کتابهایی که به طریقه کناره دوزی دوخته می شوند ، استحکام بیشتری پیدا می کنند . معمولا کتابهای درسی و کتابهای مرجع را ، که بیشتر از کتابهای عادی مورد استفاده قرار می گیرند، به این طریقه کناره دوزی می دوزند . در هر دو طریقه عمل دوخت به وسیله ماشینهای مخصوص صورت می گیرد.

شکل بندی:

شکلبندی کتاب نیز چهار مرحله دارد : کوبیدن، چسب زدن ، لب بریدن و گرد سازی، پشت کوبی و استر بندی.

۱_ کوبیدن: فرمهای هر کتاب پس از دوخت ، در امتداد عطف تورم پیدا می کند. برای از بین بردن این تورم ،فرمها را در ماشین مخصوص ، بین دوصفحه فولادی قرار می دهند ،و فشاری در حدود چند تن بر انها وارد می کنند.عمل کوبیدن ، نسخ متعدد هر کتاب را از لحاظ

حجم نیز یکنواخت می کند.

۲_ چسب زدن : در اغلب کتابهایی که به طریقه ( سمایث) دوخته می شوند ، به وسیلهماشین چسب زنی ، لایه ای از چسب مخصوص به سطح عطف کتاب می کشند تا از شل شدن کوکها جلو گیری کند و سبب استحکام پیوستگی فرمها به یکدیگر می شود .

۳_ لب بریدن: لبه های ناهموار فرمهای کتاب ، پس از دوخت و کوبیدن ،به وسیله ماشین برش بریده می شوند. همه نسخ متعدد و فرمهای یک کتاب ،پس از عبور از ماشین برش،قطع یکسان پیدا می کنند.

۴_ گرد سازی: پشت کوبی و استر بندی . در صحافی جدید، این سه عمل به وسیله یک ماشین انجام می گیرد. این ماشین ابتدا سطح عطف کتاب را محدب می کند.سپس یک پشته اهنی بر سطح عطف ، مقوا را به عقب و جلو حرکت می دهد، و کنهره طولی ان را رو به بیرون فشار می دهد، به این طریق دو کناره طولی عطف لبه دار می شوند و به اصطلاح ((شانه

پیدا می کنند)) این دو لبه در هنگام کار گذاشتن کتاب در جلد ، در دو شیاری که بر جلد و نزدیک عطف ان احداث می شود جا می افتند و جلد را محکم نگاه می دارند . پس از این عمل همان ماشین یک تکه پارچه با سریشم بر سطح عطف می کشد، این پارچه را استر می نامند.

در اغلب کتابهای ته دوزی شده به وسیله همین ماشین یک قطعه پارچه مشبک اضافی بر عطف کتاب می چسبانند. عرض این پارچه حدود ۱۲ اینچ از قطر عطف بیشتر است و لبه های اضافی ان را بعدا در جلد گذاری زیر استر بدرقه بر سطح داخلی جلد می چسبانند.

استر بدرقه معمولا عبارتست از دو قطعخه کاغذ سفید یا رنگی که ممکن است مطلبی بر انها چاپ شده باشد و هر یک پس از تا خوردن ۴ صفحه به قطع کتاب تشکیل می دهد و هر قطعه را از محل تا در اول و در اخر اوراق صحافی شده کتاب به شانه عطف می چسبانند و سپس هنگام جلد گذاری نیمی از هر قطعه را به دو قطعه جلد می چسبانند تا سطح داخلی انها را بپوشاند. در بسیاری از کتابها لبه بالا و پایین عطف یک باریکه پارچه رنگی دارد که شیرازه نامیده می شود.

در کتابهایی که با دست صحافی می شوند برای استحکام بخشیدن به جلد کتاب ، شیرازه ها را به عطف می دوزند ، اما در کتابهایی که با ماشین صحافی می شوند شیرازه ها را تنها برای تزئین بر دو سر عطف می چسبانند.

 

جدیدترین مدل کارت عروسی و متن کارت دعوت +عکس

جدیدترین مدل کارت عروسی و متن کارت دعوت +عکس

جدید ترین مدل کارت عروسی 2018

در ابتدا ذکر این نکته حائز اهمیت است که فلسفه ی وجودی کارت عروسی به تنهایی به گذشته های دور می رسد آن زمان که دو نفر به هم علاقمند شده و این علاقه در نهایت به ازدواج آن ها می انجامید .

کارت عروسی جدید ایرانی و خارجی

کارت عروسی جدید ایرانی و خارجی

اعلامیه و خبر این رویداد مهم برای اطرافیان و آشنایان و همسایگان از طریق تکه کاغذی انجام می شد که بعد ها به کارت عروسی معروف شد و این امر تا جایی بود که تا قبل از به رسمت شناخته شدن کارت عروسی شیوه اعلام خبر این ازدواج به طریق ارتباط کلامی و نفر به نفر بود حال قبل از پیدایش پدیده کارت عروسی یا کارت دعوت سلایق روز به روز رو به نو شدن رفت تا جایی که آن تکه کاغذ معمولی را به عنوان کارت عروسی قبول نداشتند و به نوعی به قول امروزی ها یک نوع بی کلاسی می دانستند .

جدید ترین مدل های کارت عروسی

جدید ترین مدل های کارت عروسی

از این روز سر و کله کارت های نفیس با طراحی و نقوش زیبا و جنس های متفاوت از آنچه که تا به حال مردم دیده بودند از گوشه و کنار دنیا پیدا شد و به این ترتیب سطح سلایق افراد نوع بشر رو به کمال گروید و از آن کاغذ معمولی به کارت عروسی نفیس یا به قول امروزی ها کارت عروسی لوکس و لاکچری گروید حال در این بین فروشگاه کارت عروسی نگارخانه بود که برای اولین بار اقدام به عرضه و تولید وطنی این نوع کارت عروسی ها با همان آب و رنگ در خور توجه نموده است .

کارت عروسی های نفیس به خاطر جنس و ظاهر زیبایی که دارند زحمات و کار زیادی که برای تولید این نوع کارت عروسی ها کشیده می شود معمولاَ برای تولید کنندگان داخلی صرفه اقتصادی ندارد زیرا این کارت ها هم از نظر جنس و هم از نظر طرح و نقش بدون اقراق یک سرو گردن از کارت های وطنی بالاتر هستند و معمولاَ افراد دشوار پسند در مواجهه با این کارتها هیچ حرف و بهانه ای برای گفت ندارند

مدل های جدید کارت عروسی خارجی

مدل های جدید کارت عروسی خارجی

مشخصه های اصلی کارت عروسی نفیس فروشگاه نگارخانه عبارتند از :۱- جنس کاغذ به کار رفته در این کارت ها از نوع مرغوب و درجه یک بازار چاپ ترکیه و سایر کشورهای اروپایی می باشد.
۲- نوع چاپ انجام شده در این کارت ها از نوع چاپ افست ۸ رنگ و آخرین تکنولوژی چاپ اروپا از لحاظ کیفیت و ثبات پذیری رنگ است
۳- متعلقات کارت های نفیس ارائه شده در فروشگاه کارت عروسی نگارانه بر عکس سایر کارت های ایرانی به صورت کاملاً فابریک و ارجینال و چسب سر خود می باشد و هیچ احتیاجی به چسب مایع و یا چسب حرارتی برای سرهم کردن کارت ها نیست
و نکته پایانی طراحی این کارها به صورت کاملاَ حرفه ای نه بازاری و کاملا ًدر خور سلیقه و طبع مشتری می باشد.

جدید ترین مدل کارت عروسی رسمی و مجلسی

فارغ از اینکه کارت عروسی چطور و چگونه درست شده و تا به امروز با کلی تغییرات و تحولات به دست ما رسیده است اما این نکته همیشه صادق بوده است که همواره افرادی در جامعه هستند که دارای ذائقه ای جدای از دیگر افراد در جامعه وجود دارند و به قول گفتنی دارای سلیقه خاص و مشکل پسند هستند حال این افراد معمولاَ در انتخاب کارت عروسی زیاد اهل رنگ و لعاب های چشم پر کن نیستند و بیشتر به بار محتوایی کارت عروسی دقت می کنند.

مدل جدید کارت عروسی مجلسی

مدل جدید کارت عروسی مجلسی

از این رو فروشگاه کارت عروسی نگارخانه با تولید و عرضه کارت عروسی رسمی و مجلسی توانسته به نوعی نظر این طیف از مشتریان را به خود جلب کند کارت عروسی های مجلسی و یا رسمی ضمن دارا بودن طرح های رسمی و خاص و فارغ هر گونه رنگ و لعاب های اضافی بیشتر دارای بار معنایی بوده و همواره مخاطب خاص خود را می طلبد به طوری که شاید مورد پسند همه افراد جامعه نباشد یکی از کاربرد های دیگری که این کارت ها دارند این است که به عنوان کارت دعوت همایش و مراسمات و نیز دعوت نامه های رسمی از شخصیت ها و… نیز مورد استفاده قرار می گیرند همان طور که گفته شد دارای تمام ویژگی های سبکی و سیاقی کارت عروسی به طور معمول و عامیانه نیست و بیشتر دارای بار معنایی و مضمونی هستند

جدید ترین مدل کارت دعوت نامزدی

پیوند ازدواج میان دو نفر می تواند زمینه ساز اتفاقی بزرگ در زندگی آنها و نیز خانواده های آنان باشد حال اگر این پیوند آگاهانه و با فکر باشد اتفاقی بسیار خوب و خوشایند در انتظار افراد است اگر عجولانه و بدون آگاهی و از سر احساس باشد متاسفانه دارای عواقب خوبی نخواهد بود .

جدید ترین مدل کارت نامزدی

جدید ترین مدل کارت نامزدی

یکی از دوران های که افراد وقت زیادی را صرف شناخت همدیگر می کنند همان دوران نامزدی است که هر دو فرد تمام وقت خود را صرف شناسایی نقاط قوت و ضعف یکدیگر و نیز خلقیات و روحیات هم می کنند از این رو از آنجایی که دوران نامزدی هم پیش زمینه مراسم عروسی و ازدواج است لذا اطلاع رسانی آ ن نیز مثل مراسم عروسی آداب خاص خود را دارد و این اطلاع رسانی را طبق معمول کارت دعوت نامزدی انجام می دهد و پیش مقدمه یک زندگی مشترک را به اطرافیان نوید می دهد و در مراسم نامزدی خانواده دختر و پسر هر دو با دوستان و آشنایان همدیگر آشنا می شوند و عروس و داماد آغاز زندگی مشترکشان را به آنها اعلام و به معرفی یکدیگر به هم می پردازند کارت دعوت نامزدی هم مثل سایر کارت هار دارای ظاهری زیبا و در خور با توجه به بودجه و سلیقه زوجین می باشد که با امکان چاپ متن با شعر و طراحی دلخواه قابل ارائه در فروشگاه کارت عروسی نگارخانه می باشد .

 

جدید ترین مدل کارت دعوت حنابندان

همانطوری که همه می دانیم هر امر مهمی دارای مقدماتی است که انجام خوب و کامل این مقدمات پیش زمینه است برای هر چه بهتر انجام شدن آن است ازدواج و عروسی هم به نوبه خود دارای مقدماتی است که از مهم ترین این مقدمات می توان به مراسم حنابندان که یک شب قبل از مراسم عروسی انجام می شود را نام برد البته در بعضی از شهرها یک شب قبل از حنابندان مراسمی با عنوان جاهل نشان برگزار می شود که در آن بیشتر آقای داماد تمام دوستان دوران مجردی خود را جمع می کند و به نوعی با یک مراسم شادی و تفریح با همه آنها برای شروع یک زندگی و رابطه جدید خداحافظی می کند .

 

جدید ترین مدل کارت دعوت حنابندان

جدید ترین مدل کارت دعوت حنابندان

مراسم حنابندان هم در واقع یک مراسم خداحافظی از طرف خانواده عروس است که در آن دختر به عنوان آخرین شبی که به طور رسمی در خانه پدری خود زندگی می کند برگزار می شود و خانواده عروس با حنا بستن به دست عروس این مراسم را کامل می کنند و از آنجا که حنا از بهشت است و نشانه ای از شادی و محبت و خوشبختی است که از زمان ایرانیان باستان تا کنون به جای مانده است و کارت دعوت حنابندان هم نشانه ای از برگزاری مراسم در این شب است که دوستان و آشنایان دور و نزدیک از زمان و محل برگزاری این مراسم خبردار می کنند و با ارسال این کارت برای آنها به نوعی آنها را در این شادی و مراسم بدرقه سهیم می کنند این کارت ها در انواع مختلف با طرح بندی و اندازه های متفاوت در فروشگاه نگارخانه قابل عرضه است .

جدید ترین مدل های کارت عروسی شیک و فانتزی

اگر از فلسفه ی وجودی کارت عروسی و نحوه پیدایش آن چشم پوشی کنیم ولی از این نکته نمی توان در نظر نگرفت که همیشه بعد از دریافت کارت عروسی از طرف مدعوین اولین نکته ای که ذهن مخاطب را به خود مشغول می کند مسئله زیبایی شناسی است که هر فرد با توجه به ذائقه زیبا شناسانه خود با آن برخورد می کند و در اولین قدم قبل از مراجعه به متن کارت برای پیدا کردن محل و زمان عروسی به شکل کارت و رنگ و لعاب آن توجه می کند وبدین صورت در جلب نظر مثبت و یا منفی میهمان درباره کلیت مراسم عروسی نقش بسزایی دارد ،کارت عروسی شیک و فانتزی هم از این قائده مستثنا نیست بلکه همواره پیشگام در این راه بوده است کارت عروسی های شیک و فانتزی فروشگاه نگارخانه ضمن دارا بودن طرح و نقش جوان پسند بسته به حال و هوای دوران جوانی و علایق و ذائقه های افراد دارای کیفیت چاپ ، برش و طراحی بسیار در خور و شایسته جوان ایرانی می باشد که با طیف گسترده و وسیع طرح ها و نقش بندی های خود توانسته ذائقه بسیاری از زوج های جوان ایرانی را به خود جلب کند چرا که دارای زیبایی بصری و هنرمندانه ای می باشد که کمتر فردی به سادگی می تواند از کنار آن عبور کند

جدیدترین مدل کارت عروسی شیک و فانتزی

جدیدترین مدل کارت عروسی شیک و فانتزی

شاخصه های اصلی کارت عروسی شیک و فانتزی فروشگاه نگارخانه عبارتند از : ، طراحی بسیار زیبا و متناسب با حال و هوای زوج های جوان ایرانی  ، کیفیت چاپ ۶ رنگ افست با تناسب ماندگاری زیاد  ، قیمت مناسب با توجه به تمام ویژگی های ذکر شده  ، تنوع طرح و نقش با توجه به تمامی سلایق و علایق موجود  ، کیفیت برش فوق العاده و بدون پارگی لبه های کاغذ و یا اضافات آن .

کارت عروسی ارزان قیمت

اگر به تاریخچه کارت عروسی نگاهی بیندازیم در خواهیم یافت که کارت عروسی از همان روزهای اول پیدایش خود دارای ظاهری ساده و به شکل یک تکه کاغذ فقط و فقط جنبه اطلاع رسانی داشته اند و تنها در این بین متن محتوایی کارت عروسی بوده است که با اطلاعات زمانی و مکانی و معرفی عروس وداماد فرد دعوت شده را آگاه از کم و کیف عروسی می کرده است از این رو فروشگاه اینترنتی کارت عروسی نگارخانه ضمن در نظر گرفتن موقعیت اقتصادی و درآمدی افراد اقدام به تولید یک سری کارت عروسی با عنوان کارت عروسی با قیمت مناسب یا کارت عروسی ارزان قیمت نموده است که ضمن دارا بودن ظاهری زیبا دارای جنس نسبتاَ خوبی در مقایسه با نمونه های مشابه خود در داخل بازار می باشند این کارت ها ممکن است ظرافت و زیبایی کارت های عروسی نفیس را نداشته باشند اما بسته به قیمت پایئن خود به نوعی می تواند تامین کنند نظر استفاده کنندگان خود باشد

جدید ترین مدل و متن کارت عروسی ارزان قیمت

جدید ترین مدل و متن کارت عروسی ارزان قیمت

علی الهذا ارائه و تولید این کارت ضمن رونق به بازار کارت عروسی می تواند به مشتری این کمک را بنماید که هیچ زوج جوانی دست خالی از فروشگاه کارت عروسی خارج نشوند

جدید ترین مدل کارت عروسی 2018

جدید ترین مدل کارت عروسی ۲۰۱۸

کارت عروسی جدید ایرانی و خارجی

کارت عروسی جدید ایرانی و خارجی

جدید ترین مدل های کارت عروسی 2018

جدید ترین مدل های کارت عروسی۲۰۱۸

مدل های جدید کارت عروسی خارجی

مدل های جدید کارت عروسی خارجی

مدل جدید کارت عروسی مجلسی

مدل جدید کارت عروسی مجلسی

جدید ترین مدل کارت عروسی نفیس2018

جدید ترین مدل کارت عروسی نفیس۲۰۱۸

جدید ترین مدل کارت عروسی ترکی 2018

جدید ترین مدل کارت عروسی ترکی ۲۰۱۸

مدل جدید کارت عروسی مجلسی 2018

مدل جدید کارت عروسی مجلسی ۲۰۱۸

کاملاَ ترین مجموعه کارت عروسی مجلسی 2018

کاملاَ ترین مجموعه کارت عروسی مجلسی ۲۰۱۸

جدید ترین مدل کارت عروسی مذهبی

جدید ترین مدل کارت عروسی مذهبی

مدل های جدید کارت عروسی حجمی 2018

مدل های جدید کارت عروسی حجمی ۲۰۱۸

جدید ترین مدل کارت عروسی شیک و فانتزی مدل۲۰۱۸

مدل های جدید کارت عروسی ایرانی و خارجی 2018

مدل های جدید کارت عروسی ایرانی و خارجی ۲۰۱۸

مدل های خاص و جدید کارت عروسی 2018

مدل های خاص و جدید کارت عروسی ۲۰۱۸

مدل های جدید کارت عروسی فانتزی

مدل های جدید کارت عروسی فانتزی

جدیدترین مدل کارت تولد 2018

جدیدترین مدل کارت تولد ۲۰۱۸

جدیدترین مدل کارت تولد 2018

مدل جدید کارت دعوت عروسی ساده و شیک

جدید ترین مدل کارت عروسی سه بعدی 2018

جدید ترین مدل کارت عروسی سه بعدی ۲۰۱۸

مدل های جدید کارت دعوت نامزدی (کارتونی )

مدل های جدید کارت دعوت نامزدی (کارتونی )

جدید ترین مدل کارت دعوت حنابندان

جدید ترین مدل کارت دعوت حنابندان

جدیدترین مدل کارت عروسی شیک و فانتزی

جدیدترین مدل کارت عروسی شیک و فانتزی

در پایان ذکر این نکته حائز اهمیت است که همه ما مراسم عروسی را دوست داریم … با ارسال یک کارت زیبا، رویدادهای هیجان انگیز زندگی تان را بیشتر کنید. طیف وسیعی از کارت های تعامل و عروسی شامل سنتی و مدرن، زیبا و منحصر به فرد، ساده و تزئینی در فروشگاه کارت عروسی نگارخانه قابل ارائه است. یکی را انتخاب کنید …

متن جدید کارت عروسی بسیار شیک و مجلسی

به نام یگانه ایزد هستی

الهه عشق به انسانها آموخت که عاشقانه زندگی کنند و با پیوند همیشه پایداری که سوگندش را در قلبهایمان جاودانه کرده اند به هم درآمیزند و یکی شوند ، چه شادمانه است تکرار فریاد گونه این سوگند

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد
به سنت عشق گرد‌هم می آئیم آنجا که دوست داشتن تنها کلام زندگی است

به نام و یاد خدا
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر یادگاری که در این گبند دوار بماند .

به نام حضرت عشق
ای کاش عشق را زبان سخن بود آغاز زندگی مشترک خود را جشن می گیرند با تشریف فرمایی خودسرانه مان فرمائید.

 

به نام آنکه میثاق را آفرید
عشق بهانه آغاز بود آغاز قشنگترین صحبدمان زندگی عشق بهانه سبز با هم زیستن بود و اینک وصال بارش خوشبختی است بر آشیان عاشق ترین دستها رونق بهاری ترین ثانیه های زندگی ما

 

به نام نخلبند باغ هستی
در پیشگاه حجت محض زمان مهدی (عج) منجنی جهان منت دار حضور شمائیم

 

به نام هستی هستا
در انتظاریم با گلی وجود خود محفل آرای سرور ما باشید

 

به نام خالق محبتها
بهای عشق چیست بجز عشق بهم رسیدن یعنی آغاز با هم ماندن یعنی زندگی زندگی با عشق یعنی ، کامیابی

 

به نام خالق عشق و محبت
در انتظاریم با گل وجود خود محفل آرای سرور ما باشید .

 

در ظل توجهات حضرت امام عصر عجل الله تعالی فرجه
بیاد امام عدل گستر راستین در فضایی آکنده از شمیم گلهای ولایت و جمعی از مشتاقان ظهوری دو شکوفه از گلستان اسلام پیمان همبستگی و پیوستگی می بندند.گلی روی شما زینت افزای محفل ماست

 

به نام یگانه مهربان
ساقی به نور باده برافروز جام ما ، مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ، ثبت است بر جریده عالم دوام ما

 

بیادش و بیاریش
قلب من و تو را پیوند جاودانه مهر است در نهان پیوند جاودانه ما ناگسسته باد تا آخرین دم از نفس واپسین ما این عهد بسته باد.

 

به نام آنکه هستی را با عشق آفرید
بار سفر بسته ایم به قصد دریای همدلی در پگاه آغازین این سفر همراهمان باشید

 

بنام آنکه عشق آفرید

می خواهیم مهربانی را بیاموزیم موسم نیلوفران ما شما را می خواند .

هوالمعشوق
زندگی رسم خوشایندی است ما گروه خواهیم زد دلها را با عشق زندگی را با مهر ما به یک آینه یک بستگی پاک قناعت داریم مقدمتان را گرامی می داریم .

 

به نام چهره نگار هستی

به سنت عشق گردهم می آئیم آنجا که دوست داشتن تنها کلام زندگی است

 

بنام یکتا آفریدگار هستی

خانه ای ساخته ایم با گل یاس سپید در فراسوی بهار ، ما ترا می خوانیم تا به لطف قدمت این دل کوچک ما گلی به دامن بشود

جهت مشاهده مجموعه کامل متن کارت عروسی به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

 

آیا از مهندسی طراحی و رنگ بندی منو رستوران چیزی میدونید؟

امروز قصد داریم تا با یک مفهوم جالب به نام مهندسی طراحی و رنگ بندی منو در رستوران در خدمتتون باشیم .

  • شما جلد منو رستوران چرمی خود را چگونه نوشته اید ؟
  • هر آن چیزی که سر آشپزبه شما پیشنهاد داده است در منو گنجانده اید و یا بر اساس اصول منو نویسی رستوران اقدام به این کار نموده اید ؟

منظور از مهندسی منو نوشتن خود منو رستوران نیست بلکه افزایش سود آوری رستوران از طریق ترقیب میهمانان به خرید بوسیله منویی که به دستشان میدهید میباشد . برای نوشتن خود منو اصولی باید در نظر گرفته شود که در مقاله بعدی راجع به ان توضیح خواهم داد اما در این مقاله به مهندسی منو میپردازیم .

ابتدا اجازه دهید یک تعرف کامل و جامع از مهندسی منو داشته باشیم .

عموما مهندسی منو در مشاغل مربوط به میهمانپذیری کاربرد دارد اما میتوان آن را به تمامی مشاغلی که در ان مشتری دارای حق انتخاب میباشد تعمیم داد . به صورت کلی مهندسی منو به معنای افزایش سود آوری سازمان از طریق ترغیب مشتریان به خرید آنچه شما میخواهید آنان بخرند و دلسرد نمودن مشتریان برای خرید آنچه شما نمیخواهید آنان بخرند میباشد .

اما تعریف رسمی مهندسی منو به شرح زیر است :

هنر و علم به حداکثر رساندن سود اوری از طریق طراحی و در نظر گرفتن مواردی مناسبی که میباید در منو قرار گیرد

مهندسی منو شامل چهار حیطه اساسی میباشد

  • روان شناسی (ادراک ، توجه ، احساسات/تاثیر پذیری)
  • مدیریت حسابداری ( محاسبه حاشیه سود و قیمت تمام شده هر واحد غذا)
  • بازاریابی و استراتژی ها (راهبرد ها) شامل قیمت گذاری و ترفیعات فروش
  • طرح گرافیکی (طرح بندی و نوشته ها)

روان شناسی مهندسی منو رستوران :

ادرات و توجه تصویری عضو جدایی ناپذیر تاثیر گذار بر میهمانان برای خواندن منو میباشد . بیشتر منو ها در قالب های بصری زیبا ارائه میشوند اگرچه برخی از اقلام روزانه به صورت شفاهی به میهمانان توضیح داده میشود . اصول مهندسی منو از نظر روانشناسی بر نحوه افزایش توجه خواننده منو از طریق مرتبط سازی و دسته بندی اقلام درج شده در منو تمرکز دارد این نحوه دسته بندی اقلام در صفحات مختلف و مرتب سازی ان به تئوری نقاط شیرین (sweet spots) معروف میباشد اینکه این تئوری از کجا امده است کسی نمیداند اما اولین بار توسط Kelson, A. H در مقاله ای تحت عنوان ۱۰ فرمان برای نگارش یک منو موفق در سال ۱۹۹۴ عنوان شد. به عنوان مثال در تصویر زیر بنگیرید چشم شما به صورت ناخودآگاه از شما ۱ به سمت ۷ موارد را دنبال میکند . برای بحث در مورد نقاط شیرین یک مقاله جداگانه لازم است اما بحث جالبی است که مبنی دقیق علمی ندارد اما تاثیر گذار است.


تئوری نقاط شیرین به ما متذکر میشود که میهمانان معمولا اولین و آخرین چیزی که در منو میبینند را بیاد میاورند به همین دلیل نقاط شیرین همواره در ایتدا و انتخای منو میتواند قرار گیرد شما در این نقاط میتوانید ان چیزی را که بیشتر تمایل دارید تا بفروشید و حاشیه سود ان برای شما بالاتر است قرار دهید . در زیر نمونه ای دیگر از sweet spots ها را برای منو دو صفحه قرار میدهم توجه داشته باشید اگر بخواهید از نمونه زیر برای زبان فارسی استفاده نمایید میباید آن را برعکس کنید.


تئوری نقاط شیرین بر یکی از مفاهیم کلاسیک روانشناسی به نام Serial position effect (تاثیر توالی جایگاه ها) استوار است .

از موارد دیگری که در روانشناسی مهندسی منو رستوران دارای اهمیت میباشد نحوه استفاده از عناوین و درج توضیحات یک غذا است که ممکن است تاثر مثبت بر ادرام میهمانان داشته باشد و تا تاثیر منفی به عنوان مثال درج مواد تشکیل دهنده یک غذا ممکن است دارای تاثیر مثبت جهت انتخاب آن غذا توسط مشتری داشته باشد و یا درج علامت دلار (ریال) در کنار قیمت موجب ایجاد حس صرفه جویی در میهمانان گردد.

مدیریت حسابداری :

فلسفه مهندسی منو بر ترغیب مشتریان بر انتخاب موارد با حاشیه سود بالا در منو میباشد. جهت تحقق ایم مهم ابتدا میباید قیمت تمام شده غذاهای ارائه شده در منو را بدرستی محاسبه نمود .

برای محاسبه قیمت تمام شده یک غذا میباید تمامی هزینه ها از هزینه های مربوط به مواد اولیه تا سربار ها برای تک تک موارد ذکر شده در منو محاسبه شود تا غذاهای پر سود و کم سود مشخص گردد. اجازه دهید با مثال ایم مورد را برای شما روشن تر نمایم .

فرض کنید در رستوران شما قیمت تمام شده یک استیک ۲۰$ و قیمت تمام شده گردن رست شده ۱۵$ میباشد قیمت فروش استیک ۲۲$ اما قیمت فروش گردن رست شده ۱۸$ در نظر گرفته شده است . به روشنی حاشیه سود گردن رست شده از استیک بیشتر است لذا ابتدا غذایی که دارای حاشیه سود بالاتر است در منو دارای اهمیت خواهد بود .

بازاریابی و استراتژی ها :

زمانی که قیمت تمام شده هر یک غذا ها مشخص شده میباید برای هر مورد قیمت گذاری شود . در قیمت گذاری محصول عوامل زیادی را میباید در نظر گرفت . پیش تر دو مقاله در رابطه با شیوه های قیمت گذاری در هتل منتشر نموده ام که خوانده آن را به شما توصیه میکنم .

شیوه های قیمت گذاری در هتل قسمت اول – قسمت دوم

تنها پس از قیمت گذاری صحیح محاسبه حاشیه سود امکان پذیر است همچنین بر همین اساس تبلیغات و استراتژی های بازاریابی برای محصول مشخص میشود .

به عنون مثال اگر برای شما استیک حاشیه سود کمتری نسبت به گردن رست شده دارد چه لزومی دارد تا تمرکز فعالیت بازاریابی خود را بر روی استیک قرار دهید ؟

طرح گرافیکی و نوشته ها در منو رستوران :

شاید یکی از حساس ترین و مشکل ترین قسمت های مهندسی منو مربوط به طرح بندی گرافیکی و طرح بندی نوشته در منو باشد .

دلیل آن هم این است که اولا گرافیست هایی که قرار است طرح بندی را انجام دهند از اصول کاری بازاریابی اطلاعات کمی دارند و دوما طرح بندی نامناسب برای مشتری مشخص میکند که کدام غذا دارای حاشیه سود بیشتری میباشد . در زیر نمونه ای از منو هایی که از نظر طرح بندی مناسب نمیباشد را برای شما درج نموده ام .
با مشاهده منو بالا در نگاه اول ممکن است پیش خود بگویید که منو زیبایی است اما اینکه این منو چقدر میفروشد و از کدام محصول بیشتر میفروشد بحث مهندسی منو میباشد . با نگاه به منو متوجه خواهید شد که غذا ها در دسته بندی درستی قرار نگرفته اند قرارگرفتن دیزی سنگی در کنار پیتزا کاملا خط فکری مشتری را در انتخاب تغییر میدهد از روی دیگر تمرکز منو بر روی قیمت موارد ذکر شده است نه کمک به میهمانان در انتخاب غذا اگر دقت بفرمایید قیمت ها در طرح بندی متمایز شده اند که این کار صحیحی نیست و به میهمانی که این منو را نگاه میکند شما ابتدا میگویید قیمت پیتزا رست بیف ۱۷ هزار تومان هست اگر پولش را داری مواد داخلش قارج و زیتون و … میباشد .

از طرف دیگر رنگ های استفاده شده در منو و کلا طرح بندی منو میباید بازتاب دهنده دکور رستوران شما باشد با این منو میتواند حدس بزنید که این رستوران یک رستوران سنتی است و یا یک فست فود ؟

استفاده از تصاویر غذا ها در طرح بندی منو بسیار مناسب است اما باید مشخص نمایید کدام غذا دارای حاشیه سود بالاتری است تا تمرکز بر روی ان قرار گیرد آیا حاشیه سود بریانی بیشتر از دیزی سنگی است ؟ یا دارای حاشیه سود برابرند ؟

با توجه به مثال بالا متوجه میشوید که هر منو زیایی به معنای منو مهندسی شده نمیباشد بلکه منویی مناسب تر است که از محصولی که شما میخواهید بفروشید بیشتر بفروشد.

نویسنده:

امیررضا تهرانی – کارشناس ارشد فروش و بازاریابی

جامعه مدیران هتل های ایران

کارت-عروسی

شعر کارت عروسی

در زیر چند خطی شعر شیک و مجلسی برای کارت عروسی  برای استفاده در متن کارت عروسی آورده شده است که بسیار مناسب برای استفاده در کارت عروسی های فانتزی و مجلسی می باشد.

شعر شیک و مجلسی برای کارت عروسی

در قصر بلور دلهایمان پیوند همیشه سبز  خود را جشن می گیریم

و کلبه عشقی می سازیم میان باغ فرداها  زینت قصرمان دو چندان می شود با حضور شما

زیر بام سعادت پیمان مهری می بندیم ما را در این میثاق همراه باشید

یار با ماست چه حاجت که زیادت طلبیم دوست صحبت آن مونس جان ما را بس

آغاز می کنیم زیستن را پیوستن و یکی شدن لطف حضور شما در این جشن آغاز مایه شادی ما خواهد بود

همتان بدرقه راه کن ای طایر قدس که دراز است ره مقصد و ما نو سفریم

و شعری دیگر

خانه کوچک مارویائیست
که دران خاطرها رنگارنگ
یادان روز که با هم باشیم
شاداز آن لحظه با هم بودن
پای کوبان وگل افشان درراه
چشم داریم که شماهم باما

متن عاشقانه جشن عروسی در عید نوروز

گام ما ، گام آمدن صبح است
با کفشهای نوروز در کوچه باغهای بهاران
گام ما ، گام پیوند است

 

شعر ترکی عاشقانه برای کارت عروسی

یاز کؤنو غونچالار خندان اولدوقه
باغچا تولا عطر و ریحان اولدوقه
نازلوق یار حیجله چه مئمان اولدوقه
بیلیم هایور بو مئمانقا قوربان لوق

ای از عشق پاک من همیشه مست

من تو را آسان نیاوردم بدست

بارها این کودک احساس من

زیر باران های اشک من نشست

من تو را آسان نیاوردم بدست

متن کارت عروسی

باز کن پنچره را من تو را خواهم برد

به سر رود خروشان حیات

آب این رود به سرچشمه نمیگردد باز

بهتر آن است که غفلت نکنیم از آغاز

شعر کارت عروسی

تنظیم و گرد آوری : فروشگاه کارت عروسی و صنایع دستی نگارخانه

هنر طلاکوب در کشاکش تاریخ تا کنون

طلاکوبی هنری است که از گذشته های دور تا کنون همواره افراد از آن به جهت زیبایی بخشیدن به کتب و دست نوشته های دینی ، مذهبی ، هنری و در برخی از موارد علمی از آن بهره می جسته اند و در بسیاری از موارد هم از این هنر والا به منظور نگارگری و زیباسازی تابلو های اثربخشی که از گذشته نزد ما به یادگار مانده است .

هنر طلاکوب در کشاکش تاریخ تا کنون

مورد استفاده قرار می گرفته است هنر طلاکوب چه در گذشته و چه در حال در بسیاری از جهات همواره از دید هنر زیبا شناختی جایگاهی والا نزد اهل هنر داشته است هنر طلاکوبی را می توان همانطور که به آن اشاره شد در کتب مذهبی و دینی مثل قرآن ( تذهیب و زیبا سازی حاشیه های آن با آب طلا و یا رنگ های طلایی ) کتب سایر ادیان مثل انجیل ( در تصویرسازی های درون آن به جهت زیبا بخشی به متن و به مفهوم رساندن بیشتر موارد معنوی ذکر شده در آن ) همچنین در کتب ادبی که از موثر ترین آن میتوان به کتاب شاهنامه فردوسی در نگارگری تصاویر درون آن تا حاشیه سازی صفحات و نیز

طلاکوبی

طلاکوبی

 دیوان اشعار حافظ که بیشتر در ترکیب بندی حاشیه های دور آن و در برخی کتب در نگارگری نقاشی های می توان نام برد هنر طلاکوبی امروز هم با توجه به پیشرفت صنایع و علوم مختلف که در این بین نمی توان از نقش آن در هنر هم یاد نکرد کاربرد های فراوانی دارد که البته امروز بیشتر جنبه تجاری سازی پیدا کرده است به شکلی که در بسته بندی اجناس و کالاهای مختلف به شکل چشم گیری به چشم می خورد .

در بحث صحافی هم هنر طلاکوبی نقش تکمیل کننده را بر عهده دارد به شکلی که شما هیچ کتاب ، پایان نامه و… نمی توانید ببینید که روی جلد آن نام نویسنده و عنوان کتاب طلاکوب نشده باشد . از انواع کاربرد های هنر طلاکوب در امروز روز مره می توان به صحافی و طلاکوب پایان نامه ، طلاکوب سررسید ، طلاکوب تقویم ، طلاکوب لوح تقدیر و… را نام برد.

اما همچنان این هنر عزیز توانسته جایگاه خود در بین صنعت چاپ در بالاترین مکان حفظ و روز به روز در جهت اعتلای آن تلاش نماید .

 

تهیه و تنظیم : گروه هنری نگارخانه

جلدسازی محافظ خواندنی های علوم و ادیان

جلد سازی از گذشته های دور تا کنون همواره مورد توجه افراد بشر در رشته و علوم مختلف بوده است به شکلی که شما هیچ دانشمند و مبلغ دینی را نمی بینید که خواندنی ها و نوشتار علمی و دینی خود را به صورت برگ برگ و جدای از هم این طرف و آن طرف کند .

جلدسازی محافظ خواندنی های علوم و ادیان

جلد سازی چرمی و سنتی

جلد سازی چرمی و سنتی

بلکه همه آنها تمام آنچه که گفته شد را به شکل مجلد و مرتب شده چه برای خود و چه برای استفاده دیگران حمل و نقل می کرده اند .

هنر جلد سازی علاوه بر کاربرد بسیار مهمی که در حفظ و نگهداری دست نوشته ها و چاپی علمی و دینی دارد در بازار تجاری نیز دارای کاربرد و اهمیت بسیار زیادی می باشد به شکلی که از انواع مختلف آن می توان به جلد لوح تقدیر که به منطور قرار دادن برگه لوح تقدیر از آن استفاده می شود .

جلد منو رستوران که از آن به منظور قرار دادن برگه های منو رستوران که شامل موارد منوی غذایی می باشد استفاده می شود ، جلد لوح سپاس که کاربردی مشابه جلد لوح تقدیر دارد ، جلد لوح تفاهم نامه که کاربرد آن بیشتر به منظور قرار دادن متن تفاهم نامه و عقد قرار داد بین دو شرکت و یا حتی دو کشور با مضمون های متنی مختلف مورد استفاده قرار داده می شود .

در پایان از انواع جلد سازی می توان به جلد سازی چرمی سنتی ، جلد سازی سلفونی ، جلد سازی گالینگوری ، جلد سازی پارچه ای و… را نام برد .

تهیه و تنظیم : گروه هنری نگارخانه 

فروشگاه نگارخانه در یک نگاه

فروشگاه اینترنتی کارت عروسی و صنایع دستی نگارخانه

در سال ۱۳۹۰ با هدف رشد و توسعه فعالیت صنفی خود تاسیس شد هر چند به طور رسمی فعالیت این فروشگاه به اوایل سال ۱۳۸۵ می رسد ولی به شکل اینترنتی از سال ۹۰ شروع به فعالیت نمود و در ابتدا ضمن تحقیق در بازار خدمات چاپ به این نتیجه رسیدیم جای خالی سیستمی هوشمند برای ارائه کارت عروسی و همچنین خدمات چاپ آن وجود دارد .

از این باتوجه به توان داخلی خود اقدام به تولید و عرضه کارت عروسی در طرح ها و رنگ بندی مختلف به شکل از تولید به مصرف برای عموم مردم نمودیم که ضمن استقبال مردم در ادامه به توسعه آن پرداخته شد .

که از جمله اقدامات صورت گرفته در آن می توان به ایجاد سیستم پاسخگویی ۲۴ ساعته به صورت آنلاین جهت آسودگی مشتریان دوم ایجاد سیستم فرم ثبت سفارش کارت عروسی با امکان قرار دادن تمامی آیتم های مربوط به درج در کارت عروسی همچنین طراحی و قالب بندی آلبوم شعر برای قرار دادن در متن کارت عروسی که به سفارش فروشگاه نگارخانه با محتوا و جلوه ی زیبایی نگاشته شد .

در ذیل فرم سفارش چاپ متن کارت عروسی قرار داده شد در ادامه فعالیت در جهت ایجاد تنوع در محصول و خود داری از تکراری بودن محصولات ضمن قبول درخواست همکاری سایر چاپخانه های کارت عروسی به صورت ملاحظه ای اقدام به انتخاب زیباترین و قیمت مناسبت ترین آنها نمودیم و ضمن عکاسی از محصولات دریافتی در سایت قرار دادیم در این بین جای خالی کارت عروسی خارجی به دلیل توجه به تنوع محصول و احترام به ذائقه مشتری در بین کارت عروسی ها خود نمایی می کرد که با قرار دادن آن در سایت این نقیصه را مرتفع ساختیم .

در گام بعد فروشگاه نگارخانه به توسعه فعالیت خود پرداخته و ضمن قرار دادن محصولات جلد لوح تقدیر ، جلد لوح سپاس و محصولات مرتبط که همگی تولید مجموعه نگارخانه می باشد قدمی دیگر به سوی رشد و تعالی این فروشگاه برداشت .

فروشگاه کارت عروسی و صنایع دستی نگارخانه در گامهای بعدی ضمن عرضه محصولات تولیدی خود از جمله دفتر پارچه ای خط دار ، تخته شاسی گل دار ، کلاسور پارچه ای گلدار که همگی برای اولین بار در این مجموعه تولید و عرضه شده بودند توانست بر ذائقه مشتریان خود فائق آید و طریف جدیدی از محصولات لوازم التحریر را برای آنان به ارمغان آورد .

عرضه محصولاتی همچون لوح تقدیر نقش برجسته ، عرضه لوازم صحافی و دستگاه های بایگانی اداری ، انجام خدمات صحافی و جلد سازی سررسید ، صحافی دوره های روزنامه ، صحافی و مجلد سازی کتب قدیمی و…

بخش های دیگری از فعالیت های فروشگاه نگارخانه می باشد که در طی این چند سال با شناخت نیاز بازار اقدام به ایجاد آنها نموده . فروشگاه نگارخانه ضمن داشتن نماد اعتماد از وزارت صنعت و معدن و همچنین نماد رسانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز اتصال به درگاه پرداخت بانک ملت خرید امن و آسوده و خاطره انگیز را برای شما مخاطب عزیز به ارمغان می آورد .

 

گروه هنری نگارخانه

ساخت پرس صحافی آلبوم بصورت سفارشی

ساخت و عرضه پرس صحافی به صورت سفارشی با اندازه و ابعاد دلخواه به سفارش مشتری بصورت تمام آهن و با کیفیت تراشکاری و جوشکاری  فوق العاده با تضمین کیفیت برای استفاده متمادی و طراحی شده برای ظرفیت های متفاوت در اسرع وقت با مناسب ترین قیمت نسبت به نواسانات بازار

ساخت پرس صحافی آلبوم بصورت سفارشی

مشخصات فنی پرس صحافی سفارشی

عنوان مشخصات
نوع پرس صحافیپرس دستی ساده
سایز صفحه۵۰*۳۵ و ۵۰*۷۰
سایز دهانه۴۰ سانتی متر
متعلقات دستگاهمیــز صحــافی

در ساخت پرس صحافی در گروه نگارخانه از آلیاژ فولاد مورد استفاده قرار می گیرد و به هیچ وجه از چدن استفاده نمی شود و دلیل آن این است که چدن علی رقم ویژگی های که دارد در مقابل فشار ممکن از دچار ترک شود  و آسیب ببیند از این رو پرس های ساخته شده توسط گروه هنری نگارخانه از ورق های ضخیم ۲ سانت با شاسی کشی مناسب استفاده می شود که در طول مدت استفاده به هیچ وجه دچار خمیدگی و تاب نمی شود .

روش ساخت پرس صحافی به صورت تراشکاری و جوشکاری به روش CO2 می باشد که دلیل استفاده از این روش عدم نفوذ پذیری جریان هوا و ایجاد تخلل در قوس جوش است که در طول مدت زمان به اصطلاح دچار کرم خوردگی و ترک خوردگی نشود .

ابعاد پرس صحافی به صورت دلخواه و استاندارد می باشد که بر حسب نوع نیاز مشتری ساخته می شود که در ابعادی پیشنهادی مثل ۵۰*۳۵ و ۵۰*۷۰ قابل عرضه و همچنین ابعاد سفارش قابل ساخت است

موارد استفاده پرس صحافی در کارگاه های صحافی ، چاپخانه ها ، مراکز صحافی پایان نامه ، مراکز صحافی آلبوم دیجیتال ، مراکزی صحافی آلبوم عروسی و….می باشد که بر حسب نیاز هر کدام در ابعاد و ضخامت های مختلف قابل ساخت می باشد .

 

گروه هنری نگارخانه

شعر فانتزی و شیک برای کارت دعوت عروسی

مجموعه شعر فانتزی و شیک برای کارت دعوت عروسی منتخبی از شاعران معاصر و قدیمی بسیار زیبا و قابل استفاده برای همه مدل کارت عرووسی رسمی و فانتزی :

شعر فانتزی و شیک برای کارت دعوت عروسی

دلشان می خواهد با هم سحری   شاخه ای از گل یاس ، بوته ای از گل مریم ، بغلی از گل سرخ ، همه را دسته کنند بر گیرند بسازند ، سبدی از پر طاووس سپید تا دهند مژده به آنها که در این بزم به ما پیوندند.

 

خواهم آمد سر هر دیواری میخکی خواهم کاشت پای هر پنجره ای شعری خواهم خواند آشتی خواهم داد دوست خواهم داشت زندگی خالی نیست مهربانی هست سیب هست ایمان هست .

 

در آسمان زندگی خویش جستجو گر ستاره ای بودیم بالاتر از تمامی

ستارگان بدرخشندگی خورشید و به پاکی دریا و یافتیم آنچه را می خواستیم پس توای خوب در بزم آسمانی این دو ستاره بدرخش

دست در دست هم نهاده ایم و سفره دوستر را در دست آرزوها گسترانده ایم تا هر خاطره ای را به زیبایی در دلها بیاویزیم که زندگی تنها یادگاری از محبت هاست شوق فشردن دستان شما برایمان انتظاری است شیرین